Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
gman87ro

Sfanta Spovedanie este obligatorie?

Rate this topic

Recommended Posts

Sfanta Spovedania este obligatorie?

Ce este sfant in spovedanie ??? ce-i da acest caracter dupa tine??? si cine m-ar obliga sa-l cred sfanta???

Stiu!!! bunica pe vremuri cand eram copila, dar nici atunci nu l-am privit din unghi de "sfanta spovedanie"

mai mult un circ, dupa care mi-a venit rau ca nu suport lume multa intr-un loc inchis cum este biserica !!!

pai din cate stiu eu Iisus a "reprezentat" pe pamant de biserica ... sa zicem ca biserica e casa Domnului si preotul e firul de telefon al Domnului iisus...prin preot ii spui pacatele lui Iisus si iti sunt iertate :pardon:

Sfanta spovedanie? ahahah , ca sa faci o "sfanta" spovedanie se presupune ca trebuie sa gasesti un sfant pentru asta nu? E din start o greseala. Dupa ce murim o sa avem poate parte de asa ceva....

Sfanta spovedanie este la fel de necesara si la fel de utila "dumnezeirii" ca si sfanta turnatorie!

de fapt este si baza ei ...

De ce credeti ca BOR-ul nu a vrut sa publice dosarele preotilor turnatori ....pai ptr ca trebuiau publicate absolut toate dosarele preotilor si va dati seama ce mult lucru era!

De ce nu au propus sa publice dosarele preotilor care nu au fost turnatori?

Simplu !

Ptr ca nu erau!

si ce treaba am eu cu preotii?

eu am treaba cu Dumnezeu :blink:

si ce treaba am eu cu preotii?

eu am treaba cu Dumnezeu :blink:

Atunci de ce te spovedesti la preoti?

Crezi ca ei au mai multe pile la Dumnezeu ca tine?

Stai atunci frumos in genunchi langa patzut si spovedeste -te cu fata in sus direct lui Dumnezeu.

Si la popa sa te duci doar atunci cand "lucreaza pe gretis" caci nu e cinstit sa il slujesti pe Dumnezeu si sa iei banii de la oameni....

Atunci de ce te spovedesti la preoti?

Crezi ca ei au mai multe pile la Dumnezeu ca tine?

Stai atunci frumos in genunchi langa patzut si spovedeste -te cu fata in sus direct lui Dumnezeu.

Si la popa sa te duci doar atunci cand "lucreaza pe gretis" caci nu e cinstit sa il slujesti pe Dumnezeu si sa iei banii de la oameni....

Poate tu te spovedesti la preoti, eu una ma spovedesc lui Dumnezeu.

Nu degeaba spovedania e taina. E clar ca nu toata lumea a patruns taina.

Nu mai generaliza cu lucrarea pe gratis. Nu sunt nici pe departe toti preotii asa cum crezi tu ca sunt.

Dar am si eu o nelamurire. Daca urasti biserica in asa hal, inteleg ca nu mergi la biserica. Si nici cu preotii nu prea ai treaba. Atunci de unde stii tu cati bani cer preotii si care sunt obiceiurile la biserica?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this