Sari la conținut
Forum Roportal
PaZz

what if? daca am fi noi in locul gainilor?

Postări Recomandate

in fiecare zi in lumea intreaga sunt taiati milioane de pui de gaina pentru consumul zilic.

 

daca ar aparea o specie mai intelegenta ca omul si ar incepe sa ne macelareasca in masa pentru satisfactia lor, hranire, pentru divertisment .. ?

ce ziceti?

 

interesant asai?

is curios de parerile voastre, eu inca n-am ajuns la o concluzie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....daca ar aparea o specie mai intelegenta ca omul si ar incepe sa ne macelareasca in masa pentru satisfactia lor, hranire, pentru divertisment .. ?

ce ziceti?

 

eu mi-sa carnivor, imi place pestele si puiul ::):

si apoi cred ca se mai poarta pe undeva prin.. Noua Zeelanda, sa "ne manace inabusiti," la ceaun, chiar daca nu-sa "o rasa mai inteligenta" nu?? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ziceam sa ne macelareasca in masa, asa vreo 1, 2 milioane de capete pe zi 

:)

 

pai ar termina Romania in mai putin de-o luna :)

Glumeam desigur.. nu poti gasi "un aliat" intr-un carnivor. :dee Pentru mine puiul este definit ca " fiind ceva foarte bun la gratar, cuptor,etc" :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa zicem ca apare o fiinta superioara omului, care prefera oameniii tineri, pe care ii cresc ei cu steroizi, sa fie carnea moale ..., ii fac la rotisor sau la gratar dupa preferinte si ii consuma la pranz, urmat de un pahar de vin sau ceva ..

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parte buna, hehe

dar oare cum e sa stai cu gandu la cate zile mai ai, oare cand te baga la cuptor, sau cu ce te frige? cu ceapa, te face cu sos, sau supa de om cu taietei, sau cu sos si mamaliga :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da ce vi se pare asa amuzant?poate fi si adevarat!dar nu e decat o intrebare .....nu un semnal de alarma sau altceva..ca in definitiv omul creste animale ca sa se hraneasca cu ele...e o lege a naturii...a carei stapan vrea omul sa fie.....daca va inceta a o ma tine sub control....ne va lua dracul pe toti.....exemplul cel mai concludent?dinozaurii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×