Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
TZEP

BITDEFENDER 8 si ce ce antivirus folositi

Recommended Posts

Am o problema cu un antivirus BITDEFENDER 8 de curand la-am cumparat cu licienta si spre stupoarea mea am observat ca la mine nu merge autoscanul la altii merge

1.Cauza probabila e placa de baza (pc cips sis 748 m848am..)

2.Mai am un tovaras care are aceiasi placa si se intampla idem

3. Astept propuneri pentru a rezolva problema!!!

pe.sa aceiasi problema se repeta si la bit 7.2

Ma da am postat mama subiectelor nimeni nu are raspuns cat de fantezist ar fi el.

Eu nu am un cd original in toata casa

Care e diferent dintre CR$ si voi ???

Ei acuma ai. Si nu merge ! :))

Solutia : treci pe caasperscay sau pe un alt antivirus sanatos. Iti spun asta din proprie experienta cu BitDefender. Acum cca 1 an am descarcat si eu o versiune (cica) free al acestui antivirus, numai ca - stupoare! - mi se cerea un license caey (!!) Le-am trimis un mail producatorilor, si in cateva zile am primit un raspuns care continea atasat, alaturi de scuzele de rigoare, un patch care -spuneau ei - rezolva problema . Ei bine, nu numai ca patch-ul nu mi-a rezolvat problema ci mi-a dat peste cap tot sistemul. De atunci am renuntat la serviciile BitDefender, oricat de laudate ar fi de catre unii...

PS : Poate era mai bine sa intrebi pe diverse forumuri inainte de a-ti cumpara antivirusul...

Stiu ca nu e pagina pentru soft dar avand in vedere ca subiectul a fost deschis. CE antivirus folositi?

Eu caasperscay 5.0

caasperscay Antivirus Personal 5.0.149 - asta e versiunea pe care o am instalata si pana acum zau ca nu am avut nici o problema desi, contrar tuturor sfaturilor, nu mi-am mai instalat nici un patch minune de la Microsoft .Ah, si sa nu uit : mai am instalat Spybot sa&de...

McAfee VirusScan Enterprise 7.0.0 ca antivirus, ca firewall ZoneAlarm si Ad-Aware SE Personal.

Nu am instalat nici un update la windows (XP) si nu am nici o problema cu calculatorul.