Sari la conținut
Forum Roportal
blackpriest

Sit pe teme expresioniste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut.

Am construit de curand situl www.Primitivus.go.ro si as dori sa aflu niste pareri critice in legatura cu aspectul si, mai ales, cu continutul acestuia.

Veti gasi aici o galerie de scene 3D, eseuri pe teme filozofice, si, pentru cei carora le plac provocarile, un test de inteligenta "amuzant" si un test de cultura generala poate prea serios :)

Va multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, si bine ai venit in comunitatea Roportal.

 

In primul rand la pagina ta nu imi place atitudinea care o ai fata de vizitator. Eu cred ca mesaje de genul "ba oligofrene nu mai apasa pe soare" nu isi au locul.

 

Apoi design-ul se schimba de mai multe ori, cred ca ar trebui sa pastrezi o anumita consecventa.

 

Nu imi mai place ca multe din pagini se deschid intr-o fereastra noua. La sfarsit aveam vre-o 10 deschise.

 

Nu imi dau seama care este scopul paginii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru raspunsul postat.

Intr-adevar, atitudinea este antisociala. Dar scopul sitului este tocmai constientizarea lipsurilor "generatiei internet". De aceea exista testele.

 

Download-urile ii pot ajuta pe cei aflati "la inceput de drum".

 

Eseurile au ca scop tocmai sublinierea laturii negative a lumii de azi.

 

Este adevarat, aspectul variaza prea mult. Lucrez la o uniformizare a acestuia, pentru urmatoarea versiune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va multumesc pentru raspunsul postat.
Nici o problema, daca mai ai nevoie de ajutor voi incerca sa te ajut.
Intr-adevar, atitudinea este antisociala. Dar scopul sitului este tocmai constientizarea lipsurilor "generatiei internet". De aceea exista testele.

Acum am intels.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este adevarat, exista un script care restrictioneaza accesul pe site de pe sisteme cu rezolutia mai mica decat 1024X768 px.

Am presupus ca imensa majoritate a surferilor poseda monitoare de 15-17 inci, si ca mentin aceasta rezolutie. Raspunsul dumneavoastra m-a facut sa ma razgandesc.

Voi face tot posibilul pentru elimina acest impediment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este adevarat, exista un script care restrictioneaza accesul pe site de pe sisteme cu rezolutia mai mica decat 1024X768 px.  

Este drept ca marea majoritate folosesc rezolutii de 1024 si peste dar mai sunt destui care au si mai mici. Pentru ati exemplifica niste statistici luate din trafic.ro pentru roportal:

800x600 26,87%

640x480 246 1,29%

Ideea cu restrictionarea accesului (daca utilizatorul foloseste o rezolutie mai mica sau un alt browser, am vazut si dinastea destule) este aproape ca si cum i-ai da un pumn in gura. Mai bine vede ceva mai naspa decat ar trebui decat sa nu vada nimic. Cel putin asta e parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ideea cu restrictionarea accesului (daca utilizatorul foloseste o rezolutie mai mica sau un alt browser, am vazut si din astea destule) este aproape ca si cum i-ai da un pumn in gura.

 

Parerea este cat se poate de buna. Am modificat scriptul si stilul pentru ca orice vizitator sa "se poata delecta" cu www.Primitivus.go.ro :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare foarte rau ca spun asta dar mie nu-mi place.

Mai ai de lucrat la design. Pe mine nu ma atrage.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare foarte rau ca spun asta dar mie nu-mi place.

Mai ai de lucrat la design. Pe mine nu ma atrage.

 

Asa este, mai am de lucrat la design. Am pus prea putin accent pe forma sitului. Il voi modifica in scurt timp.

Multumesc pentru critici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×