Sari la conținut
Forum Roportal
indragostita inlacrimata

De ce trebuie sa platim de mult mai multe ori ceea ce primim gratis?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

[/color][/i]Uneori intalnim dragostea atunci cand ne asteptam mai putin..dar totusi o intalnim..si suntem fericiti...si eu am crezut candva ca in viata mea nu va mai intra vreodata suferinta,durerea,nefericirea...eram cea mai fericita fiinta din Univers..sau cel putin asa credeam atunci..fara insa,sa banui ca totul era o mare minciuna..ca ceea ce traiam avea sa devina un cosmar...si iata ca a venit ziua in care am descoperit totul...si atunci am inteles ca primim multe in viata..dar pt tot platim inzecit si nu inteleg de ce?De ce atunci cand totul e perfect apare ceva care te face sa descoperi ca defapt nu e asa cum crezi?Eu si astazi mai platesc pt faptul ca am oferit toata dragostea mea...si in fiecare zi imi dau seama cat m'a putut schimba aceasta minciuna..Mi'am oferit si trupul si sufletul..iar azi totul ma urmareste ca si cum s'ar fi petrecut ieri,si ma doare in fiecare zi mai mult..si am atatea intrebari la care nu voi primi vreodata raspuns..iar el...va plati vreodata pt ca a distrus visele,sperantele si toata dragostea din sufletul unui om? :yahoo: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
[/color][/i]Uneori intalnim dragostea atunci cand ne asteptam mai putin..dar totusi o intalnim..si suntem fericiti...si eu am crezut candva ca in viata mea nu va mai intra vreodata suferinta,durerea,nefericirea...eram cea mai fericita fiinta din Univers..sau cel putin asa credeam atunci..fara insa,sa banui ca totul era o mare minciuna..ca ceea ce traiam avea sa devina un cosmar...si iata ca a venit ziua in care am descoperit totul...si atunci am inteles ca primim multe in viata..dar pt tot platim inzecit si nu inteleg de ce?De ce atunci cand totul e perfect apare ceva care te face sa descoperi ca defapt nu e asa cum crezi?Eu si astazi mai platesc pt faptul ca am oferit toata dragostea mea...si in fiecare zi imi dau seama cat m'a putut schimba aceasta minciuna..Mi'am oferit si trupul si sufletul..iar azi totul ma urmareste ca si cum s'ar fi petrecut ieri,si ma doare in fiecare zi mai mult..si am atatea intrebari la care nu voi primi vreodata raspuns..iar el...va plati vreodata pt ca a distrus visele,sperantele si toata dragostea din sufletul unui om? :yahoo: :crazy:

Poate ca si tu la randul tau ai ranit o alta persoana care te-a iubit ca dupa parerea mea roata e rotunda,iar cat despre intrebarea ta "va plati vreodata pt ca a distrus visele.........."dupa fapta si rasplata.Priveste inainte ,gandeste-te ca nu esti nici prima persoana si nici ultima care sufera din dragoste.Nu te lasa marcata de o iubire apusa.Poate ca pana atunci nu ai vrut sa-i observi defectele.Decat sa stai sa lacrimezi pt aceasta iubire din trecut mai bine priveste in jurul tau si cu siguranta vei observa persoane care cu adevarat merita increderea ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..iar el...va plati vreodata pt ca a distrus visele,sperantele si toata dragostea din sufletul unui om?

fiecare isi plateste propriile greseli iar daca tu iti doresti sa il vezi distrus poate iti va da sansa asta, dar cu ce rost ? Ar avea alt scop decat razbunarea pe care tu ti-o doresti? Eu i-am dat sansa unei fete caruia i-am spulberat visele, sa isi ia revansa, sa imi sfasie inima asa cum si eu i-am facut ei. Nu stiu cat de bine a fost pt ea cand a vazut efectele razbunari dar cred ca la fel o duce si azi dincolo de aparentele pe care le expune. Eu te sfatuiesc sa inveti din greseli fara sa te rabuni pentru ca fiecare platim pretul greselilor pe care le facem mai mult de cat iti imaginezi tu acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E simplu ... pentru ca asa e dragostea... daca nu l-ai fi iubit nu ai fi suferit... daca suferi iubesti... cred ca una fara alta nu se poate... pana la urma conteaza doar alegerile pe care le iei... daca poti trece peste s-au nu, iar daca tot vrei sa te razbuni pe el, indiferenta... sunt aproape sigur ca indiferenta lui sta la baza suferintei tale acum, ta macina ca nu ti-a dat inapoi ce iai oferit, ca nu ai fost apreciata cum ai apreciat la randul tau... te simti folosita... manipulata,i-ti pierzi increderea in tine... si alte prostii din astea... poate ma insel dar asa a fost la mine... eu cand m-am despartit de fosta acum 3 saptamani desi nu mi-am revenit total inca,avem o groaza de intrebari,care ma chinuiau mai mult decat ma ajutau,si acum le mai am dar nu le mai bag in seama ca numa rau fac intrebarile astea si te tin cu mintea la celalalt... nu ti le mai pune ca oricum nu vei avea raspuns la ele acum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fiecare isi plateste propriile greseli iar daca tu iti doresti sa il vezi distrus poate iti va da sansa asta, dar cu ce rost ? Ar avea alt scop decat razbunarea pe care tu ti-o doresti? Eu i-am dat sansa unei fete caruia i-am spulberat visele, sa isi ia revansa, sa imi sfasie inima asa cum si eu i-am facut ei. Nu stiu cat de bine a fost pt ea cand a vazut efectele razbunari dar cred ca la fel o duce si azi dincolo de aparentele pe care le expune. Eu te sfatuiesc sa inveti din greseli fara sa te rabuni pentru ca fiecare platim pretul greselilor pe care le facem mai mult de cat iti imaginezi tu acum.

Nu'mi doresk sa'l vad distrus..e ultimul lucru p kre mi l'as dori...chiar dk sufletul meu nu mai crede in nimeni,chiar dk mi'e mult mai greu decat mi'as fi imaginat,chiar dk nimeni nu m'a mai umilit asa..nu'l invidiez acum cand stiu k e fericit...ma doare ca zilnic il vad..si nu e singur..defapt niciodata nu a fost...tare mi'e teama k atunci cand va veni vremea sa plateasca pt TOT va fi prea tarziu sa mai indrepte ceva...ii doresc sa fie fericit..in felul lui...si nu'mi mai doresc sa regasesc fericirea si iubirea pierdute..doar linistea...nu sunt genul d pers care se razbuna..dk as fi vrut sa'i fac rau,pana acum as fi facut'o...am inteles ca vrea sa aiba un copil cu actuala..si ma rog zi de zi ca acel copil sa nu plateasca pt greselile lui...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce trebuie sa platim de mult mai multe ori ceea ce primim gratis?

 

de fapt nimic nu este pe gratis, si eu daca ii dau cativa euro unui cersetor, o fac din bunatate dar cu asteptarea ca el sa-si cumpere ceva de mancare, nu bautura sau droguri, aparent ai putea spune ca este o gratuitate, dar asta numai intr-un mod neaprofundat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de fapt nimic nu este pe gratis, si eu daca ii dau cativa euro unui cersetor, o fac din bunatate dar cu asteptarea ca el sa-si cumpere ceva de mancare, nu bautura sau droguri, aparent ai putea spune ca este o gratuitate, dar asta numai intr-un mod neaprofundat.

:flowers: Ce profundă suntem

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
[/color][/i]Uneori intalnim dragostea atunci cand ne asteptam mai putin..dar totusi o intalnim..si suntem fericiti...si eu am crezut candva ca in viata mea nu va mai intra vreodata suferinta,durerea,nefericirea...eram cea mai fericita fiinta din Univers..sau cel putin asa credeam atunci..fara insa,sa banui ca totul era o mare minciuna..ca ceea ce traiam avea sa devina un cosmar...si iata ca a venit ziua in care am descoperit totul...si atunci am inteles ca primim multe in viata..dar pt tot platim inzecit si nu inteleg de ce?De ce atunci cand totul e perfect apare ceva care te face sa descoperi ca defapt nu e asa cum crezi?Eu si astazi mai platesc pt faptul ca am oferit toata dragostea mea...si in fiecare zi imi dau seama cat m'a putut schimba aceasta minciuna..Mi'am oferit si trupul si sufletul..iar azi totul ma urmareste ca si cum s'ar fi petrecut ieri,si ma doare in fiecare zi mai mult..si am atatea intrebari la care nu voi primi vreodata raspuns..iar el...va plati vreodata pt ca a distrus visele,sperantele si toata dragostea din sufletul unui om? :P ;)

 

muritorii nu au acces la perfecţiune, nimic nu e gratis şi totul se răzbună. Fie pt că ai ales superficial partenerul de sex, de busines sau de altar... părinţii superficiali dau naştere la copii pe măsură, iar huzureala lamentează.

DAR asta e doar părerea mea... nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×