Sari la conținut
Forum Roportal
GinGin

Pe cine iubim mai mult?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Constat,din zi in zi , ca lumea da o mai mare importanta cainelui,pisicii,crocodilului,etc,etc decat ar putea sa dea unui copil.Din egoism?Nu mai suntem in stare sa facem ceva pentru specia noastra si facem pentru altele?Infiintam clinici pentru operatii pe creier la caini si lasam copii , muritori de foame?Ne deranjeaza cand schimbam scutecul unui copil sau cand stergem covorul de niste ,,urme'' lasate de animalut?Iata niste intrebari care-mi misuna prin cap, la care va rog sa raspundeti.

 

PS:daca nu am pus bine topicul si trebuia in alta parte, va rog sa-l mutati

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma iubesc mult pe mine, pisoiul meu si imi voi iubi si copilul. Nu vad de ce nu i-as lua tot ce e mai bun. E doar nevoia mea de a oferi dragoste. Nu putem fi responsabili pentru tot, insa un animalut e o responsabilitate mica si il putem iubi foarte mult si neconditionat. Nu ma simt prost ca sunt copii care mor de foame si pisoiul meu are mancare buna si tratamente medicale.

Poate sunt egoista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mult imi iubesc copilul. Apoi sotul, mama si in fine cainele. Dupa caine, la distanta mare (distanta in care mai sunt cateva persoane) este soacra :spiteful:

Acum serios. Imi iubesc copilul dar si cainele mi-e drag, foarte drag chiar. Si imi e cu atat mai drag cu cat se tavaleste mai mult cu copilul. Nu am vazut niciodata dragoste mai frumoasa ca aceea dintre copilul meu si cainele lui ( ca e al lui de fapt) :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel mai mult imi iubesc copilul. Apoi sotul, mama si in fine cainele. Dupa caine, la distanta mare (distanta in care mai sunt cateva persoane) este soacra :spiteful:

Acum serios. Imi iubesc copilul dar si cainele mi-e drag, foarte drag chiar. Si imi e cu atat mai drag cu cat se tavaleste mai mult cu copilul. Nu am vazut niciodata dragoste mai frumoasa ca aceea dintre copilul meu si cainele lui ( ca e al lui de fapt) :spiteful:

 

Nu se pun celelalte persoane:copil,animal sau doar pe mine.

Si mie mi-e drag cainele,si pisicile mi-s dragi,dar...nu as pune niciodata animalul inaintea copilului.Daca nu as avea copii mei as face ceva pentru cei ce nu au tot ce le trebuie....daca mai ramane loc, incap si animalele de companie,daca nu,nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun, atunci, copilul meu, eu si apoi cainele. Si inainte sa am copilul si cainele actual, am avut alt caine. Si cand a fost bolnav am facut tot ce se putea face pt. el. Si eu sunt egoista, intai fac totul pentru ai mei, inclusiv cainele si apoi pentru altii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt persoane care nu fac copii,de frica de a nu reusi in viata,in schimb cresc o droaie de animalute pe care le impopotoneaza in fel si chip.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Credeti sau nu, sunt oameni care iubesc mai mult animalele decat pe cei ai lor. Am fost ingrozita sa descopar asta intr-o persoana apropiata.. dar apropiata prin forta imprejurarilor... Mi se pare dezumanizant sa nu-ti poti iubi nepotii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac animalele de casa si le iubesc mai mult decat oamenii.Oamenii trebuie intelesi

in timp ce animalele cer doar dragoste si afectiune...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×