Sari la conținut
Forum Roportal
albella

Decizie finala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Uneori simti ca o relatie te sufoca, iti face rau, simti ca ai obosit sa tot astepti implinirea unor promisiuni care si tie incep sa ti se para irealizabile si ridicole prin perseverenta cu care tot speri.

Stii ca decizia cea mai buna este sa inchei si sa mergi ami departe si totusi nu a faci...

 

 

Pe voi ce va tine blocati intr-o relatie toxica?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Personal,nu ma tine nimic langa un om care simt ca ma sugruma...nu mi-am dorit niciodata relatii "toxice".Mai bine singura decat fara aer :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum, din fericire, nimic, dar am trecut si eu prin asta si multumesc lui Dumnezeu ca m-a ajutat si ca mi-a deschis ochii , chiar si in al 12-lea ceas!

ma bagasem prea tare in acea relatie, facusem deja prea multe compromisuri sa pot spune dintr-o data ca nu inseamna nimic, ma departasem de familie (asta a fost cea mai mare greseala), de prieteni care sa ma sustina, si cel mai mult a contat orgoliul meu.... ma certam atat de mult cu parintii mei pentru relatia respectiva, incat nu aveam curaj sa recunosc ca am gresit atat de mult...

acum totul e bine.... mi-a trebuit multa vointa si putere sa plec pe un drum si sa nu mai dau inapoi.

Editat de ramona_m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu o relatie toxica, din care nu puteam sa ies, desi ma facea sa sufar ingrozitor. nimic nu ma facea sa cred ca va fi mai bine, ba din contra, totul mergea inspre mai rau. insa, intr-o zi, paharul a dat pe-afara si am realizat ca nu voi ramane toata viata cu omul respectiv, ca nu vreau asta si ca nu mai sunt in stare sa fac nimic. facusem destule si nimic n-a dat nici un rezultat.

acum nu mai sunt cu el si sunt fericita cu altcineva care a aparut cand ma asteptam mai putin.

ce poti sa faci e sa stai fata in fata cu tine, sa vorbesti cu tine cum i-ai vorbi unei prietene si gandeste-te ce sfaturi i-ai da. pune-le in aplicare si te vei simti mai bine. cred ca e singurul lucru care te poate face sa te simti impacata cu tine.

mai bine suferi singura, decat langa el. iti trece mai repede.

:friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uneori simti ca o relatie te sufoca, iti face rau, simti ca ai obosit sa tot astepti implinirea unor promisiuni care si tie incep sa ti se para irealizabile si ridicole prin perseverenta cu care tot speri.

Stii ca decizia cea mai buna este sa inchei si sa mergi ami departe si totusi nu a faci...

Pe voi ce va tine blocati intr-o relatie toxica?

 

personal am divortat :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uneori simti ca o relatie te sufoca, iti face rau, simti ca ai obosit sa tot astepti implinirea unor promisiuni care si tie incep sa ti se para irealizabile si ridicole prin perseverenta cu care tot speri.

implinirea unor promisinui ? ... ale cui promisiuni?

sau sunt doar dorintele tale nemarturisite ?

Stii ca decizia cea mai buna este sa inchei si sa mergi ami departe si totusi nu a faci...

Pe voi ce va tine blocati intr-o relatie toxica?

iar toxicitatea intr-o relatie se naste din propia nostra ignoranta ! ... inainte de a-l gasi vinovat pe cel de alaturi, ar trebui sa facem o scurta introspectie ... s-ar putea sa avem ceva surprize, nu tocmai placute ! :friends:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
implinirea unor promisinui ? ... ale cui promisiuni?

sau sunt doar dorintele tale nemarturisite ?

 

iar toxicitatea intr-o relatie se naste din propia nostra ignoranta ! ... inainte de a-l gasi vinovat pe cel de alaturi, ar trebui sa facem o scurta introspectie ... s-ar putea sa avem ceva surprize, nu tocmai placute ! :lol2:

 

Multumesc pentru sugestii....eu doar ampropus un topic. Era o provocare la discutie pe tema data, nu incercams a gasesc solutii pentru mine :crazy:

 

Dar sfatul tau e de bun simt, in orice caz.

As mai adauga doar ca nu e asa de important sa gasim vinovati ci doar cauza si solutia de rezolvare. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×