Sari la conținut
Forum Roportal
ROrtodox

despre Masonerie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cred ca au prea multe trepte de urcat ................

sunt mult prea sus pentru mine ! :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De existat sigur exista...informati concrete despre ea nu o sa ai...toata lumea stie despre asta acum, un flux mare de informati care navaleste peste noi; este la fel ca si cum ai vrea sa faci mamaliga din malai cu f multe impuritati (scuzati-mi "epitetul" dar mi-a venit primul in minte :friends:), nu iti iese...la fel si cu masoneria (nici nu poti fi sigur ca asa se numeste cu adevarat).pur si simplu publicul a luat o gura mare de informati adevarate, false, contradictori in intre ele si uncele chiar ciudate incat ce face???se hotaraste ca este o prostie (dak e secreta de ce scrie peste tot de ea?? spre ex) si o lasa balta...cel mai bun mod de a-ti ascunde secretele. Ii apreciez pentru aceasta miscare desteapta. Se vede ca se pricep la manipularea in masa...astept sa fiu contrazis :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca suntem in mare pericol!

in mare pericol o sa fim cand unul dintre simptomele prostiei o sa fie durerea. pana atunci e ok.

 

masoneria e o organizatie secreta despre care vorbeste toata lumea. membrii ei sunt cei care conduc lumea. te-am speriat sau mai zic ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in mare pericol o sa fim cand unul dintre simptomele prostiei o sa fie durerea. pana atunci e ok.

 

masoneria e o organizatie secreta despre care vorbeste toata lumea. membrii ei sunt cei care conduc lumea. te-am speriat sau mai zic ?

Mai zii. Ca nu s-a speriat indeajuns...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai zii. Ca nu s-a speriat indeajuns...

Este opusul Bisericii!

Daca biserica si-a propus sa stapaneasca lumea extinzandu-se in fiecare satulet controlandu-l ... francmasonii au acaparat ELITELE societatii tot cu scopul de a prelua puterea!

Cine ti se pare mai corect sa conduca lumea Papa de la Roma cu cardinalii si Mitropoliti lui ...sau elitele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este opusul Bisericii!

Daca biserica si-a propus sa stapaneasca lumea extinzandu-se in fiecare satulet controlandu-l ... francmasonii au acaparat ELITELE societatii tot cu scopul de a prelua puterea!

Cine ti se pare mai corect sa conduca lumea Papa de la Roma cu cardinalii si Mitropoliti lui ...sau elitele?

Elitele, (inclusiv Papa daca e o elita, dar tot mason e si asta) daca sunt racordate energetic la Divinitate. Masonii culeg elitele pentru a le acorda energetic la ceva care s-a revoltat impotriva Divinitatii. Acesti draci-extraterestrii exista pe this planet si conduc lumea, caci tot lumea le da putere datorita nivelului de evolutie spirituala la care se afla. Nu prea ridicat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Elitele, (inclusiv Papa daca e o elita, dar tot mason e si asta) daca sunt racordate energetic la Divinitate. Masonii culeg elitele pentru a le acorda energetic la ceva care s-a revoltat impotriva Divinitatii. Acesti draci-extraterestrii exista pe this planet si conduc lumea, caci tot lumea le da putere datorita nivelului de evolutie spirituala la care se afla. Nu prea ridicat.

Doamne ce mai zici!Cine nu e racordat energetic la divinitate inseamna ca e mort ... nu masonii culeg elitele ci elitele sau unit in masonerie tocmai sa stopeze conducerea lumii de catre biserica ... si au reusit ...si exact de cand au reusit asta ...s-a terminat cu evul mediu si inchizitia si a inceput o lume noua in care ai norocul sa traiesti tu azi.

Deci noi traim in lumea noua creata de masoni o lume enorm diferita si schimbata in bine de ce a fost "lumea religiei".

Nivelul e evolutie spirituala inferior il vezi la tata Veta la vgecernie , iar nivel spirtual inalt vezi la elite (Balcescu, Cuza, Goethe, Voltaire etc.-

Sau sa cred ca Voltairenu are nivelul spiritual al babei Veta?

Editat de dark_light
mesaj intrat de 2 ori

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×