Sari la conținut
Forum Roportal
BluePoint

"..cu forta nu se poate!"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In primul rand,nu va lasati descurajati de dimensiunea postului,va rog.. :crazy:

Cum explica asta iubitului meu?Dar,sa incep cu inceputul..

Ne-am cunoscut acum 2 ani si 5 luni.Eu aveam 16 ani,el avea 19.Nu a fost evolutia conventionala amici-prieteni apropiati-iubiti,ci mai degraba am luat-o de la coada.Deci,am inceput din prima zi sa ne sarutam,sa fim apropiati(nu dpdv sexual,asta s-a intamplat dupa 3 luni si jumatate),a fost dragoste la prima vedere,sa zic asa.Eu incepusem sa ies din cocon,sa zic asa,incepusem sa dau de gustul iesirilor in oras,al distractiilor samd.El era tipul haios,tanar,frumusel foc,de treaba,cu simtul umorului-ce mai,era pur si simplu perfect.Dupa 3 luni si jumatate,am avut primul nostru contact sexual care a fost foarte frumos si parca si mai tare s-a aprins flacara dintre noi.Timp de 2 ani,totul a decurs perfect,sex nebun,neconventional,mers in vacante impreuna,cu prietenii-ce mai,eram foarte atrasi unul de altul,ne vedeam zilnic totul era super bine,nici gand din partea mea sa am ochi pentru alti tipi.. Doar ca,la un moment dat,anumite lucruri au inceput sa scartaie.Si anume,dorinta si atractia mea sexuala fata de el au inceput sa se diminueze simtitor,deja imi doream altceva.. Nu acelasi lucru il pot spune pe partea psihologica si spirituala,s-a dezvoltat o relatie foarte frumoasa intre noi,adica el imi este un prieten foarte bun si apropiat iar eu pentru el de asemenea o prietena foarte buna,ne sfatuim din orice punct de vedere,tinem foarte mult unul la altul,am trecut la un nivel superior.Revenind insa la buba.. El a simtitit aceste lucruri,deja eu refuzam sa mai facem sex..el se tot ruga de mine,imi spunea ca ma iubeste ca nu ar putea avea ochi pentru alta fata.. Toate astea au tinut cam o luna,dupa care lucruri incepuse sa revina la normal.Din pacate,nu s-au mai tinut mult si dupa o perioada,iar am simtit ca lucrurile nu mai sunt ca inainte,de data asta mult mai ..simtitor,sa zic asa,pentru mine.Am incercat sa vorbesc cu el,i-am explicat,el a refuzat sa inteleaga,pana la urma chipurile intelesese,dar m-a rugat sa nu rupem relatia de tot-referindu-se la cea sexuala-caci el se simte tras doar de mine,nu ar putea sa nu ma atinga etc.Ok,am zis."Din cand in cand" ramasese.. Pe naiba-ba venea la mine,luam ceva de baut-si sititi si voi ce efecte are alcoolul din acest punct de vedere;ne uitam la un film..faceam ce faceam si tot acolo ajungeam.. Cu toate ca eu mai mult o faceam la insistentele lui-nu pot spune ca nu ma simteam bine,caci e imposibil sa stingi instinctul sexual care e in fiecare,la urma urmei si placerea fizica(ca se si pricepe..),dar psihic nu mai era aceeasi chestie.

Timpul a tot trecut si eu am ajuns sa fiu frustrata de chestia asta,am incercat sa vorbesc,el nu vrea sa inteleaga a ca eu nu mai simt aceeasi atractie sexuala pentru el si vreau sa scoatem aceasta parte din frumoasa relatie a noastra,caci,preum v-am zis,tin foarte mult la el,imi este foarte apropiat si in nici un caz nu as rupe relatia de tot cu el!El nu vrea sa inteleaga,incepe cu aceeasi chestie "macar din cand in cand".. Eu nu mai vreau si nu mai pot,si cu toate asta inca ma las convinsa sa zic asa..s-a intamplat sa si planga,spunandu-mi ca ii este teama ca m-ar pierde de tot si el nu vrea acest lucru-nici eu!,ma iubeste oarte mult si el nu ar putea avea atractie sexuala fata de altcineva.. Stiu ca foarte mult am gresit si eu pentru ca am tot permis sa se intample si nu m-am tinut ferma pe pozitie,dar pur si simplu m-a induiosat cu acele vorbe si mai ales cand l-am vazut plangand.. Lucrurile stau la fel si in ziua de astazi,dar eu pur si simplu nu mai vreau!Vreau sa ies si cu alti baieti,sa cunosc lume noua,am de abia 19 ani si refuz sa ma leg la cap cu "obligatii",sa le zic asa si sa raman fidela unui singur baiat,de moment ce simt nevoia si de altceva..

Va rog ajutati-ma si spuneti-mi cum sa fac,ce sa-i spun sa il fac sa inteleaga ca nu mai e aceeasi atractie si nu mai vreau,imi doresc sa elimina partea asta.. Incurajati-ma sa am tarie de caracter,sa ma pot abtine sa il sarut si sa ma las dusa de val..

I-am explicat ca totul ramane la fel de frumos ca si pana acum,ca nu as putea sa rup legatura de tot cu el,pentru frumoasa prietenie-care nu se rezuma doar la iesit in oras etc,este o compatibilitate sufleteasca,psihologica,de caracter foarte faina intre noi,la care nu as renunta in veci dar dpdv sexual nu mai exista aceeasi compatibilitate si nu fac decat sa ma simt din ce in ce mai frustrata si stinghera acceptand sa avem relatii intime cu el,doar pentru ca ma roaga si imi zice lucrurile mai sus enuntate,dar el tot spune ca ii este frica ca ma va pierde definitiv si nu ar putea,cand eu stiu foarte bine ca nu ar deloc asa!!!! Cum sa il conving sa incerce sa caute pe altcineva,sa cunoasca si alte fete..nu stiu.. El zice ca nu poate,ca e chestie de principiu..ca ma iubeste..Refuza sa ma inteleaga si sa accepte lucrurile astea doar din niste temeri paranoice..

Off,nu cred ca am reusit sa fiu prea coerenta,dar pur si simplu nu mai stiu cum sa fac.. Ma simt atat de vinovata si complexata de situatia in care ma aflu..cu ce sunt eu vinovata ca el nu se simte atras si de alte fete?Cum il pot ajuta,cum sa ii zic..?Vreau idei noi..ma simt total neputinciioasa,de cate ori nu stateam cate o ora si ii explicam frumos ce simt,cum simt,cum as vrea sa fie.el asculta..aproba si a doua zi ca si nu am fi discutat nimic..deci refuza sa ma inteleaga!

 

P.S.Sper ca e forumul potrivit aici la sex behaviour si contez pe niste raspunsuri competente si fara mistouri..Merci! :crazy:

Editat de BluePoint

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fara mistouri. ce-i mult si devreme strica :crazy:

nu mai lasa de la tine. da cu pumnu-n masa. daca e neam cu dennis WISE, intelege pana la urma. nu te gandi numai la ce simte el, doar n-o fi de cristal baiatu' ,gandeste in primul rand la ce ai nevoie tu.

daca nu mai merge nu mai merge frate. if it's over it's over.life is a bitch sau cum are cineva motto p-aci prin forum "viata nu e nici buna nici rea...e ceea ce este".

multa limpezime iti doresc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca daca lucrurile ar fi venit de la sine nu s-ar fi ajuns la situatia asta.Cert e ca asta nu mai conteaza acum,din moment ce tu nu mai vrei sa fiti impreuna.Incearca te distantezi usor usor de el.Poate va intelege astfel.

 

O intrebare:tu mai tii la el?Ai spus ca nu mai vrei sa te lasi dusa de val,ceea ce denota ca in sufletul tau mai este ceva.Sigur vrei sa faci pasul asta doar pt ca nu va mai intelegi dpdv sexual?De ce nu incercati sa remediati situatia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat,dar nu mai merge!Da,sigur ca tin la el,dar numai ca foarte bun prieten.Relatia noastra este foate frumoasa si ok,dar la cap. sex pur si simplu nu mai merge din punctul meu de vedere.Si da,nu am avut tarie de caracter sa zic NU! si sa ma mentin ferma,m-am lasat convinsa de insistentele lui,plus datile cand veneam la mine si mai seveam ceva alcool..nah,precum am mai zis,instinctul si placerea carnala exista,ca doar sunt om,dar nu si cea psihica,sa zic asa..Aici e buba.. Am incercat si stept by step sa ma departez de el,nu merge!Se face ca nu intelege:azi vorbesc cu el,imi da impresia ca a inteles,a doua zi parca nici nu am fi vorbit.. Cand am fost prea radicala,s-a deprimat,a si plans,zicandu-mi ca el nu poate fi cu altcineva etc..si,m-am lasat induiosata..Nu are incredere ca intradevar eu nu vreau sa rup decat relatia sexuala dintre noi,nu si pe cea de foarte buni prieteni..Este foarte temator ca va ramane singur,ca nu va mai avea pe nimeni..E genul prapastios cateodata si foarte pesimist..

 

Sper ca nu va plictisesc,imi face bine sa ma descarc.Nu am mai vorbit cu nimeni pana acum despre problema asta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles.tu nu te simti satisfacuta de el.

 

Incearca sa discuti sincer cu el si sa-i spui tot ce ai pe suflet:ca veti ramane prieteni,ca nu trebuie sa faca un capat de tara pt asta,ca oamenii se schimba,iar cerintele voastre nu mai coincid.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am inteles.tu nu te simti satisfacuta de el.

 

Incearca sa discuti sincer cu el si sa-i spui tot ce ai pe suflet:ca veti ramane prieteni,ca nu trebuie sa faca un capat de tara pt asta,ca oamenii se schimba,iar cerintele voastre nu mai coincid.

 

Nu,din fericire,la capitolul orgasm nu am avut porbleme.Adica,m-am simt foarte bine dpdv fizic pri de cate ori am facut dragoste/sex..doar ca psihic nu mai simt aceea placere si dorinta arzatoare.Cam asta e ideea.Nu ma mai atrage sexual,cam asta e ideea.Si nu ca nu ma satisface,dar pur si simplu..nah.Sper ca intelegeti.

Multumesc de sfaturi,voi mai discuta cu el,sper sa fie bine intr-un final.

O zi frumoasa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca o sa inteleaga vreodata, daca o sa ramaneti aceiasi buni prieteni... Fara sa vrea, o sa isi faca sperante.. Eu zic sa te distantezi de el o perioada, si o sa isi revina el, incet incet. Dupa ce e "vindecat", puteti relua relatia de prietenie, fara teama ca lucrurile de acum s'ar putea repeta... Daca esti sigura ca nu regreti decizia de acum, nu mai ceda la rugaminti si lacrimi, va face rau amandurora.. Tie, pentru ca esti frustrata de situatia asta, si lui, pentru ca trebuie sa se roage, sa "cerseasca" ceva favoruri sexuale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca o sa inteleaga vreodata, daca o sa ramaneti aceiasi buni prieteni... Fara sa vrea, o sa isi faca sperante.. Eu zic sa te distantezi de el o perioada, si o sa isi revina el, incet incet. Dupa ce e "vindecat", puteti relua relatia de prietenie, fara teama ca lucrurile de acum s'ar putea repeta... Daca esti sigura ca nu regreti decizia de acum, nu mai ceda la rugaminti si lacrimi, va face rau amandurora.. Tie, pentru ca esti frustrata de situatia asta, si lui, pentru ca trebuie sa se roage, sa "cerseasca" ceva favoruri sexuale.

Ai dreptate,Twinky.Eu am mai facut "manevre" de astea gen..nu ne-am vazut 1-2zile,pe motiv ca nu sunt in apele mele etc,in conditia in care de obicei ne vedem zilnic.La inceput,se alarmase.Acum intelege..ma rog,mai intai ma seaca cu intreabarea"sigur nu are legatura cu mine?ti-am facut ceva?" dar intr-un final,e ok.

 

Asta e si ideea:efectiv ma simt ca naiba cand ma roaga"hai te rog eu mult sa facem dragoste,nu fi rea,daca eu pe tine te iubesc,ce pot face?te rog eu mult.." efectiv,ca naiba ma simt.Nu doresc nimanui sa treaca prin situatii de acest gen.. Apoi,la una din discutiile si deciziile mele de "distantare",imi aduc aminte ca a inceput sa planga si s-a pus in genunchi,zicand "te implor nu ma parasi,ca doar pe tine te am si te iubesc enorm,nu vreau pe altcineva!nu vreau sa te pierd" in ciuda faptului ca am incercat sa ii explic ca doar din punct de vedere sexual vreau sa aibe loc ruptura..:crazy: Nu vreti sa stiti ce sentiment de vinovatie aveam..

 

Cred ca cea mai buna solutie este sa nu ne mai vedem o perioada,chit ca nu imi va fi nici mie bine,v-am zis ca tin mult la el si imi face placere compania lui,dar trebuie sa ii arat ca nu suntem lipiti si trebuie sa ne obisnuim sa mai fim si pe cont propriu,sa zic asa.. Si sa incerc sa ii deschid naibii ochii,ca parca e un copil speriat de lume cand vine vorba sa cunoasca pe altcineva.. Nu inteleg de ce are aceasta teama de dezamagire-mi-a zis la un moment dat,ca datorita experientei neplacute avute cu o tipa care l-a tradat,si-a pierdut total increderea si de cand m-a gasit pe mine,existand aceste compatibilitati,nu vrea sa riste sa pateasca ceva cu altcineva,are o teama foarte mare sa nu fie iar dezamagit daca incearca cu altcineva.. Imi este si mila de el,am incercat sa vorbesc cu el..vreau sa il ajut.. Offf,tare greu!In general,e un tip tare ok si deschis,glumet dar la cap. asta.. :crazy: Ma gandeam chiar ca ar fi bine sa merg cu el la psiholog,nu stiu..credeti ca ar fi o idee buna?Sa il ajute sa capete incredere,sa nu mai vada totul atat de prapastios si sumbru din acest punct de vedere.. El nu a zis nici da,nici nu cand i-am propus asta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×