Sari la conținut
Forum Roportal
Mr N

Ce parere aveti despre LSD?

Postări Recomandate

Am inteles ca deschide portitze..., dar in unele cazuri le inchide de tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am inteles ca deschide portitze..., dar in unele cazuri le inchide de tot.

 

Am auzit ca CIA spala mintile subiectilor cu LCD.Nu sunt sigur dar daca tu crezi ca merita sa te risti,eu te sfatuiesc sa iti scrii un carnetel cu date personale in caz ca uiti cine esti si de unde vii. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, in legatura cu BUNA ta parere despre lsd... ai luat ?!?

 

BUNA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, in legatura cu BUNA ta parere despre lsd... ai luat ?!?

Buna ..putea fi un salut, sau o impresie buna

dar sa revenim la tema: un drog sintetic cu efecte halucinogene pregnante, cu dependenta mai redusa decat heroina de ex. de regula e de evitat....atentie! A NU SE ADMINISTRA!.... sa nu se inteleaga altceva

LSD nu am gustat.... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar te-ai gandit sa iei :stars:

 

Buna ..putea fi un salut, sau o impresie buna

dar sa revenim la tema: un drog sintetic cu efecte halucinogene pregnante, cu dependenta mai redusa decat heroina de ex. de regula e de evitat....atentie! A NU SE ADMINISTRA!.... sa nu se inteleaga altceva

LSD nu am gustat.... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am o parere foarte "buna" :airkiss:

 

"LSD este o substanta chimica care modifica modul de a percepe lumea, apar halucinatii, consumatorul devine agitat, poate sari de la etaj, il sperie orice zgomot, tremura. Dupa un anumit timp apare o stare de depresie, dorinta de a reutiliza drogul. LSD, tablete subtiri, colorate ce se iau pe cale bucala, sau o pulbere alba, cristalina, incolora si insipida. Produce stari de transa, agitatie, confuzie, frisoane, euforie, depresie, pupile dilatate, puls si tensiune marite, halucinatii.

Datorita structurii sale, similare cu o substanta prezenta in creier si datorita efectelor similare cu anumite psihoze, LSD a fost folosit in cercetarea bolilor mentale. Efectele fizice includ: dilatarea pupilelor, scaderea temperaturii corpului, greata, piele de gaina, cresterea glicemiei si a ritmului cardiac.

In faza halucinatorie, el are modificari in perceptia spatiului si a timpului, insotite de perceptia distorsionata a marimii si formei obiectelor, a miscarilor, culorilor, sunetelor, atingerii si abilitatea consumatorului de a percepe obiecte prin intermediul simturilor. El poate descrie ca aude culori si vede sunete. Abilitatea de a judeca rational si de a vedea pericolul este tulburata, facand consumatorul susceptibil la acte de autoagresiune. "

 

 

Sursa: http://www.eva.ro/sanatate/articol231.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

LSD este unul dintre cele mai cunoscute halucinogene si unul dintre chimicalele cu gradul cel mai mare de schimbare a starii de spirit. Este fabricat din acid lysergic, acid ce se extrage dintr-o ciuperca ce creste pe grane. LSD-ul se poate gasi sub forma de tablete, capsule si ocazional, in forma lichida. Consumatorii de LSD spun ca un efect pozitiv al LSD-ului ar fii "calatoria" care ti-o ofera. Efectele negative constau in confuzie, halucinatii, anxietate, suspiciune si pierderea controlului. Adesea, efectele persista si dupa ce persoana inceteaza sa consume drogul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×