Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Alegerile au fost fraudate?

Postări Recomandate

In urma cu 30 de minute, liderul Aliantei PNL-PD a cerut anularea primului tur al alegerilor parlamentare si prezidentiale, acuzind o frauda de cel putin 2,5% realizata prin sistemul electronic de numarare a voturilor. Potrivit lui Traian Basescu, toate voturile nule au fost trecute in contul lui Adrian Nastase si al Uniunii PSD+PUR.

 

Sursa: Evenimentul Zilei.

 

Se va intampla ca in Ucraina?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In comunicatul BEC, conform rezultatelor partiale de la ora 12 se inregistrasera 5.356.587 de persoane care au votat. Din care, PENTRU PRESEDENTIE, AU EXISTAT 4.964.140 voturi valide.

 

Rezulta 392.447 voturi nule.

 

In comunicatul BEC, conform rezultatelor partiale de la ora 17 se inregistrasera 7.336.238 de persoane care au votat. Din care, PENTRU PRESEDENTIE, AU EXISTAT 7.103.641 voturi valide.

 

Rezulta 232.597 voturi nule.

 

Unde-au disparut 160.000 de voturi nule?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Wow.. observ ca e pe cale sa izbucneasca un mare scandal... nu cred totusi ca va avea amploarea din Ucraina... de fapt, cred ca asta e ultimul lucru care ii trebuie Romaniei in acest moment... nereguli cred ca au fost la fiecare tur de scrutin, dar nimeni nu le-a semnalat... Basescu bate apa in piua pentru ca diferenta dintre el si Nastase e foarte mica si spera ca astfel va mai castiga cateva procente din electorat... ma intreb ce ar fi facut daca el ar fi castigat primul tur... oare ar fi macanit atata? Ce ma deranjeaza la el foarte mult e ca incearca sa se dea curat ca lacrima cand stim cu totii ca nu e asa... e la fel ca Nastase... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru e aproape cert : fraude au fost, mai ales in comune si sate... dar asta e Romania. Acum despre Basescu...sigur ca nici el nu e un "sfant", caci daca ar fi, nu ar mai avea ce cauta in politica, nu ? :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PSD cu Iiescu si Nastase ne-au furat revolutia, ne-au furat visele, ne fura pe fata, fura tot ce se poate fura.

Ne fura si dorinta de a schimba acest sistem mafiot

Ne fura optiunile de vot

 

PSD (PCR) nui destul ca manipulati poporul ? Mai furati si voturile?

 

 

 

Traian Basescu ce ar trebui sa faca? sa taca din gura?

Sa plece din tara ?

Sa nu spuna nimic pentru a nu fi comparat cu Ucraina?

 

EXISTA multe asemanari intre Romania si Ucraina .

 

Cine vrea sa stie cum e partidul aflat la putere in Romania se poate uita la Ucraina caci nu e mare diferenta:

 

 

Presedintele actual e fost comunist

 

Prim-ministru a candidat la presedintie

 

Isi manipuleaza poporul cu televizorul

 

Culoarea Puterii e albastru

 

Culoarea opozitiei e portocaliu

 

Ei se jura ca nu fura. (ai nostri la fel)

 

La ei sa-au organizat excursii electorale (si la noi)

 

sa-a demonstrat ca sa furat la alegeri (si la noi)

 

Isi bat joc de popor (si la noi)

 

la-as intreba pe prim-ministru:

In Ucraina sa-au fraudat alegerile?

 

Ce raspuns mi-ar da oare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PSD cu Iiescu si Nastase ne-au furat revolutia, ne-au furat visele, ne fura pe fata, fura tot ce se poate fura.

Ne fura si dorinta de a schimba acest sistem mafiot

Ne fura optiunile  de vot

 

PSD (PCR) nui destul ca manipulati poporul ? Mai furati si voturile?

 

 

 

Traian Basescu ce ar trebui sa faca? sa taca din gura?

Sa plece din tara ?

Sa nu spuna nimic pentru a nu fi comparat cu Ucraina?

 

EXISTA multe asemanari intre Romania si Ucraina .

 

Cine vrea sa stie cum e partidul aflat la putere in Romania se poate uita la Ucraina caci nu e mare  diferenta:

 

 

Presedintele actual e fost comunist

 

Prim-ministru a candidat la presedintie

 

Isi manipuleaza poporul cu televizorul

 

Culoarea Puterii e albastru

 

Culoarea opozitiei e portocaliu

 

Ei se jura ca nu fura. (ai nostri la fel)

 

La ei sa-au organizat excursii electorale (si la noi)

 

sa-a demonstrat ca sa furat la alegeri (si la noi)

 

Isi bat joc de popor (si la noi)

 

la-as intreba pe prim-ministru:

In Ucraina sa-au fraudat alegerile?

 

Ce raspuns mi-ar da oare?

 

 

Sa inteleg ca Alianta DA nu a contribuit la "fraudarea alegerilor"(lucru deocamdata nedovedit)?

Nu un viitor deputat de pe listele lor a fost prins votand de 7 ori???

Daca au furat,au furat cu totii,nu numai PSD sau DA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles cum e treaba cu voturile nule. Se pare ca nu au fost completate bine formularele si sa-a trecut la numarul de persoane prezente numarul total de persoane de pe lista. Cand sa-a descoperit gresala sa-a facut corectia de riguare si a scazut numarul de voturi totale a scazut si numarul de voturi considerate nule (rezultate din diferenta dintre nr. total voturi - nr. voturi valide).

Am fost profund dezamagit de Doamna Mona Musca (poate ati vazut si voi emisiunea de la Antena 1).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am inteles cum e treaba cu voturile nule. Se pare ca nu au fost completate bine formularele si sa-a trecut la numarul de persoane prezente numarul total de persoane de pe lista. Cand sa-a descoperit gresala sa-a facut corectia de riguare si a scazut numarul de voturi totale a scazut si numarul de voturi considerate nule (rezultate din diferenta dintre nr. total voturi - nr. voturi valide).

Am fost profund dezamagit de Doamna Mona Musca (poate ati vazut si voi emisiunea de la Antena 1).

 

da, si eu am iteles despre ce-i vb. dar iti pun urmatoare intrebari:

1. au spus ca au aflat de luni de greseala. de ce n-au anuntat atunci?

2. crezica este posibil ca din cei aproximativ 10 oameni care au semnat procesul verbal din inmultit cu 400 de centre sa faca aceeasi gresala??

lucrez in statistica de 6 ani de zile la o firma multinationala si-ti spun clar ca asa ceva nu exista. dar aburelile care le-au dat aseara sunt pentru oamenii care i-au votat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×