Sari la conținut
Forum Roportal
Dirtyangel

Saintpaulia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Violeta africana- o planta deosebita care s-a raspindit rapid in casele tuturor.

Au un aspect foarte dragut, se adapteaza foarte bine in conditiile unui apartament. Cu o ingrijire corecta infloresc in tot timpul anului. Coloratia florilor ajunge pina la 3000 de nuante!

Imi plac foarte mult aceste flori superbe! Ma adresez celora care le cultiva, as vrea sa-mi spuneti experientele voastre, ce secrete aveti? Cum faceti ca sa aveti niste flori perfecte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Violeta africana- o planta deosebita care s-a raspindit rapid in casele tuturor.

Au un aspect foarte dragut, se adapteaza foarte bine in conditiile unui apartament. Cu o ingrijire corecta infloresc in tot timpul anului. Coloratia florilor ajunge pina la 3000 de nuante!

Imi plac foarte mult aceste flori superbe! Ma adresez celora care le cultiva, as vrea sa-mi spuneti experientele voastre, ce secrete aveti? Cum faceti ca sa aveti niste flori perfecte?

 

Nu e mare lucru:le tin la lumina,pe pervaz,au caldura multa de la calorifer...le ud saptamanal cu putina apa in care am pus ingrasamant lichid.Sunt inflorite aproape permanent.Le curat tot timpul de frunzele patate,fara a le atinge pe celelalte.Nici apa nu se toarna pe frunze,doar pe pamant.Deocamdata am violete de 6 culori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e mare lucru:le tin la lumina,pe pervaz,au caldura multa de la calorifer...le ud saptamanal cu putina apa in care am pus ingrasamant lichid.Sunt inflorite aproape permanent.Le curat tot timpul de frunzele patate,fara a le atinge pe celelalte.Nici apa nu se toarna pe frunze,doar pe pamant.Deocamdata am violete de 6 culori.

 

la mine e problema insuficientei de lumina si nu infloresc tot timpul!

Tu ce culori ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pune-le pe pervaz si vor inflori frumos

Eu am albe,roz,alb cu albastru,mov si 2 nuante grena.Am avut si albastra dar am pierdut-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am alba si ci frunze zimtate, violet cu marginute albe, si un violet electro(o culoare foarte aprinsa, asa mi s-a spus ca se cheama cind l-am procurat). Am avut si roz dar am pierdut-o! As vrea sa imi imbogatesc paleta!

 

Sa te auzim si pe tine gin gin! Lauda-te si tu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×