Sari la conținut
Forum Roportal
MissEla

Horoscopul chinezesc

Postări Recomandate

:jester: Ce ziceti? poate incercam sa ne spunem parerile si despre semnele zodiacului chinezesc? Eu una sunt foarte curioasa!.... V arog sa postati tot ce stiti despre acesta....nu cnteaza daca din propria experienta sau nu.

:jester: Mersi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:orc: Ce ziceti? poate incercam sa ne spunem parerile si despre semnele zodiacului chinezesc? Eu una sunt foarte curioasa!.... V arog sa postati tot ce stiti despre acesta....nu cnteaza daca din propria experienta sau nu.

:jester: Mersi!

 

Eu,ma las pagubasa...

Am facut bataturi la degete...

Zodiacul chinezesc,nu se potriveste la europeni...da erori... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:flowers: macar ceva...orice!!!!!! Ce chiar nu e nimeni care sa fie interesat de asa ceva?

 

Da si tu un search pe net! :swoon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine se potrivesc..sincer,eu sint Maimuta de Pamint si uite ce scrie la mine..

Maimutele sunt persoane vesele, iubitoare care intotdeauna lasa o impresie excelenta in societate. Debordeaza de energie, ceea ce le face sa se implice in mai multe activitati deodata, pe care sunt in stare sa le duca la buna indeplinire. Se caracterizeaza printr-o inteligenta care depaseste limita si gasesc ceva care suscita interesul in orice intreprind. Dati unei Maimute o carte plictisitoare si va gasi ceva deosebit de atractiv in ea. Mai mult, o va recomanda si altor persoane. Maimutele sunt deosebit de creative, talentate si inteligente.

Este foarte priceputa in rezolvarea problemelor, pentru ca are o minte agila, este intuitiva si deosabit de obiectiva. Oriunde veti fi, orice problema veti avea, ridicati telefonul si intrebati o Maimuta cum sa procedati. Ea va va raspunde exact ce trebuie, pentru ca sfaturile ei sunt foarte pertinente. Maimutele stiu sa asculte, isi fac timp intotdeauna pentru dvs. si nu va vor dezamagii niciodata, pentru ca sunt extrem de altruiste.

In dragoste, ele sunt pasionale, dar se plictisesc repede de o relatie daca aceasta nu aduce nimic nou.

Maimutele sunt gurmande. Nu mananca mult, dar au obiceiuri alimentare deosebite de alti nativi ai zodiacului, in sensul ca mananca la ore nepotrivite si numai ce vor.

Ele detin arta de a se face indispensabile. Nimeni nu se poate supara prea mult timp pe un nativ al acestei zodii, chiar daca a fost pagubit de el. Este foarte versatila si are un bagaj de cunostinte inepuizabile din toate domeniile.

Datorita inteligentei sale native deosebite, indemanarii si vicleniei, Maimuta poate imbratisa cu succes orice cariera. Poate excela in domenii ca actoria, ziaristica, filologia, avocatura, medicina. Poate fi un diplomat exceptional, un politician de exceptie, un afacerist desavarsit, un manager de invidiat.

 

Deci din ce scxriau acolo se potriveste 98%.... :flowers:

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt Bivol si tot ce scrie la caracteristi mi se portiveste.

Adica,in societate femeia Bivol este sobra, interiorizata, necomunicativa. Poate ca o usoara doza de snobism o tine individualizata, pentru ca nu ii place sa se amestece cu altii, chiar daca are acelasi punct de vedere intr-o anumita problema. Isi construieste o imagine de femeie puternica, pe care se poate pune baza si care nu aduce ingrijorari celor din jurul ei . Aceasta nu ramane doar o simpla masca, ci sunt calitati veridice.

In ceea ce priveste prietenii, tine la ei, discret, in felul sau, dar nu ar suporta sa fie deranjata de acestia in viata particulara. Cand ii cer sfatul, nu se grabeste, de teama sa nu ii indrume gresit: cu spiritul ei scrupulos, nu si-ar ierta niciodata daca i-ar induce in eroare.

In intimidate: Viata ei sentimentala este marcata de o cautare lenta. Ezita sa se arate pasionata din doua motive: teama sa nu fie trasa pe sfoara si o mare pudoare.Desi semnele ei de afectiune sunt foarte discrete, este atenta si fidela. Uneori este cam autoritara si poate deveni geloasa chiar si fara motive intemeiate. Atunci va fi foarte greu de suportat in preajma din cauza dispozitiei proaste pe care nu si-o poate ascunde. Inainte de a fi intalnit barbatul visurilor ei, nu se incurca in legaturi superficiale sau neechilib

Desi fata de copii se manifesta rabdatoare, nu accepta ca acestia sa-si impuna punctul de vedere. Asteapta din partea lor sa-i respecte autoritatea si sa-i urmeze sfaturile.

 

Mai sint bivolite pe aici?La voi se potriveste descrierea?

La mine au mers bine prezicerile,cu completari pt ca sunt Bivol si de luna si de an.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×