Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

De cate ori iubim?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Credeti ca iubim o singura data in viata sau ca e posibil sa avem mai multe iubiri? Gurile...rele spun ca iubim cu adevarat o singura data in viata (adica cel mult o data), si ca restul nu sunt decat un soi de atractii, sau atasamente foarte solide... sau orice altceva, pe care impropriu le numim "iubiri". Voi ce credeti? Unde este adevarul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa este ..e vorba de iubirea adevarata ..acea este numai una singura ..si apare doar odata in viata ..sau poate nu aparea deloc..

Se poate spune ca este iubirea "etalon"..adica la ea se raporteaza celelalte iubiri..ce vin dupa ..

Uni au norocul sa o intalneasca si sa o pastreze ..alti doar sa o intalneasca ..iar uni ..doar ghinion.. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca exista doar o "singura iubire" adevarata,atunci cand iti gasesti sufletul pereche.celelalte iubiri sunt doar niste "pregatiri" pt intalnirea jumatatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am iubit de multe ori si de fiecare data altfel. nu stiu daca voi mai cunoaste si alte iubiri, mi-as dori asta doar daca actuala relatie se termina, daca nu, imi doresc sa il iubesc pe el la fel ca pana acum sau mai mult.

nu cred ca in viata exista o singura iubire. exista o jumatate a fiecaruia, asta e sigur. dar jumatatea aia poate trece oricand pe langa noi, poate o vom intalni sau poate am intalnit-o deja. care e acea jumatate vom putea spune la capatul vietii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am iubit de multe ori si de fiecare data altfel. nu stiu daca voi mai cunoaste si alte iubiri, mi-as dori asta doar daca actuala relatie se termina, daca nu, imi doresc sa il iubesc pe el la fel ca pana acum sau mai mult.

nu cred ca in viata exista o singura iubire. exista o jumatate a fiecaruia, asta e sigur. dar jumatatea aia poate trece oricand pe langa noi, poate o vom intalni sau poate am intalnit-o deja. care e acea jumatate vom putea spune la capatul vietii.

Deci inseamna ca nu ai intalnit-o inca ..sau poate ca asta este cea adevarata ..numai tu poti sti asta .. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci inseamna ca nu ai intalnit-o inca ..sau poate ca asta este cea adevarata ..numai tu poti sti asta .. :flowers:

te inseli, inca nu stiu care mi-e jumatatea. poate am intalnit-o deja si am lasat-o sa plece. nu scrie nicaieri ca persoana cu care ramai pana la sfarsitul vietii iti e jumatatea menita. eu nu-mi caut jumatatea. caut doar sa fiu iubita si sa iubesc. asta ma implineste.

 

O jumatate, suflet pereche sau iubire adevarata - spune-i cum vrei, dar eu asta inteleg prin a iubi!

de acord cu tine, dar asta nu inseamna ca descrierea ta apare o singura data in viata. am si taiat "singura" din enuntul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
te inseli, inca nu stiu care mi-e jumatatea. poate am intalnit-o deja si am lasat-o sa plece. nu scrie nicaieri ca persoana cu care ramai pana la sfarsitul vietii iti e jumatatea menita. eu nu-mi caut jumatatea. caut doar sa fiu iubita si sa iubesc. asta ma implineste.

de acord cu tine, dar asta nu inseamna ca descrierea ta apare o singura data in viata. am si taiat "singura" din enuntul tau.

Pai tocmai asta am spus si eu..,ca numai tu poti sti ..daca ai intalnit-o..dar asta nu inseamna ca neaparat marea iubire,trebuie sa fie jumatatea ta.

Ba da ,marea iubire este una " singura ".. care o intalnesti o singura data in viata ,iar celelalte nu se pot compara cu ea .

Caci de iubit iubim toata viata ..dar in diferite moduri.. :) :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×