Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Experiment

Postări Recomandate

Experimentul s-a aplicat unor copii de 4 ani care au fost urmariti in dezvoltare timp de 15 ani dupa .

Exista o persoana care are prajituri (puteti inlocui cu orice va place )

 

Aveti 2 variante :

- asteptati ca persoana respectiva sa isi termine treaba si primit 2 prajituri

sau

- primiti o prajitura inainte sa plece sa-si faca treaba ????

 

 

Interpretarile la sfr ...pag 253 la Probleme rezolvate :ok: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca vorbesc si in numele celorlalti forumisti care au citit topicul tau, dar eu nu am inteles exact problema :) Poti sa explici mai clar? 8)

mai exact astepti 30min sa primesti 2 prajituri sau vrei una da acum in acest moment :ok:

Editat de master_mind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles :) E greu de raspuns la intrebarea asta...adica, presupun ca ideea e sa raspunzi instinctual, cum ar face un copil. Acum de exemplu as raspunde ca astept sa treaca ceva timp ca sa primesc doua prajituri..dar s-ar putea sa fiu influentata de anumite idei si modele de comportament pe care le-am dobandit in timp. Ce as fi facut cand eram mica..sper ca acelasi lucru. Astept cu interes interpretarea. (si mai ales, sa vedem daca se potriveste cam cu ce intrevad eu)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am inteles :ok: E greu de raspuns la intrebarea asta...adica, presupun ca ideea e sa raspunzi instinctual, cum ar face un copil. Acum de exemplu as raspunde ca astept sa treaca ceva timp ca sa primesc doua prajituri..dar s-ar putea sa fiu influentata de anumite idei si modele de comportament pe care le-am dobandit in timp. Ce as fi facut cand eram mica..sper ca acelasi lucru. Astept cu interes interpretarea. (si mai ales, sa vedem daca se potriveste cam cu ce intrevad eu)

corect , vina mea ca am pus prajitura si ca am explicat concret experimentul . ideea e ca s-a facut un studiu si a reiesit ca mai tarziu cei care au asteptat cand erau mici cele 2 prajituri au reusit mai bine in viata si au avut o personalitate mai puternica reusind sa fie optimisti si sa-si amane rasplata pentru reusita in viata pana la momentul cand au reusit. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
corect , vina mea ca am pus prajitura si ca am explicat concret experimentul . ideea e ca s-a facut un studiu si a reiesit ca mai tarziu cei care au asteptat cand erau mici cele 2 prajituri au reusit mai bine in viata si au avut o personalitate mai puternica reusind sa fie optimisti si sa-si amane rasplata pentru reusita in viata pana la momentul cand au reusit. :)

Corect. Iar dacă tot ai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) numai tu ai inteles ce vroiai sa zici oricum esti off topic moralistule . eu sunt mereu optimist stai calm chiar nu ma afectat faptul ca s-a inchis in plus s-a inchis la cererea mea dragonitza poate confirma , dar se pare ca tu nu ai reusit sa treci peste ceea ce ti-am zis acolo . asa ca iti repet : am iesit peste tine si la legislatie si la economic asa ca .....ramai in lumea ta unde tu esti nr 1 ...fiecare nas isi are nasul . :ok:

Al lui ..a murit la botez.. 8)

asa ca nu are.

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×