Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Cel mai bun forum romanesc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti:care ar fi cel mai bun...forum romanesc? :flowers: Si de ce?

Dar cel mai prost :doh: ...dintre cele cunoscute sau despre care ati auzit...?

Forumuri ,sunt multe....dar ,voi dupa ce criterii va alegeti un forum?

Dupa ce criterii se judeca un forum? :jester:

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Softpedia e un forum mare. Prea mare. Te pierzi in el. Si nu mai e romanesc numai. In plus, pe-acolo se pune accentul pe tehnica din cate am vazut, au o viteza buna de raspuns, dar la ariile "umaniste" e fix pe dos. Roportal e al doilea, ca useri, iar calitatea eu o declam superioara. Vad ca zilele astea a dat Denisa temeinic cu matura prin forum, si ceilalti. Keep it up! :jester:

 

Cel mai prost? Nu exista prost. Exista forum cu admini stupizi, si forum cu useri ratati. Schimbul de idei este ceea ce trebuie sa conteze, si daca nu ai noroc sa ai discutii stimulante de la inceput ... teapa :doh:

 

Un forum il judeci dupa ce se discuta, si dupa CUM se discuta. Multi, pe multe forumuri, nu fac altceva decat sa abereze cu gratie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti:care ar fi cel mai bun...forum romanesc? :crazy: Si de ce?

Dar cel mai prost :flowers: ...dintre cele cunoscute sau despre care ati auzit...?

Forumuri ,sunt multe....dar ,voi dupa ce criterii va alegeti un forum?

Dupa ce criterii se judeca un forum? :doh:

 

 

 

 

??????

 

Cel mai bun ..... ??? :jester: nu pot sa decid.

 

Multe forumuri citesc/posteaza doar ziarele la pagini diverse, no comentarii si cred ca sint cei mai buni !!!!

 

Eu as prefera temele/topic sa fie al doilea criteriu, prima sa fie persoana.

 

Gasesc foarte mecanic si rece de aruncat cate un raspuns pe ici-colo.

 

 

Cel mai prost forum consider deschis de o persoana cu PhD despre o tema despre care nu s-a cris nici 200 de pagini inca in lumea intreaga si accepta doar ON TOPIC mesaje. Vrea sa scoata si o revista lunara de mare tiraj.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:crazy: Yes! "Roportal"e cel mai bun!

Sau macar,printre cele mai bune...

Are topicuri (subiecte) interesante,inedite,complexe...si useri inteligenti,seriosi si...sufletisti! :jester:

Apreciez cel mai mult seriozitatea userilor in tratarea subiectelor...

Mai apreciez forumul "Utilizatori"...

E complex,bine structurat,bine monitorizat de catre moderatori...dar,cu utilizatori cam...prea putin activi;poate si din cauza ca scoala le lasa putin timp liber? :beee: Caci ,am constatat ca media de virsta e relativ, mica...un forum al pustimii,as zice...

Felicitari...

Mai am o impresie buna despre "Softpedia"...

Nu cunosc forumul bine dar de fiecare data cind caut ceva pe net,unul dintre raspunsuri...si inca foarte pertinente...il gasesc pe acest forum.Constat ca trateaza o multime de subiecte si nu oricum ci cu multa seriozitate...

Un alt forum bun si complex,as zice ca este "Eva"...dar,este imens... :doh: te pierzi in el...putina "curatenie" nu ar strica!

Forumul "George Pruteanu"mi s-a parut de asemenea foarte complex si interesant...cu unele subiecte tratate ...competent!

Forumul,mi s-a parut totusi greu accesibil neofitilor in materie...

Mai sunt citeva dar inca nu ma pot pronunta ...le studiez...

In capul listei negative,as pune citeva mici forumulete...nici nu-mi amintesc numele lor deoarece le-am descoperit intimplator...dar care ,m-au socat prin vulgaritate...si nu a userilor ci a administratorilor,la adresa userilor! :flowers:

Daca le mai gasesc,le postez...sa va minunati!

O impresie proasta mai am despre"121.ro"...unde,forumul e transformat in chat!

Atacul la persoana,superficialitatea,offtopiceala si subiectele"ieftine",sunt la ele acasa!Orice subiect este tratat in bascalie si transformat in atac la persoana!Aberatia,permisa!Intr-un cuvint ,"sat fara caini!"

O alta impresie proasta mi-a facut-o forumul "pro tv"ului...slabut...si nu numai...

Forumul"RWM",e un forum...mort...inert...n-am inteles de ce....

Nu vreau sa va mai obosesc cu parerile mele...asa ca ma opresc aici,deocamdata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel mai prost? Nu exista prost. Exista forum cu admini stupizi, si forum cu useri ratati. Schimbul de idei este ceea ce trebuie sa conteze, si daca nu ai noroc sa ai discutii stimulante de la inceput ... teapa :doh:

ceea ce, desigur, aici nu e deloc valabil. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti:care ar fi cel mai bun...forum romanesc? :jester: Si de ce?

Dar cel mai prost :D ...dintre cele cunoscute sau despre care ati auzit...?

Forumuri ,sunt multe....dar ,voi dupa ce criterii va alegeti un forum?

Dupa ce criterii se judeca un forum? :drunk:

Am mai activat pe cateva forum-uri insa destul de rar. Imi amintesc de postarile pe forumul cu numele care incepe cu literele So...... Pai acolo sunt cativa Admini care in loc sa modereze , se iau la harţă cu userii si mai fac si mistocareala.

Pe un alt forum pe care am scris , mi se raspundea dupa cateva zile. Am ajuns la concluzia ca aici pe Roportal atat moderatorii cat si userii ( cei mai multi ) , sunt simpatici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu-mi sariti iar in cap, ca de data asta voi incerca sa spun cate ceva despre Forumuri, in general!

 

Eu activez de circa un an pe mai multe, pe cele gigant te simti ca o picatura in ocean si mai esti si dus de colo colo de valuri si vant, este bine sa cresti odata cu forumul inca de la lansarea lui. Pe cele mici( pana in 50 useri) te poti simti foarte bine, ca intr-o mare familie virtuala, insa faci rabat de la calitate si tematica.

Asa ca oricum ar fi un forum, mai trebuie sa lasi si tu de la tine, mai trebuie sa dea si ei......... :drunk:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bun? ce inseamna bun?

 

a, daca e sa ne gandim la reprezentativ...roportalul surclaseaza orice in domeniu. este cel mai reprezentativ forum pentru tot ce inseamna "romanul si Romania de azi", romanesc, romanism...etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ce a spus Duna...e romanesc,prea romanesc...

 

Cel mai bun? Roportal....din n motive...In primul rand imi place sa citesc despre orice aici,ceea ce nu pot face pe alte forumuri,ca nu am ce citi.

 

Felicitari! :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×