Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

The Sun despre Romania

Postări Recomandate

In numarul de ieri si cel de azi ale cotidianului The Sun au aparut 2 articole despre Romania:

 

Warning over migrant crooks

http://www.thesun.co.uk/article/0,,2-2006500619,00.html

ROMANIAN gangs commit 80 to 85 per cent of all cashpoint crime in Britain, The Sun can reveal.

 

Mafias ganging up on us in UK

http://www.thesun.co.uk/article/0,,2-2006500804,00.html

MARIA sat shivering on the mattress where she had been forced to have sex with countless men.

The redhead was being sold early this year to an undercover Sun reporter like an animal at a market by mobsters in Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

partea urata este ca nu numai in Marea Britanie se intampla lucruri de genul asta, de aici vine probabil si imaginea din ce in ce mai proasta a romanilor si partea urata este ca trag cei cinstiti care totusi au un alt comportament decat cei pe care ii tot mediatizeaza presa straina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca pe acest topic nu au postat mai multa lume ... Ma refer la "capetele luminate" de pe forum ... Ce m-am intrebat eu cand am citit ? -De unde atatia hoti in Romania ?- apoi mi-am adus aminte ca am mers cu autocarul ... iar jumate de autocar erau hoti, se cunostea dupa privirea care o aveau cand se uitau la, inel, lantic si asa mai departe ... le-am scos intr-un final .. pentru ca mi s-a facut frica :crazy: ... si mai multe patanii ... :think:

Mi-a fost spart apartamentul ... si mi s-a furat tot :roll: ... Nu erau romanii ... era alta natie ....

In fine ... persoanele care ma cunosc si-au facut o impresie despre romania ... le povestesc ce oameni deosebti suntem ... cat ne iubim neamul si tara .... ca nu suntem saraci ... si ca femeile nu se vad pe 10 $ ca in tarile mai putin dezvoltate ... :crazy:

Astept "capetele luminate" :) ale forumului sa posteze ... poate ei se pricep mai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-a fost spart apartamentul ... si mi s-a furat tot :lol2: ... Nu erau romanii ... era alta natie ....

mdea...albanezii...tot un dreaq... :imao: si te ajuta cu ceva ? de unde stii ca nu erau rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A...well.

8)

sa fiu iarasi "nasty" si sa zic ca "asta explica multe" ? :lol2:

sau sa fiu chiar sincer si sa zic ca-mi pare rau de tine ? :P

 

sau sa-ti povestesc aceeasi faza petrecuta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A...well.

:lol2:

sa fiu iarasi "nasty" si sa zic ca "asta explica multe" ? :imao:

sau sa fiu chiar sincer si sa zic ca-mi pare rau de tine ? :lol2:

:P am avut noroc cu carul ... au crezut ca dorm 8) asa ca au furat in voie si au plecat. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×