Sari la conținut
Forum Roportal
stud_out

Firefox help

Postări Recomandate

tocmai am instalat un firefox dar nu merge. Apare asta:

Server not found.

Firefox can't find the server at en-us.start.mozilla.com.

* Check the address for typing errors such as

ww.example.com instead of

www.example.com

* If you are unable to load any pages, check your computer's network

connection.

* If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure

that Firefox is permitted to access the Web.

sunt intr-o retea wireless. credeti ca asta e cauza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

explorerul merge fara probleme. nu stiu ce conexiune trebuie sa configurez, l-am instalat, imi apare fereastra si mesajul ala. spune-mi ceva daca stii mai multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca IE-ul merge, eu zic sa downloadezi si sa reinstalezi iarasi Mozilla Firefox, adu-o la zi cu update-urile, restart si trebuie sa mearga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tot nu merge. reteaua wireless in care ma aflu are destule restrictii (este a scolii la care invat). poate sa fie ceva de genul asta la server?

 

Poate ai vre-un firewall care nu-i da voie. Daca ai instalat asa ceva verifica. Eu am patit asa cu zone alarmu ca m-am enervat de cate intrebari imi punea si nu mai citeam ce ma intreba...si asa din greseala am zis sa nu dea voie la mozilla :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare.vreau sa ster site-urile pe care am intrat.si am incercat sa sterg history.am incercat toate variantele posibile si se sterg unele site-uri.dar unele mai raman.am dat si clear search history si degeaba.cand intru pe internet explorer si incerc sa intru pe site-ul respectiv pe care vreau sa-l sterg imi apare imediat.deci el exista.nu se sterge..ce as mai putea incerca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am si eu o intrebare.vreau sa ster site-urile pe care am intrat.si am incercat sa sterg history.am incercat toate variantele posibile si se sterg unele site-uri.dar unele mai raman.am dat si clear search history si degeaba.cand intru pe internet explorer si incerc sa intru pe site-ul respectiv pe care vreau sa-l sterg imi apare imediat.deci el exista.nu se sterge..ce as mai putea incerca?

apasa shift+ctrl+del :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×