Sari la conținut
Forum Roportal
Riluri

Modul in care dormi spune ceva despre personalitatea ta!

Postări Recomandate

In ce mod dormi de obicei?

:?: Dormitul cu fata in jos

Oamenii care dorm cu fata in jos sunt seriosi si incapatanati. Au convingeri puternice si incearca sa faca exact asa cum si-au propus. Sunt incordati si concentrati, nu cedeaza cu usurinta.

Dormitul cu fata in sus Cei care dorm cu fata in sus sunt increzatori si optimisti. Grijile celorlati nu au efect asupra lor. Nu le place sa-si faca planuri. Ocazional, aceasta atitudine ii face vulnerabili fata de surprizele neplacute.

Dormitul ghemuit

Cei care dorm ghemuiti dau dovata de stress. Se afla constant sub presiune, fie pentru a supravietuii crizelor, fie pentru a merge mai departe. Tensiunea fie ii va epuiza, fie ii va convinge de efectele negative ale anxietatii, indreptandu-i spre un nou inceput.

Dormitul pe o parte

Cei care dorm pe o parte sunt calmi si pasnici. Nu sunt foarte excitabili si nici foarte sensibili. Sunt stabili, actioneaza asa cum se asteapta de la ei, obtin cat pot de mult de la viata, dar nu sunt obsedati de ideea de a “depasi”.

Dormitul in pozitia fetusului

Cei care dorm in aceasta pozitie sunt increzatori, naturali. Vad lumea in roz si se poarta frumos cu ceilalti. Nu vor sa vada sau sa se gandeasca la partea intunecata a vietii. Mai presus de orice tanjesc dupa protectie, intimitate si bucurie.

 

 

Cum dormiti? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu fata in jos ! Doar ca nu sunt deloc un tip incordat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu dorm in toate pozitile !!!!!!!!!!!

Deci sunt foarte complex ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu dorm fie pe o parte toata noaptea, fie in pozitia foetusului.  :winca:

Idem :dee desi, mie personal...caracteristicile astea mi se potrivesc partial...voua? :?:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si yo dorm in toate pozitiile mai sus mentionate... dar cel mai mult imi place sa dorm pe spate.. :) :) :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea stiu cum dorm ca... dorm dar imi place sa adorm cu fata in jos sau pe o parte. da nu prea mi se potriveste descrierea. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×