Sari la conținut
Forum Roportal
Shadowdancer

Joc cu melodii

Postări Recomandate

la cererea publicului, varianta in limba romana :jester:

 

 

Asadar. Se posteaza una bucata melodie. Urmatorul trebuie sa ne povesteasca ceva despre acea melodie. Nu ma refer la anul aparitiei, albumul, cine la ce instrumente a prestat, cine a facut cover-uri si alte google-isme. Vrem chestii personale. De ce va aduce aminte cantecul, cand l-ati auzit prima oara, in ce context, poate versuri intelese gresit, ceva ce v-a atras atentia in videoclip... orice, dar sa fie din experienta voastra legata de melodie. Pe urma, dati o noua melodie.

 

 

 

Alanis Morrissette - Ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Una dintre piesele mele "albastre". parca este despre fiecare stare nasoala pe care am avut-o vreodata... mereu gasesc ceva in ea despre care sa pot spune, 'uite, asta este despre mine'... si totusi este doar One. Stiu ca m-a impresionat ca in unul din clipuri a aparut tatal lui Bono. In fine... este una din acele piese de care eu consider ca nimeni nu are dreptul sa se atinga. Nici macar U2. Cu atat mai putin nu cu Mary J. Blige.

 

 

 

 

Stereophonics - I Wouldn't Believe Your Radio

 

 

 

 

ps: errrrr.... nici "nu o cunosc", "nu o stiu", "imi place", "nu imi place" nu sunt din punctul meu de vedere raspunsuri valide la acest topic. daca nu aveti nimic de spus... va rog... asteptati o melodie la care aveti :scare: :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Super piesa ... o ascult cu placere !!!

Imi aduce aminte de copilarie ...

 

Metallica - Nothing else metters

Apocaliptyca - Nothing else metters

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Keane - Crystal Ball

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asadar. Se posteaza una bucata melodie. Urmatorul trebuie sa ne povesteasca ceva despre acea melodie. Nu ma refer la anul aparitiei, albumul, cine la ce instrumente a prestat, cine a facut cover-uri si alte google-isme. Vrem chestii personale. De ce va aduce aminte cantecul, cand l-ati auzit prima oara, in ce context, poate versuri intelese gresit, ceva ce v-a atras atentia in videoclip... orice, dar sa fie din experienta voastra legata de melodie. Pe urma, dati o noua melodie.

 

sora'mea.... Q.E.D. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sora'mea.... Q.E.D. :o:

mda....asta este situaţiunea ;)

 

on : exact c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×