Sari la conținut
Forum Roportal
elenutzabalenutza

raiul si iadul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

jumatate de zi rai ,cealalta iad !! sa zbori si sa pici !! cam asta e viata !!! nu are sens sa fii pozitiv ,ca oricum suferi,oricum ai da-o ,suferi !!!

iubesti si esti ranit !!! am atata energie negativa...nu stiu cum o sa iasa cand o sa ne vedem ... eu ii pregateam o surpriza ,dar la catre tarfe a avut acasa nu cred ca surprizik mea mai are efect !!! rad si plang,cred ca ma duc singura sa ma internez la nebuni,sau plec sa ma plimb cu masina si ...sunt ...innebunesc clar dc ma gandesc la ...stau pe canapea ,ascult muzica si imi aduc aminte cat de frumos a inceput ,cum m-a facut sa am incredere intr-un barbat din nou,cum imi spunea ca eu sunt aceea ,si ? ma minte cu nerusinare .dc eram ca el ii plateam cu aceeasi moneda ,dar il iubesc .nu pot lasa alt barbat sa ma sarute,sa ma atinga ,sa ma iubeasca ,nu!

si atunci ce am de facut ?

mama imi dadea sfaturi ,cum ca :mai intelege si tu mama,asa sunt barbatii,nu stii ca si tata a mai calcat stramb :spiteful:

ei bine eu nu pot,innebunesc ,nu pot .e ora 1.17 .maine dimineata ma trezesc devreme ,am treaba,insa nu pot dormi.ce am facut sa merit kakatu asta ?? ca il iubesc ,ca il respect ,ca incerc pe fiecare zi sa fiu mai buna pt el ?? iubirea e suferinta ,trebuia sa stiu ca si tu esti ca ceilalti .m-ai facut sa zbor din nou,sa visez din nou,sa iubesc ,si acum tot tu ma cobori.poate am noroc si maine nu ma mai trezesc ,asa se incheie povestea asta ,pe care am laudat-o la toti.pt mine ai fost ingerul care a venit in cel mai dificil moment al vietii mele,si am fost atat de orbita ,incant nu am vazut demonul din tine .cand o sa ma pierzi o sa plangi si tu lacrimile pe care le plang eu acum ,gandindu-ma la tine in bratele unei oarecare.

cate sau cati ca mine nu mai sunt ,stiu ,insa acum ma gandesc doar la mine ,o data in viata sunt si eu egoista !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Balenutzo, ia sterge-ti ochisorii tai rotunzi si da-o la naiba de iubire!

Cu cat inaintez in zile si-n clipe (ca-n ani inca-s frageda :spiteful: ) imi dau seama ca partea cu iubirea e-un mare "cuc" scornit de vreun Iisus al vremii ca sa ne doara si sa ne frustreze pe noi-ceilalti, muritori de rand.

Ce-ti veni sa pui atata suflet?

Cativa ani am stat si mi-am "pisat" ochii si-n final m-am ales c-o viata de cacat si c-o schimbare de destin la 180 de grade.

Viata ne-a bagat, viata ne scoate, doar rabdare sa ai!

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
jumatate de zi rai ,cealalta iad !! sa zbori si sa pici !! cam asta e viata !!! nu are sens sa fii pozitiv ,ca oricum suferi,oricum ai da-o ,suferi !!!

iubesti si esti ranit !!! am atata energie negativa...nu stiu cum o sa iasa cand o sa ne vedem ... eu ii pregateam o surpriza ,dar la catre tarfe a avut acasa nu cred ca surprizik mea mai are efect !!! rad si plang,cred ca ma duc singura sa ma internez la nebuni,sau plec sa ma plimb cu masina si ...sunt ...innebunesc clar dc ma gandesc la ...stau pe canapea ,ascult muzica si imi aduc aminte cat de frumos a inceput ,cum m-a facut sa am incredere intr-un barbat din nou,cum imi spunea ca eu sunt aceea ,si ? ma minte cu nerusinare .dc eram ca el ii plateam cu aceeasi moneda ,dar il iubesc .nu pot lasa alt barbat sa ma sarute,sa ma atinga ,sa ma iubeasca ,nu!

si atunci ce am de facut ?

mama imi dadea sfaturi ,cum ca :mai intelege si tu mama,asa sunt barbatii,nu stii ca si tata a mai calcat stramb :spiteful:

ei bine eu nu pot,innebunesc ,nu pot .e ora 1.17 .maine dimineata ma trezesc devreme ,am treaba,insa nu pot dormi.ce am facut sa merit kakatu asta ?? ca il iubesc ,ca il respect ,ca incerc pe fiecare zi sa fiu mai buna pt el ?? iubirea e suferinta ,trebuia sa stiu ca si tu esti ca ceilalti .m-ai facut sa zbor din nou,sa visez din nou,sa iubesc ,si acum tot tu ma cobori.poate am noroc si maine nu ma mai trezesc ,asa se incheie povestea asta ,pe care am laudat-o la toti.pt mine ai fost ingerul care a venit in cel mai dificil moment al vietii mele,si am fost atat de orbita ,incant nu am vazut demonul din tine .cand o sa ma pierzi o sa plangi si tu lacrimile pe care le plang eu acum ,gandindu-ma la tine in bratele unei oarecare.

cate sau cati ca mine nu mai sunt ,stiu ,insa acum ma gandesc doar la mine ,o data in viata sunt si eu egoista !!!

Stai linistita, si barbatii mai patesc asta cu partenerele lor. Si care e problema? Esti mai sus decat el, deci cauta ceva mai bun! Greseala oamenilor este ca nu stiu sa-si probeze potentialii parteneri. Femeia sta ore in sir in magazine sa probeze o haina pana ii vine bine, dar la un barbat se lasa fara proba. Si cand isi da seama ca nu ii vine deja e tarziu! Ati place sau a crede ca esti indragostita nu inseamna ca vei fi fericita si ca celalalt e cum iti doresti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru zburat ai nevoie doar de aripi , forta si dorinta de a zbura. In rest este foarte usor.RAI

Pentru picat e nevoie de o secunda de neatentie, de orice eveniment ce ne scapa controlului propriu si restul este din nou usor. Dureaza doar o secunda - doua. IAD

 

Sa supravietuiesti e deja un truc . REALITATE

Incerederea se acorda - si in relatii- doar pentru ca TUai decis asa ceva.Ideal ar fi ca cel de langa tine sa respecte aceasta incredere , dar nu se intampla intotdeauna asa.

Da, suferi des, dar totul te face daca nu mai intelept- greseli in dragoste voi repeta la infinit - mai ingaduitor si mai uman.

Aripile tale sunt ale tale pentru ca tu le-ai cladit, el este doar acolo sa te ajute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stai linistita, si barbatii mai patesc asta cu partenerele lor. Si care e problema? Esti mai sus decat el, deci cauta ceva mai bun! Greseala oamenilor este ca nu stiu sa-si probeze potentialii parteneri. Femeia sta ore in sir in magazine sa probeze o haina pana ii vine bine, dar la un barbat se lasa fara proba. Si cand isi da seama ca nu ii vine deja e tarziu! Ati place sau a crede ca esti indragostita nu inseamna ca vei fi fericita si ca celalalt e cum iti doresti!

:)

 

multumesc :good: :crazy:

macar voi nu ma judecati ,si incercati sa imi ridicati moralul,inca o data multumesc ,din suflet :roll:

 

Cine si de ce te-ar judeca? :soc:

Incearca sa nu-ti mai faci atata rau , gandeste-te bine ce ai de facut in continuare ...

Incearca sa vb. cu el deschis , incearca sa aflii de ce s-a ajuns aici ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

degeaba vb cu el ,ca el o tine pe a lui,ca nu ma inseala :good:

offf chiar azi am vb cu el ,ne-am vazut pe mess,si mi-am dat seama cat de mult imi e dor de el ,si apoi dp cearta cu un preten ,care e un ...mai bine nu zic cum (degeaba ajuti omu,ca dc nu il ajuti o singura data ,gata te face cu ou si otzet :roll: ) am realizat cat de greu e fara el .si chiar vreau sa pot sa imi scot din cap ideea cum ca m-ar insela ,caci barbatu asta ma iubeste ,mi-a dovedit-o ,si nu vreau sa ma continui sa ma innebunesc singura :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
degeaba vb cu el ,ca el o tine pe a lui,ca nu ma inseala :)

...

barbatu asta ma iubeste ,mi-a dovedit-o ,si nu vreau sa ma continui sa ma innebunesc singura :jester:

 

daca il mai freci mult la melodie o sa se sature de tine si chiar te va insela :jester:

 

ai ajuns si singura la o concluzie bune :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
jumatate de zi rai ,cealalta iad !! sa zbori si sa pici !! cam asta e viata !!!

Durerea e feedback... e modul discret al vietii de a ne spune "alo, popor, trezirea... e ceva gresit in ce faci"

Stiu ca uneori poate parea ca nu tu ci celalalt greseste... DAR... atat timp cat tu simti durerea... tu gresesti... iar greseala cea mai mare pe care o facem mai toti este sa nu ne iubim destul... mai intai pe noi mai apoi pe ceilalti...

 

Daca ne-am iubi mai mult nu am permite sa ni se faca anumite mizerii...

 

Parerea mea. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×