Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Poporul roman,antisemit si rasist?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:good: Am intilnit tot mai des acuzatii si comentarii la adresa romanilor ca ar fi antisemiti,rasisti...etc..lucru ce ma revolta si ...imi da idei! Din oportunism...

Revoltator...

Daca nu acceptam sa fim pupincuristi inseamna ca suntem anti...cineva?Cine nu e contra lui "X" e contra noastra?

Daca nu accept sa-mi reneg inaintasii si nu permit nici altora s-o faca inseamna ca incalc legea?

Oare,aceasta lege,nu-mi incalca ea insasi mie,ca cetatean...drepturile omului:libertatea cultului,libertatea cuvintului,etc...?

Romanii,nu cer Rusiei sa declare pe nici unul dintre ai sai criminal desi,cite victime a facut comunismul?

Cum isi permit altii,din afara sa ceara ba,chiar sa impuna legi si constringeri in Romania?

Voi ce parere aveti?

Ce parere aveti despre legea 31/2002? Era necesara? :yam: De ce?

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:yam: Am intilnit tot mai des acuzatii si comentarii la adresa romanilor ca ar fi antisemiti,rasisti...etc..lucru ce ma revolta

Mai bine te-ar revolta antisemitismul sau rasismul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:yam: Vreti sa spuneti ca daca eu recunosc public ca imi place de Antonescu si ca in viziunea mea e un patriot adevarat,inseamna ca sunt antisemita si rasista?

Si inseamna ca incalc legea?

Sau drepturile cuiva?

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred că e vorba doar despre organizaţii, nu despre ce crede fiecare

Editat de MHortulanus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea ma pricep la explicatii...dar nici un roman al timpului sau nu a avut curajul sa-si asume responsabilitatea pe care si-a asumat-o el,platind cu viata faptul ca a vrut binele tarii sale!

Era un om orgolios,demn,curajos,omenos(care dictator al acelor timpuri pleca urechea,se justifica,facea favoruri asa cum a facut el evreilor ca raspuns favorabil jalbelor in bat ale fostului coleg evreu,Filderman?)

Pe cit era de "OM" cu cei neajutorati,pe atit....ba,inzecit era de crud,de sadic...cu cei care greseau!

Ceea ce e cunoscut ca masacrul de la Odessa,a fost o represiune,o pedeapsa exemplara ca replica la aruncarea in aer a Statului Major Romanesc! Si nu numai...

Era razboi...iar evreii,nu au fost toti niste mielusei...

Evreii trimisi in lagare din teritoriile Transilvaniei,aflate atunci sub ocupatie,nu i se pot pune in spate lui.

Cititi declaratiile lui Filderman...dar,aici sunt in joc interese mari...NU SE VREA adevarul!

Se cauta tapi ispasitori...

Si..ei bine...chiar daca veti zimbi...am facut spiritism si am vorbit chiar cu Antonescu!

Dar, e greu de explicat asa ceva unora...

Intr-o zi...veti vedea...Antonescu,va fi repus in drepturi...iar cei ce-l ponegresc acum,se vor ascunde de rusine!

Daca ar fi fost antisemit,nu salva atitia evrei de la moarte...ci ai impusca cu mina lui pe toti!

Ori,evreii salvati de el i-au ridicat chiar o statuie la Haiafa!

Era acest om antisemit ori nu? :santa2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:santa2: Am intilnit tot mai des acuzatii si comentarii la adresa romanilor ca ar fi antisemiti,rasisti...etc..lucru ce ma revolta si ...imi da idei! Din oportunism...

Revoltator...

Daca nu acceptam sa fim pupincuristi inseamna ca suntem anti...cineva?Cine nu e contra lui "X" e contra noastra?

Daca nu accept sa-mi reneg inaintasii si nu permit nici altora s-o faca inseamna ca incalc legea?

Oare,aceasta lege,nu-mi incalca ea insasi mie,ca cetatean...drepturile omului:libertatea cultului,libertatea cuvintului,etc...?

Nuuuu, Doamne fereste! Poporul roman este cel mai tolerant si respecta cel mai mult drepturile si cultura altor etnii...

Nu stiu cum de-si permit si pe ce se bazeaza cei care afirma ca suntem rasisti si antisemiti. Sunt atatea topicuri, aici pe roportal care-i contrazic, ajunge sa citesti doar ce s-a scris la "Problema rromilor" sau la "A-ti votat la mari romani?" ca sa-ti faci o idee destul de clara despre gradul nostru de toleranta fata de altii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:santa2: .....

Dar cu noi,cine e tolerant?

Mult prea multă lume :roll: Intoleranţa, antisemitismul sau rasismul nu

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceea ce e cunoscut ca masacrul de la Odessa,a fost o represiune,o pedeapsa exemplara ca replica la aruncarea in aer a Statului Major Romanesc! Si nu numai...

Cu justificarea asta, americanii ar fi trebuit lanseze măcar 100 de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×