Sari la conținut
Forum Roportal
Burner

aderarea TURCIEI la UE. sunteti de acord ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sper ca am postat unde trebuia desi este o tema mai mult de politica, haideti sa vedem cum ar influenta aceasta tara valorile crestine in UE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Valorile crestine?

 

Cred ca e prea devreme sa ne gandim la asta.

 

Stii visul lui Nebucadnetar? Imparatul din Babilonia?

 

Niciodata nu se va intampla ca natiile sa "se uneasca" din nou.

Niciodata nu se va intampla sa fie un tot.

 

Se vor casatori intre ei, se vor cunoaste obiceiurile celuilalt.

Dar niciodata nu se va intampla sa se contopeasca.

Se vor razboi ptr adevarul sustinut de fiecare,se vor uri, se vor iubi.dar atat!

 

 

Primul lucru pe care l-a văzut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel putin sub aspect economic, Turcia e de mult in UE. Cam de cand au intrat in NATO. Am locuit in Turcia in 1994 cateva luni. Sunt mult inaintea noastra. Iar mentalitatea e prooccidentala dincolo de cei 2-3 razleti cu Coranul in mana. Turcii sunt oameni destepti si moderni.

Editat de BogdanP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ca intervin: aduceti-mi aminte, va rog, cine suntem noi ca sa fim sau nu de acord cu intrarea Turciei in (si nu la) UE?... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel putin o parte a istoriei spune categoric - DA!
Ba din contra ...istoria nu spune nimic...noi nu am jucat niiodata un mare rol in istoria europei.

Ceea ce ne da voie sa ne exprimam este realitatea ca suntem deja (ma rog cateva zile ne despart) membrii UE.

Turcia nu are ce cauta in UE desi UE este o institutie poolitica, din cauza ca Turcia nici poliotic nici cultural nu au nimic comun ca civilizatia europeana ...ca sa nu evidentiez faptul ca a fost mereu impotriva acesteia.

Nici cetatenii turci nascuti in UE nu se lasa integrati si nu dau doi bani pe lumea noastra!

Asa ca ce sa caute alaturi de noi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×