Sari la conținut
Forum Roportal
cristina16

Naturaletea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

acuma depinde la care te referai: naturaletea fizica sau psihica, morala, sa fi tu insuti! A doua cel putin pentru mine conteaza mult, insa si prima: o femeie pentru mine conteaza sa fie frumoasa, sa imi placa atunci cand nu e machiata, sau foarte putin! oricum nu-mi place machiajul foarte "puternic"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma refeream la naturaletea fizica..pt ca ma uit prin jur..si rar daca vad o fata nemachiata sau nevopsita in enspe mii de culori..ma rog..fiecare cu gusturile lui..dar eu cred ca fetele sunt mult mai frumoase machiate cat mai natural sau deloc

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma refeream la naturaletea fizica..pt ca ma uit prin jur..si rar daca vad o fata nemachiata sau nevopsita in enspe mii de culori..ma rog..fiecare cu gusturile lui..dar eu cred ca fetele sunt mult mai frumoase machiate cat mai natural sau deloc

 

sa nu faci cumva confuzie intre naturala si neingrijita.... adica sa nu fie pensata, sa nu isi ascumda cu putin fond de ten aventualele imprefectiuni, asta mi se pare neglijenta, nu naturalete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

naturaletea o poti etala daca esti inzestrata de la Dumnezeu cu un ten de nota 20, fara nici o imperfectiune... eu folosesc fond de ten chiar daca nu continui cu pudra, blush, farduri...pt mine cel mai simplu machiaj este fond de ten,ruj si rimel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bunicul meu, Dumnezeu sa-l ierte, zicea ca o femeie frumoasa se vede dimineata cand se trezeste, cand e nemachiata, necoafata etc. Dar ca sa arati bine si dimineata e necesara o ingrijire minima totusi. Mi se pare normal sa folosesti creme care sa iti mentina tonusul pielii, data fiind in primul rand poluarea foarte puternica. Apoi, un machiaj discret nu face decat "sa ajute" putin natura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut o multime de femei care exagereaza cu machiajul -fond de ten, pudra, creion, rimel, fard, contur de buze, ruj gloss. Pur si simplu spui ca au pe fata o masca. Eu nu le inteleg de ce se machiaza asa. Pt a fii mai frumoase? Din pacate pt ele efectul este invers. Par inaturale, stinse.

Natural (un machiaj simplu in culori naturale si care ascunde micile imperfectiuni) e desigur mult mai atragator.

Editat de IuliaDy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi dimineata am vazut o domnisorica machiata foarte puternic... Am intors privirea imediat, nu stiu de ce... O senzatie foarte neplacuta.

De cativa ani buni nu mai pun fir de machiaj pe fata. Rar rimel. Dar intr-o seara, m-am machiat "ca in vremurile bune", sa-iarat sotului meu, ca nu m-a vazut machiata decat la nunta, si atunci nici nu se cunostea.

Mi-a zis ca imi da un aer... "dark"... stiu ca imi sta bine cu machiajul respectiv... dar mi-a zis sa nu ma mai machiez niciodata, ca-s mai frumoasa fara. Asa ca... :drag:

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×