Sari la conținut
Forum Roportal
:x

roportalul sau... forumurile/chat-urile, in general

Postări Recomandate

toata lumea se bucura de roportal/forum/chat dar... dupa un timp, cu totii constientizam ca acest... "sport" ne afecteaza si negativ! :kisses: puteti spune/enumera aici care sunt aspectele NEGATIVE ale "statului" (in exces) pe roportal/forum/chat! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
toata lumea se bucura de roportal/forum/chat dar... dupa un timp, cu totii constientizam ca acest... "sport" ne afecteaza si negativ! :kisses: puteti spune/enumera aici care sunt aspectele NEGATIVE ale "statului" (in exces) pe roportal/forum/chat! :roll:

 

 

 

 

Pe ori ce forum, un raspuns de la un imbecil poate sa puna sub o stare foarte negativa un forumist/a.

Fiecare intra cu riscul ca poate sa controleze nivelul de stres si sa tolereze impertinenta ca nu are

de a face cu persoane manierate in majoritatea cazurilor.

Intimidarea cu injuraturi este o metoda de aparare, cine vrea sa update dictionarul la acest capitol,

doar sa provoce un forumist infierbantat pe tema secuilor de exemplu si va primi >>>> ........ la

noutati de are nevoie de o etajera sa depuna aluviunile amabililor.

 

Forumurile sint ca si un Loz in Plic se promite norocos dar nu-i dat cu miere din toate partile.

Precum majoritatea sint internationale, mai apare si deferenta culturala si unii nu sint maturi

sa realizeze/absorbe aceste diferente.

 

De aici apare si ura mai profunda ca se schimba cuvinte vulgare si jignitoare de multe ori.

 

Are si parti bune un forum, se constata la justa valoare si nivelul de educatie reala al forumistilor,

care reprezinta populatia "civilizata si educata" intelectuala al respectivei natiuni.

 

Iar daca se aduce aminte si de proverbul "Ia-l ca si de la cine vine" ideea, consider ca am fost

in piata si am auzit multe .... dar am de mers si maine ca asa am pomenit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
toata lumea se bucura de roportal/forum/chat dar... dupa un timp, cu totii constientizam ca acest... "sport" ne afecteaza si negativ! :kisses: puteti spune/enumera aici care sunt aspectele NEGATIVE ale "statului" (in exces) pe roportal/forum/chat! :kisses:

eu zic sa enumeram si aspectele pozitive :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu zic sa enumeram si aspectele pozitive :)

exista si aspecte pozitive. poti cunoaste oameni de la care poti invata lucruri noi, informatii noi ... relatiile se pot transpune si in viata reala. asta depinde si de gradul de selectivitate al fiecaruia dintre noi. :)

mi-am facut prieteni buni din randul persoanelor cunoscute pe net, relatii care dureaza de ani de zile. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

negative: am intalnit si cativa idioti care m-au scos din minti. Din fericire, pe Roportal inca nu m-am ciocnit de ei si sper ca asa sa ramana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
puteti spune/enumera aici care sunt aspectele NEGATIVE ale "statului" (in exces) pe roportal/forum/chat! :)

din pacate exista si persoane a caror viata se desfasoara doar pe net. :) este mai simplu sa te infatisezi altora asa cum doar ai vrea sa fii, nu cum esti in realitate. dar asta se intampla persoanelor complexate, celor care nu au curajul sa traiasca in real. si astfel de personaje se pot intalni mult mai frecvent pe chat-uri.

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×