Sari la conținut
Forum Roportal
ALX

Server de chat ?

Postări Recomandate

Nu stiu cum o sa primiti sugestia mea...dar eu sunt adeptul chatului direct.

 

Un server de chat ar putea fi o solutie, nu? Asta binenteles daca doresc adminii siteului si daca exista timp si resurse pentru asa ceva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica ce server ?? sa fie ceva gen phpMyChat, jIRC sau un server de irc ?? mai bine faceti pe undernet canalul #roportal !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Varinata oferita cei de la Invision mi sa-a parut costisitoare si de aceea m-am gandit ca mai bine dezvoltam noi o varianta.

O sa vina dar nu stiu cand (mai sunt si alte proiecte in derulare) si nu stiu cum vom reusi sa o integram in forum.

Din cate am inteles urmatoarea versiune care va fi scoasa de cei de la Invision va avea codul pentru login separat iar alte aplicatii vor putea fi integrate mult mai usor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi obisnuim sa ne intalnim pe y.m. sau mai nou (pentru mine) pe sa.ca.y.pe.e. Facem chat acolo. :o: Toata lumea e binevenita. lasati-va aici daca vreti adresele de email pe y.a.h.o.o. si putem "cetui". :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un simplu Java applet...si un server de IRC care se poate downloda foarte simplu compila (daca-i pentru Linux) sau rula si seta direct (daca-i pentru Windows).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt tot pentru solutia cu appletul, acum discutam sa vedem ce applet accepta automat setari de server, canal si eventual nicca (pentru a sti fiecare cu cine vorbim - ar trebui sa fie nicca-ul=contul de pe care sa-a intrat)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hm... daca vrei roportal fac eu rost de chat-ul de la Invision :dee

[snapbacca]27891[/snapbacca]

 

Daca e pana acolo asa il gasesc si eu dar vreau sa fac totul legal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ALO ! Oameni buni ! Ce v-a apucat? Forumul roportal e ...FORUM pana la urma ! Doriti chat? Pai slava Domnului , faceti un canal #roportal de undernet ! Exista Yahoo!Messenger, MSN Messenger, Scaype, etc., asa ca nu vad utilitatea unui astfel de program. Si imi aduc aminte ca la DAP.ro era foarte cerut intr-o vreme un messenger propriu (chiar si eu sustineam ideea) insa atunci cand sa-a lansat nu a avut deloc succesul scontat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda.. ai dreptate !! daca vreti faceti canal pe undernet in rest nu vad rostul unu applet sau altele.... !! oricum cine are o problema doar posteaza si asta e :dee !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×