Sari la conținut
Forum Roportal
DSpawn

Care aveti acvariu

Evaluează acest topic

Acvariu  

43 membri au votat

  1. 1. Aveti sau nu acvariu?

    • Am acvariu
      33
    • Vreau sa-mi fac acvariu
      7
    • Nu am acvariu
      3


Postări Recomandate

As vrea sa incercam sa facem o mica comunitate iubitorii de acvaristica... pentru sfaturi, schimburi si alte cele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma inscriu :tease:

 

Am acvariu frumos cu beta si gupi. Gupita mea a facut 3 ture de pui din septembrie de cand o am. Si i-am zis aluia sa mi-o dea pe cea mai mica, stind ce productivi sunt gupi. Acum am cam 80 de pui :airkiss:

 

Am luat acvariu de plastic cu toate instalatiile incorporate. Super practic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am doua acvarii de sticla, unul cu pesti (gurami si carasi voalati) si unul cu o testoasa mica (tample rosii). imi place sa le privesc, ma relaxeaza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am 3 broscute, dar doar una este de florida .... si inca nu am reusit sa-i determin sexul!! are cam 5,5 cm in diametru si o codita de 1 cm!!! ma ajutati sa-i identific sexul?

 

celelalte 2, sunt mai mari si din pacate sunt ambele baietei!

post-67259-1170368810_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu 2 acvarii in care tin xifo si gupii am in total vreo50-60 citeva plante de-alea lungi si citeva plantate

 

Tatal la gupii e cu coada voalata si pina acum nu am prins nici un pui asa ca el :P

 

sper ca de acum incolo makar :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am avut acvariu multi ani .cunosc foarte multe detalii .daca vreti va pot ajuta cu placere.

 

si eu 2 acvarii in care tin xifo si gupii am in total vreo50-60 citeva plante de-alea lungi si citeva plantate

 

Tatal la gupii e cu coada voalata si pina acum nu am prins nici un pui asa ca el :yahoo:

 

sper ca de acum incolo makar :P

bvbmn

 

si eu 2 acvarii in care tin xifo si gupii am in total vreo50-60 citeva plante de-alea lungi si citeva plantate

 

Tatal la gupii e cu coada voalata si pina acum nu am prins nici un pui asa ca el :cheer:

 

sper ca de acum incolo makar :yahoo:

daca vrei sa scoti pui din el trebuie sa al ti separat de ceilalti pesti an alt acvariu dupa trei patru zile ai bagi ofemela mai tanara ca el si ai ti pe amandoi pana ce femela ramane bortoasa dupa acea al scoti pe el si lasi femela. atentie sa nu fie bortoasa din nainte cu altii pentru ca daca ofecundeaza odata poate sa faca si trei randuri de pui cel mai bine este sa o alegi de mica si sa o ti separata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut mult timp acvariu, si ajunsesem sa cresc si pesti foarte sensibili si pretentiosi: frumosii discus. Nu se prea merita bataia de cap. Am ramas in final la scalari- niste pesti foarte eleganti si armoniosi si relativ usor de intretinut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut sunt nou pe forum si am dat in patima acvaristicii de un an de zile am un acvariu de 30l de apa cu xipho,gupi,sanitari,scalar,o zebra si cam atat pentru cei care au experienta as avea unele intrb legate de ph-ul din apa cum il cresc :crazy: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×