Sari la conținut
Forum Roportal
cititor1

Cainele se scoala prea devreme si vrea afara

Postări Recomandate

Am un cocker. Are 10 luni. In timpul zilei il scot afara cam la 3-4 ore si astfel nu face in casa. Dar noaptea e prea lunga pentru ea si ar vrea s-o scot de pe la ora 5 dimineata. Cum nu ma las sculata ma tot inghionteste cu laba pina ma trezeste de tot, dar nu mai apuc sa ies cu ea si face in casa. Daca ies imediat (la ora 5) totul ar fi OK. Cum rezolv aceasta problema? Cum s-o fac sa astepte macar pina la 6.

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La 10 luni ar trebui să fie suficient dacă ieşi cu ea de 3-4 ori pe zi. Depinde şi la ce oră măn

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

faci asa: ultima iesire in decor sa fie cat mai tarzie, apoi nu o mai lasi sa bea apa sau sa manance

in cateva zile ai scapat, dar e important ca la sculare sa fie scoasa afara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o tavita cu nisip? numai sa nu se invete sa faca tot acolo ;)

Aia se foloseşte pentru pisici :blink: C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un cocker. Are 10 luni. In timpul zilei il scot afara cam la 3-4 ore si astfel nu face in casa. Dar noaptea e prea lunga pentru ea si ar vrea s-o scot de pe la ora 5 dimineata. Cum nu ma las sculata ma tot inghionteste cu laba pina ma trezeste de tot, dar nu mai apuc sa ies cu ea si face in casa. Daca ies imediat (la ora 5) totul ar fi OK. Cum rezolv aceasta problema? Cum s-o fac sa astepte macar pina la 6.

Multumesc

As vrea sa am o idee. :P Si pisica mea se trezeste tot cam asa si scoala toata casa. Noroc ca nu trebuie sa o scoatem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai...si catelusa mea mai face in casa ocazional. are 7 luni si a invatat sa faca afara de pe la 3 luni...dar se mai intampla si accidente. Apropo de mancarea gatita....nu stiu zau care e mai buna...adica v-ati uitat cate e-uri au toate mancarurile pt catei? conserve sau mancare uscata... Nu stiu ce sa mai cred, dar Zuzi chiar nu mai mananca mancare de catei de cand a inceput sa-si schimbe dintii. Eu zic ca sunt mai sanatoase oasele care nu fac schije, carnita fiarta, peste file sau conserva(mai rar) si legume fierte. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai...si catelusa mea mai face in casa ocazional. are 7 luni si a invatat sa faca afara de pe la 3 luni...dar se mai intampla si accidente. Apropo de mancarea gatita....nu stiu zau care e mai buna...adica v-ati uitat cate e-uri au toate mancarurile pt catei? conserve sau mancare uscata... Nu stiu ce sa mai cred, dar Zuzi chiar nu mai mananca mancare de catei de cand a inceput sa-si schimbe dintii. Eu zic ca sunt mai sanatoase oasele care nu fac schije, carnita fiarta, peste file sau conserva(mai rar) si legume fierte. :cheer:

Eu cainelui meu ii dau mereu ciorba cu gaturi de pui si legume si portia i-o fac cu paine.Mananca si mancare uscata,primeste si tablete cu vitamine in fiecare zi.Si uite asa acum are 8 ani :P Singurele oase care i le-am dat toata viata au fost de pui,mai rar de vita (ii face placere sa rontaie ore intregi la un os de vita).

 

Iar in cazuri de urgenta,cand nu-l pot scoate imediat afara,face la toaleta :doh: N-a facut niciodata in alta parte,numai la toaleta.Mai lipsea sa se aseze pe wc cu ziarul in fata precum cainele din "Bruce Allmighty" :roll:

Editat de ingerash_vesel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te duci cu el afara la 5 dim....

 

si matzele mele vor afara la 5 dim;si ma trezesc

de fapt ,cine se scoala de dimineata ajunge departe...multumeste-i cainelui!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×