Sari la conținut
Forum Roportal
mikbras

Probleme windows - Taskbar

Postări Recomandate

Am nevoie de un mic ajutor!

Orice folder in care intru, ori program accesat ar trebui sa fie vizibil in Taskbar -ul din partea de jos a monitorului. Acest lucru nu se intampla la computerul meu, desi programele respective ruleaza normal. Ele pot fi insa vazute doar prin Windows task manager/applications.

O alta problema inrudita de prima este ca Bara de task din XP dispare daca renunt la bifele de language bar si quick launch singurele care sunt puse in acest moment.

Am incercat si cu System restore, dar nimic.

 

Daca stie cineva solutia imi poate da rapuns pe forum sau trimite un email pe adresa mihaibraso@yahoo.com.

:crazy:

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Are altcineva vreo solutie ? :senile:

 

Spyder, Harald, va multumesc, dar bifele de care spuneati sunt la locul lor, programele insa nu se vad pe taskbar. :swoon: Mai aveti sugestii ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

sunt nou pe aici daram avut aceeasi pb cu Outlook->cand dadeam pe minimize imi disparea de tot

Dar dupa o vrema mi-am dat seama ca in dreapta jos pe taskbar apare ceva care imi indica programul->un

fel de icon de startup

am dat un clik drapta pe chestia aia si am avut optiunea unhide

Hopefully that will work !

 

PS Felicitari Harald, Alex,EmmaD si roportal pt competentza!

:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spyder, Harald, va multumesc, dar bifele de care spuneati sunt la locul lor, programele insa nu se vad pe taskbar. :good: Mai aveti sugestii ?

 

Taskbar - Customize - aici iti alegi programele pe care le vrei vizibile pe taskbar, dand click pe fiecare in parte si selectand optiunea pe care o doresti, desi asta ar fi rezolvarea partiala a problemei tale.

 

Totusi e destul de ciudat ca nu apar deloc pe taskbar !?! Ne-ai putea spune cu ce setari te-ai jucat si de cand ai aceasta problema, mai exact debutul ei???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Taskbar-ul e complet disparut, ceea ce am in acest moment este de fapt un toolbar. Spun asta pt ca daca debifez in Toolbar bifele barelor (Quick launch, Language bar, etc) bara dispare complet, indiferent ce as face. Am incercat deja si la Costomize, cum spune Emma, dar tot degeaba. Cunoasteti vreo aplicatie care sa ma ajute intr-un fel? :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cunoasteti vreo aplicatie care sa ma ajute intr-un fel? :friends:

De-atunci, reinstalai Windows-ul de vreo cinci ori :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot reinstala sistemul de operare pentru ca am aplicatii ce au nevoie iarasi de coduri de activare/licenta ce pot fi obtinute cu greutate de la firmele producatoare de soft.

Intre timp am rezolvat problema... ocolindu-o - mi-am facut un user nou . :ok:

Multumesc pentru sugestii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×