Sari la conținut
Forum Roportal
daisy_ro

Mama batuta de fiica de 30 de ani

Postări Recomandate

este vorba de o cunostinta si povestea este cam asa:

Ana provine dintr-un orasel de munte din banat,pleaca la scoala la oras,unde se imprieteneste cu un baiat cu care formeaza o relatie,vine si absolvirea...trece si absolvirea,trece si iarna ...si Ana nu isi gaseste de lucru.De fapt nu cauta.De ce? Da ore de engleza si in timpul acesta baiatul aduce bani in casa.Stau in chirie si viata e scumpa...Trec cativa ani si culplul se destrama.de ce? certuri mereu,incompatibilitate...Ana sufera si moare la gandul ca trebuie sa paraseasca Marele Oras si sa se intoarca in ,,jegul de orasel,plin de tarani''.cum nu are de ales se intoarce in casa parinteasca,unde mama proaspat pensionata se chinuie sa le intretina.

Au trecut 10 ani de la terminarea facultatii si Ana nu a lucrat vreodata.Acum locuieste cu mama ei pe care o bate si o injura (femeia este si vaduva) pretinde sa ii se puna masa,pana si painea sa fie unsa cu unt tot de mama,nu face nimic si nu iese din casa in ,,jegul de oras''.se uita la tv,citeste,pare o persoana normala..dar..nu e...

ultima data si-a amenintat mama cu cutitul,a impins-o in baie in vana si a batut-o cu pumnii...

mama? nu riposteaza sii ii face toate placerile,ii inghite toate nebuniile dracesti pentru ca ,,ameninta mereu ca se sinucide'' ...

o credeti in stare? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, ce poveste.

Daca o cred in stare? Nici de sinucidere si nici de o alta fapta "buna"

Insa o cred capabila sa-si duca mama in pragul sinuciderii. Doamne, cum ii lasi sa traiasca pe astia pe pamant?

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o credeti in stare? :P

cu siguranta nu. a gasit punctul slab al oricarui parinte , iubirea fata de propriul copil. este doar o amenintare prin care isi controleaza mama. aceasta din uram are partea sa de vina. trebuia sa riposteze de la incepu. mi-e teama ca acum e prea tarziu sa o mai faca...........dramatic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai ceva! cand are crize e nebunie.cand nu mama e cea mai buna prietena,ii povesteste tot,o suna pentru orice,o pune sa-i faca masaj,ba mai si multumeste.

apoi o afuriseste :P

 

nici eu nu o cred in stare sa faca tzop! de la geam dar maica-sa nu vrea sa riste,zice ca nu vrea sa o aibe pe constiinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este vorba de o cunostinta si povestea este cam asa:

Ana provine dintr-un orasel de munte din banat,pleaca la scoala la oras,unde se imprieteneste cu un baiat cu care formeaza o relatie,vine si absolvirea...trece si absolvirea,trece si iarna ...si Ana nu isi gaseste de lucru.De fapt nu cauta.De ce? Da ore de engleza si in timpul acesta baiatul aduce bani in casa.Stau in chirie si viata e scumpa...Trec cativa ani si culplul se destrama.de ce? certuri mereu,incompatibilitate...Ana sufera si moare la gandul ca trebuie sa paraseasca Marele Oras si sa se intoarca in ,,jegul de orasel,plin de tarani''.cum nu are de ales se intoarce in casa parinteasca,unde mama proaspat pensionata se chinuie sa le intretina.

Au trecut 10 ani de la terminarea facultatii si Ana nu a lucrat vreodata.Acum locuieste cu mama ei pe care o bate si o injura (femeia este si vaduva) pretinde sa ii se puna masa,pana si painea sa fie unsa cu unt tot de mama,nu face nimic si nu iese din casa in ,,jegul de oras''.se uita la tv,citeste,pare o persoana normala..dar..nu e...

ultima data si-a amenintat mama cu cutitul,a impins-o in baie in vana si a batut-o cu pumnii...

mama? nu riposteaza sii ii face toate placerile,ii inghite toate nebuniile dracesti pentru ca ,,ameninta mereu ca se sinucide'' ...

o credeti in stare? :lol2:

Numai Dumnezeu poate o mai iarta, ca nu stie ce face!

In rest eu nu pot sa o judec.

In schimb mama se purifica prin suferinta care o trage.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai ceva! cand are crize e nebunie.cand nu mama e cea mai buna prietena,ii povesteste tot,o suna pentru orice,o pune sa-i faca masaj,ba mai si multumeste.

apoi o afuriseste :lol2:

 

nici eu nu o cred in stare sa faca tzop! de la geam dar maica-sa nu vrea sa riste,zice ca nu vrea sa o aibe pe constiinta.

sa o duca pe la biserica. sa mai tamaieze in casa, sa stropeasca cu aghiazma ... poate se mai reduc crizele de nebunie. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×