Sari la conținut
Forum Roportal
madaly

visuri premonitoare

Postări Recomandate

Oare cine ar putea sa imi explice de unde au venit si vin aceste visuri?

 

 

Mi sa intamplat de foarte multe ori sa visez si sa se intample exact ca in vis.

 

 

Exemplu:cainele meu disparuse din curte am incercat aproximativ 2 ore sa il caut dar fara nici un rezultat.

In noaptea aceea am visat ca cainele meu se afla pe partea cealalta a unui gard de fier de culoare portocalie mort otravit

Cand m-am trezit am iesit in cautarea acestei porti ,cu stupoare am realizat ca poarta respectiva in sat era unica de culoare portocalie in care zacea cainele meu fara suflare.am ramas un pic shocata.

 

intr-o dupa-amiaza visasem preoti in alb impreuna cu cativa copii .Cand m-am trezit i-am povestit sotului meu de ceea ce am visat.Sincer eu nu vazusem niciodata in realitate pana atunci vreu preot imbracat in alb

Am iesit impreuna cu sotul meu sa cumparam tigari cand am intrat in barul respectiv vazusem exact aceleasi imagini din vis

 

Alta data am mai visat ca socrul meu cazuse rau de tot si isi rupsese o coasta in partea dreapta .la 2 zile ne suna sa ne spuna cum si unde sa intamplat,exact ca in visul meu.

 

 

Alta data am visat pe cumnatul meu ca o sa aibe un accident destul de mare in care el scapese doar cu cateva zgarieturi in drum spre messina un oras in italia asa sa si intamplat exact.

 

Am visato si pe mama ca avea dureri abdominale destul de acute in care se lasa in partea stanga a piciorului.a trebuit sa o duc la spital.Dupa vreo 4 zile asa sa si intamplat exact.

 

Am mai avut un vis in care ma avertiza ca daca nu ma las de fumat o sa imi vina cancer la stomac .Cu toate ca sunt preocupata de acest vis au trecut cam 4 luni de atunci dar inca nu am reusit sa ma las de fumat :clapping: din cate am observat eu visele astea le am intr-o anumita perioada din an .Din iulie pana in noembrie.

Editat de madaly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers: nu stiu ce sa zic, si eu am auzit multe povesti , foarte multe persoane mi`au spus ca au avut vise care prevesteau ceva insa nu am vrut efectiv sa cred... :tease: si chiar nu cred

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:flowers: nu stiu ce sa zic, si eu am auzit multe povesti , foarte multe persoane mi`au spus ca au avut vise care prevesteau ceva insa nu am vrut efectiv sa cred... :tease: si chiar nu cred

 

 

am impresia ca tu esti exact ca toma neincrezator pana nu vezi nu crezi

 

 

ehi uite ca nu vb aiurea in vant si oricum am suficienti martori in care sa fiu crezuta nu rog absolut pe nimeni sa ma creada daca nu are chef.

 

asta este purul adevar si asta nu inseamna ca daca unora nu li se intampla anumite lucruri ciudate asta ar putea insemna imposibilul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare normal...esti probabil mai sensibila,mai deschisa.Si eu am avut visuri premonitoare,dar nu chiar atat de clare...mi-am impus sa nu le mai am si am scapat de teroarea asta.

Eu as lua in seama premonitia , daca as visa asa ceva,legat de sanatatea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am mai avut un vis in care ma avertiza ca daca nu ma las de fumat o sa imi vina cancer la stomac .Cu toate ca sunt preocupata de acest vis au trecut cam 4 luni de atunci dar inca nu am reusit sa ma las de fumat :roll:

 

Avand in vedere visele de pana acum, poate ar fi bine sa ai mai multa vointa si sa te lasi de fumat. Oricum, cred ca ai avea numai de castigat. Mult succes.

Poate ar fi util ca de vreme ce ai aceste vise sa incerci sa avertizezi acele persoane dinainte (acolo unde se poate). Altfel spus, sa te intrebi care ar putea fi motivele pentru care ai aceste vise.

Felicitari pentru acesta capacitate! Numai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deobicei cred in paranormal, dar am citit pe siteuri crestine, ca Dumnezeu nu trimite visuri premonitoare omului, ci acestea sunt doar in sub constientul nostru/// deci, eu te cred ca tu visezi aceste lucruri, si poate ca si se implinesc, dar ele nu sunt trimise de D-zeu, iar eu sunt ortodoxa,cred cel de sus, si din cauza asta nu vrea sa cred ca exista asa cva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de cate ori visez ca'mi cad dintii mereu moare cineva. daca in vis ma dor dintii atunci cand imi cad, moare cineva drag. cand nu ma dor mosre un cunoscut, dar nu apropiat. imi e frica de astfel de vise. dupa ce visez stau cu sufletul la gura si astept sa se intample nenorocirea. brrrr ... intr'un an am numarat zece vise si bineinteles zece morti. 4 persoane foarte dragi mie dupa care am suferit enorm si 6 cunoscuti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deobicei cred in paranormal, dar am citit pe siteuri crestine, ca Dumnezeu nu trimite visuri premonitoare omului, ci acestea sunt doar in sub constientul nostru/// deci, eu te cred ca tu visezi aceste lucruri, si poate ca si se implinesc, dar ele nu sunt trimise de D-zeu, iar eu sunt ortodoxa,cred cel de sus, si din cauza asta nu vrea sa cred ca exista asa cva

 

Eu cred ca Dumnezeu are treburi mai importante de facut.

Cei care ne transmit aceste mesaje sunt ,,subalternii'' lui,si care au si ei menirea lor.

Cititi despre viziunile maicii Veronica de la M-rea Vladimiresti.Merita...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deobicei cred in paranormal, dar am citit pe siteuri crestine, ca Dumnezeu nu trimite visuri premonitoare omului, ci acestea sunt doar in sub constientul nostru/// deci, eu te cred ca tu visezi aceste lucruri, si poate ca si se implinesc, dar ele nu sunt trimise de D-zeu, iar eu sunt ortodoxa,cred cel de sus, si din cauza asta nu vrea sa cred ca exista asa cva

 

Si de ce Dumnezeu nu ar permite existenta viselor premonitorii? Exista exemple de astfel de vise si in biblie.

Exista si vise care reflecta doar preocupari subconstiente si constiente ale noastre, insa exista si altfel de vise care nu se pot incadra in aceasta categorie.

Sunt atatia oameni, din cele mai vechi timpuri, care vorbesc despre vise ce mai tarziu le-au vazut transpuse in realitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iar eu sunt ortodoxa,cred cel de sus, si din cauza asta nu vrea sa cred ca exista asa cva

 

Ca nu vrei e una,dar ca exista sau , nu e alta.Fiecare are calitatile,menirea lui pe lumea asta..faptul ca nu ti s-a intamplat nu exclude posibilitatea.

Cunosc un preot,cu reputatie f serioasa,care are in grija (e in parohia d-lui), o fetita ce primeste mesaje si in vis si in stare de veghe.Nu cred ca ar mai face asta daca ceva ar fi in neregula.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×