Sari la conținut
Forum Roportal
madaly

divortat cu 3 copii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum ar trebui sa ne comportam cand se traieste impreuna cu un barbat divortat?(casatorit vrand nevrand in urma lasarii cu burta la gura pe fosta sotie)

 

Ce viitor ar putea avea o asemenea relatie avand in vedere ca sunt la mijloc 3 copii minori in grija fostei sotii?

 

Voi v-ati implica intr-o asemenea relatie daca intradevar exista o mare iubire intre voi?

 

Copii ar putea devenii o problema majora ptr reletie?

 

Ar putea fi la mijloc certuri legate de banii cheltuiti ptr acesti copii cand de fapt sunt neajunsuri majore in cuplu?

 

Daca aceasta relatie ar merge pana la casatorie si intre timp ar veni pe lume un copil se vor face diferente intre copii fostei sotii?

 

Astept parerile voastre

Editat de madaly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum ar trebui sa ne comportam cand se traieste impreuna cu un barbat divortat?(casatorit vrand nevrand in urma lasarii cu burta la gura pe fosta sotie)

..........................................................................

Astept parerile voastre

fugi cat poti de repede....e problema lui ca nu a avut minte si si-a turnat 3 copii cu pers nepotrivita....poate te trezesti si tu cu 3 copii divortata.

chiar atatia bani are de-si permite sa-si construiasca inca o familie?????

daca da..poate ca ar putea functiona..insa,daca era asa bun,nu-l mai lasa prima sa plece....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum ar trebui sa ne comportam cand se traieste impreuna cu un barbat divortat?(casatorit vrand nevrand in urma lasarii cu burta la gura pe fosta sotie)

 

Ce viitor ar putea avea o asemenea relatie avand in vedere ca sunt la mijloc 3 copii minori in grija fostei sotii?

 

Voi v-ati implica intr-o asemenea relatie daca intradevar exista o mare iubire intre voi?

 

Copii ar putea devenii o problema majora ptr reletie?

 

Ar putea fi la mijloc certuri legate de banii cheltuiti ptr acesti copii cand de fapt sunt neajunsuri majore in cuplu?

 

Daca aceasta relatie ar merge pana la casatorie si intre timp ar veni pe lume un copil se vor face diferente intre copii fostei sotii?

 

Astept parerile voastre

 

 

 

 

asta e versiunea lui ?si tu l-ai crezut ?il pacaleste la inceput ,dar ma indoiesc .ar fi putut fi tata nu si sot ,dupa primul au mai urmat 2 nu ti se pare cusuta cu ata alba .spune toate astea ca sa te impresioneze, nu-l lasa sa-ti faca una ca asta .nu te baga ,lasa-l sa-si vada de famile ca sigur nu are de gand s-o lase pentru tine . :cry:

 

scuze nu am vazut ca e divortat ,dar asta nu schimba esenta problemei .vei vrea o famile pe care el o are deja ..............

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei ... da

 

madaly, pt cei 3 copii el plateste pensie alimentara... daca ii scoate in oras sau iese cu ei uneori cu siguranta nimeni nu ar trebui sa aiba de obiectat

 

in rest, vedeti-va de viata, ai zis ca va iubiti...iubiti-va in continuare DACA stii sigur ca e un om cu coloana vertebrala... adican u acum se poarta frumos si mai incoklo se schimba la 180 grade...fi sigura si testeaza daca e un om integru ... pt ca altfel s-ar putea sa fii doar barca ce il tine la suprafata asigura-te ca nu e asa si apoi ... go planet in viata@!

 

fericire!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum ar trebui sa ne comportam cand se traieste impreuna cu un barbat divortat?(casatorit vrand nevrand in urma lasarii cu burta la gura pe fosta sotie)

Dupa care s-a mai gandit sa-i faca doi, ca na...doar nu o iubea :cheer:

Valeu...eu n-as crede asemenea bazaconii si culmea, aud din ce in ce mai des astfel de fraze :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai ... sa calculam : trei copii din vechea casnicie + 3 copii din noua canicie = 6 copii ! ai mai ca nu-i asa rau, poate ca-i vreun manager de banca si-si permite omul ! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema este in felul urmator : Avea 23 de ani cand sa pacalit cu femeia respectiva ca dovada exista actul de casatorie si data in care sa casatorit asta arata ca evident ea in data casatoriei era insarcinata in 5 luni.deci nu sa casatorit inainte de sarcina femeii ci dupa fiind influentat de catre parintii lui si ai ei.Nu sa casatorit din iubire.

 

Primul copil la 1 an jumate de la un vaccin a ramas cu autism 100% nu vorbeste nu intelege deci este exact ca o leguma

Intre timp ea cand a ramas insarcinata a doua oara fara consntamantul lui ea ia spus sotului ca fratiorul o sa-i fie de ajutor celui bolnav, al treilea tot aceeasi vrajeala ia aplicat-o ca nu tre sa aibe responsabilitate doar unul catre acel fratior bolnav.

 

El a continuat cu ea sperand ca se va schimba ceva in relatia lor in spre bine ca deh odata ce sa hotarat sa se insoare nu se gandea ca o sa cada tot ceea ce a construit.

Precizez ca el a divortat in momentul cand ea a pierdut capul ptr alt barbat lipsind noptile de acasa cu motivatia ca are de facut niste interviuri ptr ziarul local.

 

Nu are suflet rau si nu cred ca ar mintii ca stiu din toate convorbirile lor telefonice ca ea nu a negat atunci cand el ia reamintit toate bazagoniile pe care le-a facut ea in timpul casniciei.

Cu toate ca ea acum la bagat intr-o situatie de rahat platind datorii catre banca ptr toate imprumuturile pe care le-a facut asta ptr copii ar fi facut-o plus pensie alimentara.intr-un cuvant sa fraierit singur de prea bun ce a fost.

Si vad ca de 2 ani de zile nu sa schimbat in rau ci chiar in bine.

Suntem amandoi cap taiat di orice punct de vedere ne asemanam foarte mult.

Probabil si din cauza ca suntem in aceeasi zodie amandoi cu doar 2 zile diferenta el pe 15 ian eu pe 17 ian. si acelasi ascendent.

 

Pe mine ma cam deranja inainte ideea de a impartii barbatul mult dorit cu niste suflete care au venit pe lume din greseala ei sau a amandorura.

 

I-am spus ca sunt de acord sa incerce sa isi ia copii la noi ptr totdeauna dar e greu sa obtii asta dureaza ani(doar cei doi ptr ca nu pot avea o responsabilitate atat de mare ptr acel copil cu probleme destul de majore si mai ales ca de cate ori vine la noi darama, sfarama,murdareste ,face pe el ,tipa din cale afara intr-un cuvant te face cu nervii iar eu cel putin mi-am dat seama ca nu as putea rezista de a avea alaturi un copil cu asemenea dificultati .Cu siguranta m-as imbolnavii cu nervii ptr ca este un copil care trebuie sa il supraveghezi non stop.)

 

Dorinta mea fierbinte este ca intr-o zi sa ma pot reintoarce in romania evident cu el pentru ca aici unde sunt nu ma leaga absolut nimic toate merg de-andoaselea asta ptr ca odata ce suntem aici copii sunt problema principala asta din cauza ca ea foloseste copii inmpotriva lui deci profita avand 3 arme in mana ei.

Stiu ca e trist sa te indepartezi de niste suflete care nu au nici o vina dar ce ar trebui sa faci ca sa iti refaci viata cu persoana mult asteptata si dorita in liniste si pace?

 

Precizez din nou ca ea ai pune bete in roate mai tot timpul nu ai da pace sub nici o forma il terorizeaza din orice punct de vedere iar el stie foarte bine ca legea aici este in favoarea femeii.

Editat de madaly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

i-a vrut sau nu, care este atitudinea lui fata de copii?

din cele expuse, inteleg ca nu sunteti in tara deci oportunitatile ca fiul lui bolnav de autism sa aiba parte de un tratament si ingrijire necesara bolii, sunt mult mai mari acolo. el ar fi de acord sa-si lase copii si sa plece? sa le plateasca o pensie alimentara din Romania? ar trrebui sa acorzi maxima atentie modului cum priveste el problema copiilor! dupa cum ai spus si tu, copii nu au nici o vina. copii fac parte din viata lui, ca vrea/vreti sa acceptati asta sau nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
........ ea ia spus sotului ca fratiorul o sa-i fie de ajutor celui bolnav, al treilea tot aceeasi vrajeala ia aplicat-o ca nu tre sa aibe responsabilitate doar unul catre acel fratior bolnav.

Eu ma intreb de cand se fac copii pe post de "sluga" pentru altul bolnav. Dupa ce ca ai deja un copil ce se chinuie.. il obligi pe celalalt sa faca ceva ce n-ar trebui sa faca la varsta lui.

 

Interesanta gandire pentru o mama.. n-am ce spune. :cry:

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
i-a vrut sau nu, care este atitudinea lui fata de copii?

din cele expuse, inteleg ca nu sunteti in tara deci oportunitatile ca fiul lui bolnav de autism sa aiba parte de un tratament si ingrijire necesara bolii, sunt mult mai mari acolo. el ar fi de acord sa-si lase copii si sa plece? sa le plateasca o pensie alimentara din Romania? ar trrebui sa acorzi maxima atentie modului cum priveste el problema copiilor! dupa cum ai spus si tu, copii nu au nici o vina. copii fac parte din viata lui, ca vrea/vreti sa acceptati asta sau nu.

 

Lui simte mila fata de acesti copii si imi repeta mai tot timpul ca ar fi dorit sa ai aibe la momentul potrivit cu persoana potrivita dar n-are cum sa schimbe nimic di pacate.

 

Copilul nu are nici o sansa sa fie insanatosit problema lui este ca are celulele nervoase puse la pamant iara ca a se reconstruiasca aceste celule ar trebuii sa se intample doar un miracol de la dumnezeu....deci,sanse de a se vindeca azi in 2006 nu exista.

 

Ar fi de acord sa plece de aici si sa le plateasca in continuare pensie alimentara dar este u pic nevoie de timp si de bani ptr a face pasul acesta.

 

Oricum eu i-am zis de la inceput ca chiar daca am plecat di romania o sa vreau sa ma r

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×