Sari la conținut
Forum Roportal
danic

Ce va doriti de la un site de traffic ranking?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca intrebarea din titlu este destul de concludenta: Ce informatii/functii/statistici trebuie sa ofere un site de contorizare (gen trafic.ro, statistici.ro) ca sa fie pe gustul cator mai multi utilizatori?

 

Astept cu interes parerile voastre!

 

Numai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Danic. :)

 

 

Pai in primul rand, ca administrator de site nu as vrea ca statisticile sa fie publice.

Sa afiseze site-ul in top insa detaliile despre locul de unde vin hit-urile mele sa fie accesibil doar pentru mine.

 

 

In rest...nu prea stiu ce ar trebui. Eu folosesc statisticile host-ului pe care este site-ul si care sunt cele mai detaliate si precise.

Editat de -=Adi=-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar, si eu zic ca e mai exact folosirea statisticile hostului.

En am instalat un script php care se uita in statistici si imi interpreteaza datele in foarte multe feluri, dandu-mi foarta multa informatie apropo de vizite...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna Danic.  :roll:

Pai in primul rand, ca administrator de site nu as vrea ca statisticile sa fie publice.

Sa afiseze site-ul in top insa detaliile despre locul de unde vin hit-urile mele sa fie accesibil doar pentru mine.

[snapbacca]24445[/snapbacca]

E vorba de un site care sa joace rolul de clasament, top, deci nu poate fi vorba de statistici private.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E vorba de un site care sa joace rolul de clasament, top, deci nu poate fi vorba de statistici private.

[snapbacca]24822[/snapbacca]

 

Si statistici.ro are optiunea asta dar daca alegi statistici private te scoate din clasament, ceea ce nu cred ca era necesar.

 

Cand vorbesti de top presupun ca nu te referi la un site gen top100.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am hotarat: "NU voi mai folosi terte firme de trafic rancaing"

 

De ce?

pai in primul rand pentru ca LINcaUL CATRE SERVERUL ESTE FOARTE LENT !!

 

trafic rancaing INCETINESTE uneori afisare paginii cu pana la 30s !!!

 

Este evident ca astia NU AU BANDA SUFICIENTA si NICI PUTERE DE CALCUL !!

 

De ce sa-mi supar eu clientul facandu-la sa asatepte si sa astepte si sa astepte..

TERMINAREA incarcarii paginii curente ? ; si toate aste NU din vina sit-ului meu

ci din vina acelor scripturi care trimit hit-urile catre server cu o viteza INCREDIBIL de mica ?

Unde mai pui ca JScript-urile lor devin pe zi ce trece mai Mari si MAI MARI si TOT

MAI MARI !!!

 

Oricum in RO, NIMENI nu da doi bani pe VERIDICITATEA contorizarii facute de ei..

 

Deci implementeaza-ti propriul contor iar daca esti curios cum stai fata "de altii"

foloseste-la pe google.com in teste comparative

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am hotarat: "NU voi mai folosi terte firme de trafic rancaing"

 

De ce?

pai in primul rand pentru ca LINcaUL CATRE SERVERUL ESTE FOARTE LENT !!

 

trafic rancaing INCETINESTE uneori afisare paginii cu pana la 30s !!!

 

Este evident ca astia NU AU BANDA SUFICIENTA si NICI PUTERE DE CALCUL !!

 

De ce sa-mi supar eu clientul facandu-la sa asatepte si sa astepte si sa astepte..

TERMINAREA incarcarii paginii curente ? ; si toate aste NU din vina sit-ului meu

ci din vina acelor scripturi care trimit hit-urile catre server cu o viteza INCREDIBIL de mica ?

Unde mai pui ca JScript-urile lor devin pe zi ce trece mai Mari si MAI MARI si TOT

MAI MARI !!!

 

Oricum in RO, NIMENI nu da doi bani pe VERIDICITATEA contorizarii facute de ei..

 

Deci implementeaza-ti propriul contor iar daca esti curios cum stai fata "de altii"

foloseste-la pe google.com in teste comparative

[snapbacca]35518[/snapbacca]

 

 

 

 

Codul generat de catre Trafic.ro; Statistici.ro (nu zic de altele pentru ca nu cred ca e cazu) in ultimul timp devine din ce in ce mai MIC, mai MIC si TOT MAI MIC . Asta am observat eu. Deci scuza-ma dar nu speria pe astia care nu stiu.

Nu cred ca vrei sa vezi codu sursa de la trafic.ro sau de la statistici de acum 2 anisori :agresiv:)

 

In fine, si pe mine ma dispera introducerea a prea multe scripturi de contorizare pe site. Ii o prosite si strica si designul.

 

Nu stiu cand mama dracaului se va termina cu prostia de a pune pe un site n-spe mii de topuri si scripturi de contorizare !!!

 

Oricum eu folosesc trafic.ro si statistici.ro mai des si din cand in cand si http://www.extreme-dm.com/traccaing/

Ce parere aveti de cel de-al treilea ? Eu zic ca-i destul de bn dupa cantitatea informatiilor oferite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Codul generat de catre Trafic.ro; Statistici.ro (nu zic de altele pentru ca nu cred ca e cazu) in ultimul timp devine din ce in ce mai MIC, mai MIC si TOT MAI MIC . Asta am observat eu. Deci scuza-ma dar nu speria pe astia care nu stiu.

Nu cred ca vrei sa vezi codu sursa de la trafic.ro sau de la statistici de acum 2 anisori :-)

:De :De ha.ha.ha.... nu mai pot de ras.

 

si ce daca codu e mic. Pai e clar........ ca site-ul de statistica iti baga un script java in pagina(tu nu vezi tot codul) dar asta nu inseamna ca merge mai rapid........

 

Si crede-ma ca stiu despre ce vb! Am realizat un script de statistica......... si stiu ce inseamna sa realizezi un asemenea top!(nu e chiar atat de usor--- de exemplu codul de contorizare care tu nu il vedeai si care rula pe serverul meu era de 48 caB..... numai cod PHP...... fa si tu socotelile.) :agresiv: Gandeste-te ca 1000 de oameni aceseaza codul intr-o secunda........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:De  :De  ha.ha.ha.... nu mai pot de ras.

 

si ce daca codu e mic. Pai e clar........ ca site-ul de statistica iti baga un script java in pagina(tu nu vezi tot codul) dar asta nu inseamna ca merge mai rapid........

 

Si crede-ma ca stiu despre ce vb! Am realizat un script de statistica......... si stiu ce inseamna sa realizezi un asemenea top!(nu e chiar atat de usor--- de exemplu codul de contorizare care tu nu il vedeai si care rula pe serverul meu era de 48 caB..... numai cod PHP...... fa si tu socotelile.) :agresiv: Gandeste-te ca 1000 de oameni aceseaza codul intr-o secunda........

[snapbacca]53695[/snapbacca]

 

 

 

 

Looool. ma da destept mai esti mah. aia stiam dar nu am zis ca "viteza de incarcare este din ce in ce mai mica" ci ca "codul sursa este din ce in ce mai mic.".

E adevarat ca daca in cod este un script java atunci nu se poate spune ca codu ii neaparat mai mic Ai dreptate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×