Sari la conținut
Forum Roportal
Naicu Cristina

Din pat, afara in ploaie

Postări Recomandate

Avusesem 7 pui, o fetita o pastram eu, iar 5 ii dadusem la niste familii numai una si una, eram foarte mandra de norocul lor. Imi ramasese un baietel, cel mai frumos dintre toti, care fusese ales de multa lume si ma rugasera sa-l pun deoparte, iar cand era sa-l ia nu mai dadeau nici un semn de viata

post-48603-1162900192_thumb.jpg

Editat de Naicu Cristina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca l-a gasit?? Ce n-as da sa o gasesc eu pe Madalina...

Apropo, Madalina... arati ca o javra !

Data viitoare cand mai cauti sa nenorocesti o viatza, garantat mai nevinovata ca a ta,

du-te si da-te cu capul de un zid! In felul asta o sa suferi numai tu.

Editat de nanook

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit aceeasi chestie cu un pisoi. Adica nu stiu daca aceeasi chestie, dar ma rog. Am aici la faculta o mata care asta iarna, prin februarie a fatat 5 pisoi. Si dintre toti imi placea in mod deosebit pisoiul gri-argintiu, cu boticul alb si guleras. Era cel mai dragalas! (Exact la fel ca si cel din avatarul meu, apropo, pe care l-am desenat dupa micul Jasper)

Si la doua luni l-am luat acasa. S-a inteles foarte bine cu motanul meu. S-au jucat amandoi, s-au imprietenit, am avut spectacol. Asta mic credea ca asta-i ma-sa, si ala mare credea ca-i fetita. Intentionam ca mai incolo sa-i gasesc un stapan ca lumea. Mai intai cica a mers la o firma si apoi l-a luat acasa o fata, din cauza ca se agata cu ghearele de picioare si vroia numai in brate si le era frica sa nu-l calce. M-am intalnit dupa vreo luna cu Jasper si cu fata aia. Crescuse si ea imi povestea ca e jucaus si dragalas si ca doarme, tot asa, cu ea in pat. Apoi mi-a zis ca o sa plece si o sa-l duca acasa la ea la tara, ca e greu sa-l tina. Apoi n-am mai auzit mare lucru despre el. Intr-o zi, cand trebuia sa ne intoarcem din excursia de pe munte am vrut sa-l vedem, ca satul era foarte aproape si ea ne-a zis ca nu poate, ca trebe sa plece, bla-bla. Si am simtit ca ceva nu e in regula. N-am mai auzit nimic de el. :D Chiar imi venea sa plang in ziua aia. Pentru ca-l iubesc foarte mult pe Jasperica...:D

Sper ca totusi... e bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine a fost alta poveste. Eu,mai bine zis tata-socru a salvat o "fetita" de la o soarta cruda.Unei colege de servici ii fatase catelusa a treia oara si nu mai stia ce sa faca cu puii. I-a dat unei colege de munca 4 iar ultimul puiut a fost luat de tata-socru. Si asa m-am procopsit cu o catelusa simpatica pe care o iubesc nespus.Ca sa revin la subiect, m-am intalnit cu fosta stapana care s-a bucurat cand a vazut catelusa, dar cand am intrebat-o de ceilalti pui i-au dat lacrimile. Au fost dusi intr-un sat si pt ca avea prea multi catei, cea care i-a luat i-a impartit prin sat si au devenit caini de paza ( adica tinuti afara in ploaie si frig). Unu dintre ei murise.... Cum sa tii asa catel in ploaie?!

post-59031-1162919106_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa vezi cat de mult inseala aparentele! bine ca ai gasit catelul.. ma bucur f mult. mi-au dat si lacrimile citind povestea. madalina aia nu merita nimic. ba ar merita ceva, sa i se aplice si ei acelasi tratament! fara mancare si sa n-o iubeasca nimeni. un catel nu se tine doar de moft. trebuie sa stii sa-l iubesti si sa ai grija de el! nu sa te plictisesti dupa 2 zile. asa mai bine sa-si ia unu de plus!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

impresionante povesti..mai ales povestea Cristinei....

asa sunt oamenii....(ma rog..nu toti...dar in general) le lipseste sensibilitatea....si se plictisesc repede de ceva nou... din pacate.....

e trist sa vezi cat de insensibili sunt unii...si e..mare pacat ca trebuie sa sufere cineva pe urma lor...aceste animalute chiar nu au gresit cu nimic pe aceasta lume ca sa primeasca un astfel de tratament...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×