Sari la conținut
Forum Roportal
ALX

Champions League - The Showdown

Postări Recomandate

Asteptam sa inceapa FURTUNA. Tragerea la sorti a hotarat:

 

Real Madrid v Juventus

 

FC Porto v Inter Milan

 

Barcelona v Chelsea

 

Werder Bremen v Lyon

 

Liverpool v Bayer Levercausen

 

PSV Eindhoven v Monaco

 

Manchester United v AC Milan

 

Bayern Munich v Arsenal

 

Inca putin si incepe IURESUL...16 echipe intra, doar una iese invingatoare

Cine sa fie ? O "outsidera" ca si anul trecut ? Sau un club de mare prestigiu, cu multa istorie in C.la. ?

 

Astept parerile voastre

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ca tragerea asta la sorti nu a iesitcum trebuia. Sunt 4 meciuri super tari ( Man U-Milan; Barca-Chelsea; Real-Juve si Porto-Inter), mai este un meci tare (Bayern-Arsenal) iar celelalte 3 is destul de slabute si se vede destul de usor castigatorul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dintre cele 16 echipe care au ramas in competitie, am o slabiciune pentru Liverpool... deis nu va avea un meci usor cu nemtii, sper totusi sa ajunga cat mai departe in CL... lasand simpatiile la o parte, cred ca Barcelona are cele mai multe sanse sa castige in acest an cupa... dar surprize pot fi mereu, asa ca nimic nu e batut in cuie...

Abia astept sa reinceapa copmetitia, pentru ca in aceste luni am simtit nevoia sa vizionez ceva meciuri cu adevarat "tari"... pana una, alta, o sa ma multumesc cu "meciul mileniului" (sau cum ii zice) din aceasta seara... ambele echipe vor fi alcatuite din nominalizati la Balonul de Aur, iar banii stransi vor fi donati victimelor din Asia... organizatorii se asteapta la vreo 30 milioane de dolari... :oca: :oca: :oca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pana una, alta, o sa ma multumesc cu "meciul mileniului" (sau cum ii zice) din aceasta seara... ambele echipe vor fi alcatuite din nominalizati la Balonul de Aur, iar banii stransi vor fi donati victimelor din Asia... organizatorii se asteapta la vreo 30 milioane de dolari...  :oca:  :oca:  :oca:

[snapbacca]27903[/snapbacca]

 

Pe ce post va fi difuzat si la ce ora?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uff, acum am vazut mesajul tau... meciul a fost pe ProTV de la ora 22:00... sper ca la-ai vazut... mie mi-a placut foarte mult... la final chiar n-a mai contat c-a invins "restul lumii" (6-3) desi am tinut cu "europenii"... :"> :"> :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da am aflat pana la urma.

Intr-adevar a fost super meciul mai ales datorita faptului ca nu au fost faulturi si au fost lasati jucatorii sa ne arate ce stiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca putin si incepe IURESUL...16 echipe intra, doar una iese invingatoare

Cine sa fie ? O "outsidera" ca si anul trecut ? Sau un club de mare prestigiu, cu multa istorie in C.la. ?

[snapbacca]27453[/snapbacca]

 

 

Sper sa iasa invingatoare o echipa din Germania.Aceste echipe au un stil de joc pe care eu,sincer,il apreciez.Faptul ca nu se dau batute nici daca sunt conduse cu o diferenta de 3 goluri,faptul ca dau totul in teren pana la fluierul final al arbitrului ma face sa tin cu echipele din aceasta tara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt si exceptii... aminteste-ti finala din -99, cand Bayern a condus pe Manchester pana in minutul 90 cu 1-0... iar in minutul 93 era 2-1 pentru englezi... :o::o: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca astfel de finale sunt destul de rare... n-r fi rau sa avem parte si in acest an de ceva asemanator... mi-a mai placut finala Cupei Uefa dintre Deportivo Alaves (cu Contra in teren) si Liverpool 4-5 (in 2001 daca nu ma insel)... a fost ceva asemanator... :o::o: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×