Sari la conținut
Forum Roportal
soarele

V-a ajutat Dumnezeu ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se intampla uneori sa criticam pe Cel de Sus.

Uneori ii multumim.

Chiar daca crezi mai mult sau mai putin in Dumnezeu trebuie macar sa crezi ca trebuie sa te ajute si pe tine! Cand esti bolnav, cand trebuie sa iei o decizie mai grea, cand treci printr-o situatia dificila etc.

 

Va rugati mereu sau numai cand aveti nevoie? V-a ajutat?

 

Pe mine Dumnezeu m-a ajutat si simt ca nu-i pot multumi pentru tot. Uit de multe ori sa ma rog desi imi propun sa o fac in fiecare seara pentru ca stiu ca Dumnezeu este alaturi de mine si de fiecare dintre noi. Imi pare rau ca tinerii uita de El si devin atei si indiferenti, vor regreta acest lucru odata, dar eu sper sa nu fie prea tarziu...Dumnezeu este alaturi de oameni chiar daca ne pune si la incercare uneori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca am avut dreptate cand am zis ca Dumnezeu este alaturi de noi chiar daca ne pune si la incercare uneori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca a ajuta inseamna cand esti in rahat sa te bage si mai mult atunci da am fost ajutat din plin de toti si de toate....singurul lucru unde d-zeu te ajuta este cand te duci in jos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu ajuta fiecare persoana,fiecare fiinta,o iubeste si nu uita de ea. Si pe mine m-a ajutat de-a lungul anilor si Ii multumesc cu toata fiinta. El este mereu alaturi de noi,chiar daca suntem singuri in lume,batjocoriti sau neluati in seama,El e mereu cu noi si nu ne va dezamagi niciodata. Nenorocirile care apar sunt din cauza celui rau,presupun. Dar noi trebuie sa avem incredere in puterea divina si sa nu ne indoim de Tatal nostru. Dumnezeu este singurul prieten adevarat!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este uimitor cat de mult ne poate ajuta Dumnezeu ! Eu de fiecare data o rog pe mama sa mearga la biserica sa se roage pentru mine ... daca am o problema sau un necaz. Am observat ca de fiecare data cand se roaga ...toate problemele mele se rezolva de la sine ....ca si cand cineva acolo sus le-ar aranja pe toate in asa fel incat mie sa imi fie bine , am vazut adevarate minuni....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si pe mine m-a ajutat in toate domeniile si ii multumesc in fiecare seara ca are grija de mine. si ca imi usureaza suferinta cateodata. stiu ca nu imi da o cruce mai mare decat o pot duce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, m-a ajutat, dar m-a si incercat

si ma rog sa ma ajute sa pot accepta ceea ce nu pot sa fac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×