Sari la conținut
Forum Roportal
_cata

DVD-Writer TEAC ! Un sfat, va rog .

Postări Recomandate

Am vazut recent la un magazin un DVD-writer TEAC pe care as dori sa mi-la cumpar - stie toate tipurile astea de dvd (dual layer, +, - mai multe nu ma intrebati, caci in domeniul dvd-urilor inca sunt "topor") . La cca 3,500 000 cu tot cu softuri . Ce ziceti, merita TEAC ? Eu cred ca e o marca buna !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

EU cred ca teac e ce mai buna marca in cd-roame+cd-w referitor la calitate/pret(am cd-rom +cd-w teac) cat despre dvd un tovaras de al meu a avut vreo 2 luni si sa-a declarat multumit!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fot in trecut f. multumit de Teac pana cand mi sa-a stricat writerul vechi de 2-3 ani si a trebuit sa iau unul nou. Evident tot Teac. Ala sa-a ars f. rapid. Nu il luasem cu garantie, asa ca am suflat... :) . Cei de la service unde la-am dus aveau stive cu astfel de Teacuri. Despre DVD-writere au zis acelasi lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, intre timp am mai intrebat multa lume si mi-au zis ca pe termen mediu -lung TEAC-urile nu prea rezista... eh, astazi dupa indelungi cautari prin Sibiu (nu aveau DVD-writere nici la UltraPro, nici la Flamingo - !!! - iar la metro nu am gasit decat TEAC si BENQ ) m-am oprit asupra unui LG care sper eu sa fie bunicel , la-am luat cu cca 3,500 000 . Modelul e LG GWA-4161B . Detalii gasiti aici , poate ati folosit si voi unul :

 

 

http://www.ncix.com/products/index.php?sca...G%20Electronics

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iar ajungem la ideea crearii unui club al fanilor LG??? :)) :)) :))

si eu mi-am luat acelasi model acum doua saptamani si se tine bine :pee rate de transfer satisfacatoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa se stie orisiunde la unitati optice samsung cel mai tare(promotorii aproape fiecarei tehnologii indomeniu).Bine dak ai sanse de Sony grabestete.

In principiu Teac sunt silentioase si rapide dar nu durabile!(nici pe departe)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Votez cu LG mai ales GSA-4163B "16 Super Multi DVD/CD rewriter". Scrie si citeste cam tot indiferent ca e +/- , RW , RAM sau Dual Layer.Il am de 2 ani si merge fara probleme , l-am cumparat la pretul de 2 milioane si vine cu soft (Nero Express , Power DVD si power producer gold)

Editat de Looop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde... LG-ul e cu noroc... iar cum eu nu am noroc la componente de PC... mai bine evit ceva ce implica ideea ca eu sa am acel noroc... am vazut LG-uri moarte in cateva ore si LG-uri care au deja 3 ani...

 

Oricum... GSA-4163B a fost mult mai de succes decat GSA-4165B si GSA-4167B la un loc... ceea ce nu e un lucru bun de spus despre o firma... e ca si cum ar face vraji... si uneori ii iese, alteori nu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate componentele sunt cu noroc , au atatea subansamble si semicoductori ca e destul de greu sa te asiguri ca nu e o buba undeva (mai ales cand produci in masa si vrei sa reduci costurile). Mai sare si o problema "modiala" (ex: consensatoarle nasoale) si ai "o reteta de milioane".

Poti sa oferi argumente , linkuri spre exemplu in care LG a avut probleme in fabrica ? Sau vorbesti doar din experienta cu produsele aduse la noi ? (lanturile noastre de magazine au un prost obicei de a promova numai jeguri , nu isi separa marfa defecta de cea noua , etc)

Editat de Looop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×