Sari la conținut
Forum Roportal
liviu-ionut

Care sunt cele mai interesante cărţi şi de ce?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mereu m-am intrebat care sunt cele mai cautate tipuri de carti si de ce cititorii aleg acel gen.

Mie imi plac cel mai mult cartile politiste si cele de aventuri pentru ca mie imi induc o stare de suspans si poate de aceea le citesc cu pasiune.

As dori niste raspunsuri si daca vreti niste recomandari in ceea ce priveste genurile si autorii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mereu m-am intrebat care sunt cele mai cautate tipuri de carti si de ce cititorii aleg acel gen.

Mie imi plac cel mai mult cartile politiste si cele de aventuri pentru ca mie imi induc o stare de suspans si poate de aceea le citesc cu pasiune.

As dori niste raspunsuri si daca vreti niste recomandari in ceea ce priveste genurile si autorii.

aici m-ai prins si pe mine...si mie imi plac genurile astea, dar totusi pe primul loc se afla romanele scrise de scriitorii clasici..preferatul meu e Marin Preda. Iar cartea mea preferata e "Crima si pedeapsa" de Dostoievski. sunt un fel de soarece de biblioteca atunci cand am timp, citesc tot ce-mi pica la mana. Ultimele care m-au atras in mod deosebit au fost cele ale lui Dan Brown, in special Ingeri si demoni. Preferata dintre cartile lui..

Editat de dani_quinn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok... deci eu sunt umpic cam... necultivata sa spun asa... inainte uram sa citesc si nu ma pasiona activitatea asta... acum am inceput sa ii descopar tainele si trebuie sa recunosc ca ador sa citesc... insa am o mica problema... nu imi plac decat cartile cu stafii, fantome, vampiri, etc. iar cartile pe care le-am avut le-am "devorat" imi puteti da niste titluri sau autori?? scuze daca topicul este inutil...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ups, am vazut ca ai scris ca iti plac doar cartile cu fantome s.a.m.d. la inceput am inteles ca nu iti plac alea. asa ca nu citi orasul cu salcami ca nu are nici o fantoma :D .poti in schimb sa citesti Domnisoara Cristina de Eliade. e foarte frumoasa. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×