Sari la conținut
Forum Roportal
sfc

Tradati in dragoste

Postări Recomandate

La sugestia unei cunostinte ,am urmarit emisiunea lui Ernest de luni ,de la Prima.

Tradati in dragoste.

A fost ceva nou printre emisiunile curente de la tv.Am inteles ca cea anterioara (cu o sapt inainte) a fost si mai tare.

La un moment dat aveam impresia ca e o emisiune de divertisment ,si nu reality sow.Totusi,a fost ceva nou... 8)

Ce ziceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

despre asta voiam sa zic si eu ceva.este 100% preluata de pe reality tv emisiunea "cheaters" pe care o urmaresc cu sufletu la gura in fiecare zi de la ora 15:20. este falsa nu e ceva original.dati numai putin pe reality tv si veti observa imitatia.oricum pentru a fi o tv moderna prima sa-a gandit la ceva nou pentru noi romanii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o parere foarte proasta despre tipul asta de emisiuni. De fapt am o parere foarte proasta despre televiziunile romane, si nu numai.

Mi se pare circ ieftin, sa expluatezi suferinta unor oameni cu psihic labil si sa faci din asta o emisiune. Mi se pare o ipocrizie sa mai si crezi (ma refer la producatori) ca faci un bine oamenilor respectivi care isi impart intimitatea cu cateva milioane de telespectatori pentru ca tu i-ai incurajat sa ia decizia asta intr-un moment de slabiciune.

Daca ai cauta ceva mai comercial si mai degradant cu greu ai putea gasi. si totusi exista "Surprize surprize", "Folclorul contraataca", "Ciao Darwin".

Nu cred ca am dreptul sa critic pe cei care se uita genul asta de emisiuni. E optiunea lor pana la urma.

Cum ziceau romanii cand se refereau la carnagiile din Colosseum? "POPORUL VREA PAINE sI CIRC!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o parere foarte proasta despre tipul asta de emisiuni. De fapt am o parere foarte proasta despre televiziunile romane, si nu numai.

Daca ai cauta ceva mai comercial si mai degradant cu greu ai putea gasi. si totusi exista "Surprize surprize", "Folclorul contraataca", "Ciao Darwin".

[snapbacca]27882[/snapbacca]

Dragu-badii( :o: )

rau cu rau ,dar mai rau fara de rau ::): ::cry::

Emisiunea difera de celelalte de la Prima:adica au un final.

 

Mi se pare circ ieftin, sa expluatezi suferinta unor oameni cu psihic labil si sa faci din asta o emisiune. Mi se pare o ipocrizie sa mai si crezi (ma refer la producatori) ca faci un bine oamenilor respectivi care isi impart intimitatea cu cateva milioane de telespectatori pentru ca tu i-ai incurajat sa ia decizia asta intr-un moment de slabiciune

 

Numai suferinde nu sunt "personajele ".Oricum consider ca psihicul lor e mai putin labil ca al celor de la Ciao Darwin :o:

Si... la urma urmei rufele se spala in familie ... :) dar se usca in public

-_-

Cum ziceau romanii cand se refereau la carnagiile din Colosseum? "POPORUL VREA PAINE sI CIRC!"

Cred ca avem mai mult circ decat paine.Apropo urmeaza alegerile la primarie in Bucuresti.O sa avem parte si de circ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

emisiunile care le fac romanii sunt total neoriginale sau neinspirate. "surprize, surprize","iarta=ma";"din dragoste :o: ","monica nu mai stiu cum",stirile de la ora 5 de la pro tv.etc.sunt emisiuni mediocre pentru oameni total mediocri.

tv-ul e si o sursa de cultura si nu ar trebui sa aiba efecte opuse -_- :)

spre exemplu mie imi place "cei mai frumosi ani" de pe antena1 e interesanta.

si despre emisiunea lui ernest...e mai mult de spectacol si cred ca sunt trucate; totusi sa iti spui problemele in dragoste tarii intregi doar ca sa rada pe seama ta ... :o: mai bine sa-ar duce la circ ca nu-i vede asa multa populatie :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Numai suferinde nu sunt "personajele ".

[snapbacca]27976[/snapbacca]

 

Mda, aici cam ai dreptate. Adica chiar ai, fara "cam". :;):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am impresia ca nu prea suntem obisnuiti cu televiziunea comerciala. Comercial e tot ce se vinde, tot ce are audienta. Printre care si Ciao Darwin, Din Dragoste, Iarta-ma, si intr-o masura mai mica si Tradati in Dragoste. Nu va mai inchipuiti ca televiziunea are rolul de a cultiva. Cu atat mai putin cea comerciala! Cea care ar trebui sa cultive, e TVR. Televiziunea de stat. Dar la ce credeti ca se uita toata lumea care nu are decat TVR? La Suprizele Andreei Marin.

 

Daca vreti cultura, cautati-o in carti. Daca vreti circ, deschideti televizorul.

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La sugestia unei cunostinte ,am urmarit emisiunea lui Ernest de luni ,de la Prima.

Tradati in dragoste.

[snapbacca]27060[/snapbacca]

 

O fi fost Ernest bun in Big Brother si cu foarte mult tupeu, dar nu prea ii iese la "Tradati in dragoste". Cred ca ar trebui sa fie mai dinamic, mai incisiv la o astfel de emisiune. Omologul lui de la Reality este bun si chiar reuseste sa faca o treaba de detectiv.

 

Cand te apuci sa faci o emisiune copiata, ori o faci sa para cat de cat la fel de buna ca originala, ori cauti alta idee care sa poata fi pusa in practica. Sa fim realisti: in America e altfel de viata, sunt alte conceptii, mult mai putine prejudecati, mult mai multa lume. Am vazut doar 2 emisiuni ale lui Ernest. Imi par regizate pana in cel mai mic detaliu.

 

Daca stau bine sa ma gandesc...nici titlul nu la-au gasit foarte bine. "Cheaters" vs "Tradati in dragoste".... limba noastra e o comoara... tradati in romana e verb la participiu...dar si la imperativ. ;) Oare e mesaj subliminal? :cry: sa le iasa emisiunea, nu de alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca stau bine sa ma gandesc...nici titlul nu la-au gasit foarte bine. "Cheaters" vs "Tradati in dragoste".... limba noastra e o comoara... tradati in romana e verb la participiu...dar si la imperativ.  ;) Oare e mesaj subliminal? :cry:

[snapbacca]33425[/snapbacca]

WOW! La asta nu m-am g

Editat de cjsonix

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg dc romanii nu sunt in stare sa faca si ei o emisiune care sa nu fie identica sau preluata de altele din strainatate?!!?

si ca sa fiu on topic, nu ma uit la emisiunea tradati in dragoste.de fapt nu prea ma uit la TV. e cam aiurea pentru aia prinsi...adica pe reality unu chiar la-a injunghiat pe prezentator de oftica , ca la-a prins " in flagrant"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×