Sari la conținut
Forum Roportal
Helene 23

Cartea mea nepreferată sau ce nu aţi recomanda

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am postat in topicul cu cartea preferata, dar am si cateva nepreferate, care au trebuit citite si nu mi-au placut. si voi aveti, cred... a mea e Greata de J.P. Sartre...iiiihhh, dar teatrul lui e absolut sublim

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai mie o carte aiurea mi s-a parut Procesul de F. Kafka. Idea e ca am citit-o greu. Abia mai tarziu am invatat ca daca nu-mi plac primele tz pagini s-o las naibii. Mai sant si alte carti :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci citeste prefata. "Procesul" e usor de citit, stilul e foarte simplist, mai greu e de inteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am citit Procesul, dar am dat examen din el si culmea am luat si 10. :stars: mda, doar ma laudam...stiu insa ca e foarte fain subintelesul si analogia. o sa ma pun sa il citesc cand am un pic de timp liber...si nu ma tenteaza altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am postat in topicul cu cartea preferata, dar am si cateva nepreferate, care au trebuit citite si nu mi-au placut. si voi aveti, cred... a mea e Greata de J.P. Sartre...iiiihhh, dar teatrul lui e absolut sublim

Mai , mie asta mi-a placut in mod exceptional. :inlove:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Concert din muzica de Bach. A lu' Hortensia. :inlove: La vremea cand am citit-o, am urat-o. N-am terminat-o, n-am mai reluat-o. Nu stiu cum as vedea-o acum, dar prefer sa nu incerc sa aflu :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Concert din muzica de Bach. A' lu' Hortensia. :inlove: La vremea cand am citit-o, am urat-o. N-am terminat-o, n-am mai reluat-o. Nu stiu cum as vedea-o acum, dar prefer sa nu incerc sa aflu :cry:

 

La fel. Am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai putin interesanta carte, din care nu am rezistat sa citesc prea mult, oricat de mult mi-as fi dorit o nota mare, a fost "Rascoala" de Liviu Rebreanu. Ma bucur ca am crescut si nu mai e nevoie sa citesc decat ceea ce imi place.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"moartea unui preşedinte" a lu' manchester...singura carte pentru care n'am găsit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gambitul stelelor..nah ca am uitat cine a scris-o. am citit-o acum multi ani. poate n-aveam eu varsta potrivita dar la un moment dat ma pierduse total cartea aia. am reusit totusi s-o duc la final.

p.s. este s.f.

Editat de seraphimovic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×