Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
ioana_s

relatii interrasiale

Rate this topic

Recommended Posts

Ce parere aveti de cupluri mixte,de genul celor in care unul e ortodox si celalalt musulman?Exista inca multe prejudecati in societate,de ce? :friends: :crazy:

Ce parere aveti de cupluri mixte,de genul celor in care unul e ortodox si celalalt musulman?Exista inca multe prejudecati in societate,de ce? :friends: :crazy:

Eu nu am parere proasta despre cuplurile mixte dar cred ca la un moment dat tocmai religia ii va desparti (mai ales in cuplurile in care ea e de religie ortodoxa iar el musulman )...

Ce parere aveti de cupluri mixte,de genul celor in care unul e ortodox si celalalt musulman?Exista inca multe prejudecati in societate,de ce? :crazy: :lol:

Daca e ce cred eu ca vrei sa spui - un sfat prietenesc : NU ! NU si iar NU ! E o prapastie care poate fi umpluta temporar - dar nu permanent ...

O sa platesti cu virf si indesat - si daca ajungi acolo sa iti aduci aminte ca TI S-A SPUS

:blink:

Edited by Saharian

Naspa combinatie. Nici macar intre ortodoxi si catolici nu merge de fiecare data, dar cu religiosii musulmani sau hindusi, e si mai tare. Am o amica, care e ortodoxa si sotul ei budist. E nasol tare. Oricata silinta isi da, tot e ceva care se interpune intre ei.

Ce parere aveti de cupluri mixte,de genul celor in care unul e ortodox si celalalt musulman?Exista inca multe prejudecati in societate,de ce? :cry: :cheer:

ce treaba are mentalitatea si religia cu ''interrasial''...esti cumva rasista?sau doar confunzi termenii??????????

ce treaba are mentalitatea si religia cu ''interrasial''...esti cumva rasista?sau doar confunzi termenii??????????

Nu exista nici un fel de confuzie. Ba mai mult. Intrebarea e cat se poate de reala.

Mai,eu inteleg interasiale,adica de ex. intre un roman si o negresa,da?

Daca e intre religii diferite,nu gasesc ca e prea greu,numai sa fie apropiate.Ma aflu intr-o astfel de situatie.

Daca sunt foarte diferite,nu exista decat posibilitatea ca unul sa renunte la religia lui in favoarea celuilalt,altfel separarea e inevitabila.

Mai,eu inteleg interasiale,adica de ex. intre un roman si o negresa,da?

Daca e intre religii diferite,nu gasesc ca e prea greu,numai sa fie apropiate.Ma aflu intr-o astfel de situatie.

Daca sunt foarte diferite,nu exista decat posibilitatea ca unul sa renunte la religia lui in favoarea celuilalt,altfel separarea e inevitabila.

Si totusi nu poti sa treci la hinduism, atata timp cat ai o educatie crestina. Timpul isi va spune cuvantul.

Si totusi nu poti sa treci la hinduism, atata timp cat ai o educatie crestina. Timpul isi va spune cuvantul.

La noi,mai greu.In USA se schimba religia ca si ciorapii...cat mai des,ca tot nu conteaza.

De obicei,timpul rezolva problema cu o despartire.Cuplurile cu diferente mari ajung,de obicei, subiect de ,,Stiri".

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this