Sari la conținut
Forum Roportal
Ares444

Sarlatanie sau prostie

Postări Recomandate

Alte traduceri inedite ?

 

Forum Roportal > Omul si Societatea > Religie si spiritualitate > Personaje religioase > Calendar Ortodox

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic15913.html

 

 

Tăierea capului Sf
Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alte traduceri inedite ?

 

Forum Roportal > Omul si Societatea > Religie si spiritualitate > Personaje religioase > Calendar Ortodox

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic15913.html

Documentul original se gaseste aici

Copyright

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bigule ? dar ce sunt cu tzatele alea de la galerie ? Domnul vede TOT :unknw:

:P

 

 

''Incurcate sunt caile Tale,Doamne, si numai Tu, Unul, Le poti deslusi!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:unknw: eu mi-am facut cruce cand le-am vazut :P

 

Este bine, crucea reprezinta un simbol al crestinismului!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si tzatzele ce simbol reprezinta ? :P

 

La ce te referi cu ''tzatzele''? :unknw:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Titlul topicului este ''Calendar ortodox!'' Crezi ca BOR m-ar lasa sa postez altceva sau ca cineva din noi este mai presus de BOR? Cele peste 1000 de vizualizari imi confirma ca sunt ortodocsi printre noi care sunt insetati de credinta! Sa-i scriem IPS Patriarh al BOR,Teoctist sa vedem ce lege am incalcat!

ARES444,este usor sa manjesti pe altii cu noroi, vezi ce faci cu propria ta viata!

Domnul sa te apere in nemarginita lui bunatate!

 

Defender,

 

Am certitudinea ca la ora asta esti cel mai putin in masura, de pe acest forum, sa aduci comentarii sau sa definesti caracterele vreunui user Roportal.

Sper ca imaginatia userilor sa completeze ceea ce pe mine bunul simt ma obliga sa trec sub tacere.

 

Ceea ce ma surprinde este faptul ca dupa toate dovezile pe care le-am adus, sustii in continuare ca asa numita ta traducere, care este IDENTICA cu lucrarea publicata la Edtiura Poliromn in 2002, este rodul muncii tale si nicidecum reproducerea unor parti din volumul mai sus mentionat. Probabil ca daca nu interveneam, postai tot documentul original pe forum ca si cum ar fi fost rodul muncii tale si ca si cum ti-ar fi apartinut fara drept de apel, in profida Legii nr 8/1996 privind dreptul de autor si drepturile conexe.

 

Mai mult ai postat integral

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Defender,

 

Am certitudinea ca la ora asta esti cel mai putin in masura, de pe acest forum, sa aduci comentarii sau sa definesti caracterele vreunui user Roportal.

Sper ca imaginatia userilor sa completeze ceea ce pe mine bunul simt ma obliga sa trec sub tacere.

 

Ceea ce ma surprinde este faptul ca dupa toate dovezile pe care le-am adus, sustii in continuare ca asa numita ta traducere, care este IDENTICA cu lucrarea publicata la Edtiura Poliromn in 2002, este rodul muncii tale si nicidecum reproducerea unor parti din volumul mai sus mentionat. Probabil ca daca nu interveneam, postai tot documentul original pe forum ca si cum ar fi fost rodul muncii tale si ca si cum ti-ar fi apartinut fara drept de apel, in profida Legii nr 8/1996 privind dreptul de autor si drepturile conexe.

 

Mai mult ai postat integral

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×