Sari la conținut
Forum Roportal
Iron Raven

Despre punkeri

Postări Recomandate

abia acum mi-am dat seama ca nu stiu aproape nimic despre punkeri...stiu doar ca sunt violenti si ca asculta muzica nasoala ca Good Charlotte.

voi ce stiti???

Editat de Iron Raven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu mare lucru despre punk si nici nu prea ma intereseaza pt ca nu imi place genul asta de muzica

nu vreau sa generalizez sau sa lezez pe cineva, dar rockerii si punkerii , cei pe care ii vezi pe strada, sunt indivizi de joasa speta

nu imi place modul lor de manifestare; pana la o anumita varsta ii inteleg , 17-18 ani cel mult pt ca trec prin niste schimbari, cauta modele sociale, teribilismul varstei, dar mai incolo....

ei cred ca normalitatea = mediocritate si incearca sa iasa in evidenta prin imbracaminte penibila si freze si mai penibile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Here we go again...

Numai cine nu a trecut prin faza asta nu intelege. Da, e varsta la care esti asa de disperat sa fii ca nimeni altul, incat ajungi in mod paradoxal sa-ti pui etichete pe tine (rocker sau punker), exact ce zici ca urasti mai mult... Ies dintr-o turma ca sa se alature alteia. La o varsta e acceptabil si e un exercitiu de formare a personalitatii benefic. Daca ramai insa blocat in episodul asta, abia de acolo zic eu ca incep sa se puna semnele de intrebare; abia atunci se vede daca ai invatat ce trebuia sa inveti si ai evoluat. Dar si asta cred ca difera, de la individ la individ.

Mai ziceti-le ca asculta muzica naspa, ca au freze si haine penibile... nimic nu ii face mai fericiti. :flowers: Am fost acolo... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai ziceti-le ca asculta muzica naspa, ca au freze si haine penibile... nimic nu ii face mai fericiti. :flowers: Am fost acolo... :flowers:

Da' astia chiar ca sunt pe dos...Cum sa fii fericit atunci cand esti insultat???!!!! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

One last question, dupa care abandonez topicu' asta definitiv si irevocabil...de ce bagati punkerii si rockerii in aceeasi oala? Exista, totusi, niste diferente...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar mecanismul e destul de simplu. Asa cum pentru mine un compliment de la un manelist m-ar face sa ma gandesc ca e ceva foarte in neregula cu mine, asa si ei: daca insulta vine din partea cuiva care e outsider, inseamna ca "mission accomplished, nu ne suporta deci nu suntem ca ei deci suntem altfel; beton!". :flowers:

 

One last question, dupa care abandonez topicu' asta definitiv si irevocabil...de ce bagati punkerii si rockerii in aceeasi oala? Exista, totusi, niste diferente...

Diferentele sunt nuante. Nu vorbeam de muzica, ea e diferita intr-adevar. Eu vorbesc de pustimea care alege sa fie una sau alta, ori motivele care ii determina sa faca o astfel de alegere sunt aceleasi. Ca ei nu se suporta intre ei sau mai stiu eu ce, iarasi nu inseamna ca nu fac parte din acelasi fenomen al varstei. Sunt putini cei care chiar isi asuma si principial o anumita miscare.

Editat de Varuna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt intru totul de acord cu Varuna...majoritatea punker-ilor vor doar sa se afirme...preiau o atitudine melodramatica...cum ca nimeni nu i-ar intelege....pentru ceea ce sunt dar defapt..ei isi doresc asta...sa fie speciali..compatimiti sa iasa in evidenta cu orice pret...sa demonstreze lumii ca sunt niste rockeri adevarati...dar defapt..nu tinuta vestimentara sau freza sau accesoriile conteaza...conteaza cultura generala privind acest subiect...asa oricine poate fi punker sau rocker....imbracandu-se...si afirmandu-se...fara sa aiba macar cele mai importante notiuni despre rock fixate in cap...

 

scuzati ...dragi punkeri...nu vreau sa generalizez..nu neg faptul ca ar fi si exceptii....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stau acum sa ai citez pe toti ,dar vad ca nu stiti nimic ..

Punk..este muzica ROCK..pentru cine nu stie ,numai ca este alt stil.

A aparut in ani ' 80..ca o dorinta de schimbare a conceptelor societati..

Mai bine spus ..PUNK..este un stil de viata ,daca uni nu al inteleg ..este ca nu vor sau stiu prea putin despre aceste lucruri..

Iar cum se comporta anumite persoane ..asta este alta treaba ..

Intotdeuna vor fi persoane ce vor face de ris un stil de muzica ,viata sau altceva .. :good:

Sa fiti iubiti ..copii.. :yam: Make ...Love ...not War.. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×