Sari la conținut
Forum Roportal
kurt cobain

VIATA DUPA MOARTE

Postări Recomandate

sunt foarte curios daca cineva a avut cu adevarat vreo experienta??? ce se intampla cu noi??? nu cred ca se poate termina totul dintr-o data... desi dak ma gandesc cum nu am existat nici inainte de 1988, se poate sa fie la fel si dupa moarte. voi crede-ti in aia care apar la tv la diferite documentare si zic experientele lor? exista rai si iad????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca exista viata dupa moarte. Sunt niste carti in care se vorbeste despre asta. Aproape ca imi aduc aminte cam ce s-a intimplat inainte sa vin.

Nimic nu se pierde totul se transforma. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca exista viata dupa moarte. Sunt niste carti in care se vorbeste despre asta. Aproape ca imi aduc aminte cam ce s-a intimplat inainte sa vin.

Nimic nu se pierde totul se transforma. :friends:

cum iti aduci aminte? :spiteful: eu nu imi aduc aminte nici de la 3 ani :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu deocamdata cred in reincarnare....atat

hmmm biserica ortodoxa nu ne spune sa credem in reincarnare. desi am auzit la o baba nebuna care aparea pe la tv,Gerogeta Florea o cheama, se crede profet,a zis ca tre sa stai un timp in rai sau iad , dupa care vei revenii pe pamant... eu cred ca e nebuna :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar cine ci-a zis tie ca eu as fi ortodoxa?...sper ca nu ai incercat sa faci comparatie intre mine si Georgeta Florea :spiteful:))).....in fine ..asta cred eu si nu ma poate convinge nimeni ca e altfel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ahh ok fiecare cu religia lui :friends: . nu in nici un caz nu te-am comparat cu ea... ce religie esti?asa de curiozitate :o: da' vezi tu, nu prea are sens, sa zicem ca te reincarnezi, cum se intampla ? mori si in secunda urmatoare esti in alt trup care se naste? eu sper sa ma intalnesc cu cei dragi, nu numai din familie, si un kurt cobain ar fii bine :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ahh ok fiecare cu religia lui blum.gif . nu in nici un caz nu te-am comparat cu ea... ce religie esti?asa de curiozitate blum.gif da' vezi tu, nu prea are sens, sa zicem ca te reincarnezi, cum se intampla ? mori si in secunda urmatoare esti in alt trup care se naste? eu sper sa ma intalnesc cu cei dragi, nu numai din familie, si un kurt cobain ar fii bine

 

 

 

sunt catolica...dar nu sunt eu prea religioasa de felul meu :spiteful: ...nu stiu exact cand te reincarnezi si ce se intampla intretimp...sincer nici nu m-am gandit la perioada asta...o sa ma documentez....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmmm biserica ortodoxa nu ne spune sa credem in reincarnare. desi am auzit la o baba nebuna care aparea pe la tv,Gerogeta Florea o cheama, se crede profet,a zis ca tre sa stai un timp in rai sau iad , dupa care vei revenii pe pamant... eu cred ca e nebuna :flowers:

Exista reintrupare. Tu nu esti trupul. Pune-ti intrebarea "cine sunt eu".

Exista , intr-adevar , destule carti despre viata after death. Si poate daca n-avea un limbaj intelectual , tipa respectiva a spus adevarul. Pamantul se afla la intersectia toturor cerurilor. Adica se intrupeaza si cei din cerurile de sus si din cele de jos...la care se ajunge , of course, tot after death, in functie de ce ai facut pe aici... :cheer:

Editat de Arcadia2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

referitor la ceea ce stii inainte de a te naste.....cateodata am niste senzatii ciudate, cum ca stiu niste adevaruri universale, spirituale care totusi ma privesc pe mine personal, nu prea stiu cum sa ma explic, oricum am impresia ca stiu ce a fost inainte si ce va fi si dupa, si stii ca dupa moarte nu mai exista timp, ca exista numai present si am avut si senzatia ca ma aflu intr-un spatiu atemporal.....mie foarte greu sa explic exact fenomenul

am avut si vise in acest sens...

si ca sa aprofundez in aceste "sentimente" trebuie sa ma concentrez lasandu-mi mintea libera...dar cum?

adica, eu n-am deloc rabdare + ca ma apasa multe ganduri... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×