Sari la conținut
Forum Roportal
_lisa

Frumosii castiga teren gratis?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E o intrebare adresata celor, nu neaparat urati, ci aflati in compania unor persoane mai frumoase decat ei. Sa presupunem ca in rest sunt asemanatori.Dar cate usi se deschid unuia si cate celuilalt? Sau cat de repede? Cate zambete primesc? Cata amabilitate? cate scurtaturi? etc

Ca nu e corect se stie deja, dar voi cum ii tratati? diferit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, cred ca frumosii castiga teren gratis..poate ca unul frumos foc e mult mai fitos sau insuportabil cand ajungi sa-l cunosti mai bine, si cel mai putin frumos e un adevarat gentleman....dar la prima vedere, conteaza infatisarea...Parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cu Cleopatra sau Bette Davis cum ramane? Erau urate cu crengi... :P

Eu aveam impresia ca regina Cleopatra a fost o frumusete....wow :unknw:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer...nu...eu sunt foarte sceptică şi nu contează acest aspect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu aveam impresia ca regina Cleopatra a fost o frumusete....wow :P

 

Exista prejudecata ca e imposibil ca o femeie urata sa exercite o astfel de influenta asupra unor personaje ca acelea; deci... era frumoasa! :unknw: Dar nu era, nu in sensul cel mai propriu si mai larg raspandit al termenului. Era fermecatoare prin inteligenta si prestanta, in primul rand, ceea ce este un soi de frumusete, si inca unul foarte rar. Si banuiala mea personala e ca mai compensa si cu alte calitati, dar despre acelea nu se cade sa vorbesc. :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cleopatra era considerata frumoasa, dupa standardele de frumusete de atunci. Astazi nu ar mai fi considerata frumoasa fizic cel putin...

Pe tema discriminarii pe baza frumusetii sunt foarte multe de spus. Cum spunea profesorul meu, acesta este singurul gen de discriminare impotriva caruia nu se revolta nimeni, nu atat cat sa faca o diferenta...

Editat de beticeaurata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista femeie urata ci neingrijita ...

Nu aveti idee pe o "uratica" cat o poate schimba o freza noua , haine noi ( care sa i se potriveasca ) ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, nu ma refeream neaparat la uratenie, ci la faptul ca alta persoana e MAI frumoasa decat cea in cauza. si nu ma refeream neaparat la femei......desi, pentru femei nu conteaza asa de mult frumusetea unui barbat, dar asta e o alta discutie :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cu frumosii ma comport mult mai frumos,le fac complimente,stau de vb cu ei....cei mai urati...ce sa zic...vorbesc si cu ei dar nu cum vorbesc cu ceilalti.So...frumosii castiga teren gratis!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×