Sari la conținut
Forum Roportal
vito

am probleme cu hardu

Postări Recomandate

Buna . Nu stiu ce sa fac am reinstalat wind. si numi mai recunoste tot hardu numa 28 gb din 80gb. Cine ma poate ajuta sa-mi recuperez hardu pls.Sami explice ce trebe sa fac va rog .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Este posibil ca ai facut o singura partitie de 28 GB.

2. Fa rost de Partition Magic 8 si instaleaza-l. Iti va arata situatia partitiilor pe HDD si de acolo vezi mai departe care este de fapt problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, exista versiune de Windows. Partitionarea si formatarea HDD-ului o poti face, cu anumite limite, chiar din Windows.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai facut rost de Partition Magic 8 ? L-ai instalat ? Daca nu faci aia, adica daca tu nu urmezi ce ti-am zis pana acum, nu avem cum sa mergem mai departe... ca sa mergem mai departe trebuie sa si incepem :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca nu am raspuns de mult, voi incerca sa fac asta diseara cu print screenuri cu tot, ok ? Sper sa iti mai fie de folos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fratilor acu 2 saptamani mi-am cumparat hard nou de 160 Gb WestenDigital parca asa se scrie :wacko: si in seara asta cand am dat drumu la calc am vazut ca merge calcu greu.... bun...... am desfacut unitatea am pus mana pe procesor si am vazut ca e caldutz apoi am pus mana pe hard si am costatat ca era fierbinte... am inchis calcu de la butonul de jos al calcului apoi am scos hardu l-am lasat vreo 10 min si cand l-am pus la loc nu a mai mers...... nu imi mai rescunoaste hardu..... imi zice ca nu mai am hard pe unitate? ce sa fac? oare imi dau astia alt hard de unde l-am cumparat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:wacko:

Cam cat de fierbinte?

 

Ia verifica, l-ai cablat bine?

BIOS-ul il vede?

 

Daca intr-adevar a crapat, cu siguranta problema o vei rezolva la service, din moment ce e in garantie... presupunand ca inca este si a fost folosit exact cum scrie pe formularul de garantie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×