Sari la conținut
Forum Roportal
SithLord

Ce este frumuseţea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am citit Titlurile de pe acest subforum şi nu m-a ispitit nici unul!

Ce să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce sa fie necesar ?

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si Baudelaire era ispitit de estetica uratului fara sa fie cuprins de partea intunecata. vorba lu' costy: frumos e ce-mi place mie, adica tie in cazul asta. :P

 

aşa de ... :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu costy...frumos e ce imi place mie. Sau poti deschide cartile de filozofie si faci o gramada de teorii :crazy: Ca si notiune, frumosul / frumusetea au avut standarde diferite in epoci diferite. Acum se pare ca inseamna sa fii inalta, cat mai slaba, blonda si cu poseta vuitton :good: Deocamdata sunt doar slaba si blonda :good:

Acu la subiect: cred ca frumusetea vine din atitudine. Exista oameni perfecti din punct de vedere estetic, dar care sunt atat de nesarati ca nu poti petrece cu ei 2 ore si sa te simti bine. Dimpotriva, exista oameni nu foarte inzestrati de natura cu calitati fizice deosebite, dar care prin atitudinea lor sunt extrem de atragatori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de acord cu costy...frumos e ce imi place mie. Sau poti deschide cartile de filozofie si faci o gramada de teorii :friends: Ca si notiune, frumosul / frumusetea au avut standarde diferite in epoci diferite. Acum se pare ca inseamna sa fii inalta, cat mai slaba, blonda si cu poseta vuitton ;) Deocamdata sunt doar slaba si blonda ;)

Acu la subiect: cred ca frumusetea vine din atitudine. Exista oameni perfecti din punct de vedere estetic, dar care sunt atat de nesarati ca nu poti petrece cu ei 2 ore si sa te simti bine. Dimpotriva, exista oameni nu foarte inzestrati de natura cu calitati fizice deosebite, dar care prin atitudinea lor sunt extrem de atragatori.

 

de ce orice dicuţie gravitează

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×