Sari la conținut
Forum Roportal
Yvo

Cucuveaua

Postări Recomandate

Care superstitie?

Aia cu crapatu' daca-ti canta cucuveaua la cap? :yahoo:

Bunica-mea-i zicea pasarea-mortului si de cate ori o auzea cantand se ruga sa scape de soacra-sa. :crazy:

Insa tre' sa-ti zic ca stra-bunica-mea a trait 93 de ani.......deci e pura superstitie! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care superstitie?

Aia cu crapatu' daca-ti canta cucuveaua la cap? :yahoo:

Bunica-mea-i zicea pasarea-mortului si de cate ori o auzea cantand se ruga sa scape de soacra-sa. :crazy:

Insa tre' sa-ti zic ca stra-bunica-mea a trait 93 de ani.......deci e pura superstitie! :o:

 

daca o auzi cantand inseamna ca va muri cineva din familia ta sau un prieten foarte apropiat, deci va trebui sa cauti un argument mai bun :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca o auzi cantand inseamna ca va muri cineva din familia ta sau un prieten foarte apropiat, deci va trebui sa cauti un argument mai bun :yahoo:

 

Da' soacra-sa nu era din familia ei?!?

Si uite ca nu s-a intamplat nimic....

 

Sau ia gandeste-te tu la saracu' padurar care aude cucuveaua urland de o suta de ori pe noapte.

Inseamna ca nu mai are frati, nu mai are rude, nu mai are prieteni, cunoscuti, e singur pe lume de la atatea cucuvele auzite cantand. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da' soacra-sa nu era din familia ei?!?

Si uite ca nu s-a intamplat nimic....

 

Sau ia gandeste-te tu la saracu' padurar care aude cucuveaua urland de o suta de ori pe noapte.

Inseamna ca nu mai are frati, nu mai are rude, nu mai are prieteni, cunoscuti, e singur pe lume de la atatea cucuvele auzite cantand. :crazy:

 

si eu locuiesc langa parc si o tot aud, dar daca s-ar fi asezat pe balustrada mea, as fi stiut ca, canta pt mine :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu locuiesc langa parc si o tot aud, dar daca s-ar fi asezat pe balustrada mea, as fi stiut ca, canta pt mine :yahoo:

sincer ..eu nu cred in asa ceva... :crazy:

am auzit-o cintind de multe ori si nu sa intimplat nimic. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu locuiesc langa parc si o tot aud, dar daca s-ar fi asezat pe balustrada mea, as fi stiut ca, canta pt mine :crazy:

 

 

Ahaaaaaa, stai ca abia acum am inteles!

Deci e musai sa stea pe-un obiect ce-mi apartine ca sa-mi poarte sambetele. :yahoo:

 

Dar eu tot cred ca e buna si cucuveaua asta la ceva: le haleste pe pisica-neagra si pe pisica-13. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu locuiesc langa parc si o tot aud, dar daca s-ar fi asezat pe balustrada mea, as fi stiut ca, canta pt mine :yahoo:

 

 

 

:crazy: am trait s-o aud si p-asta! mareeee-i gradina..........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer ..eu nu cred in asa ceva... :crazy:

am auzit-o cintind de multe ori si nu sa intimplat nimic. :o:

 

daca citesti ce-am scris mai sus cu ceva mai multa atentie, poate si pricepi :P

 

:yahoo: am trait s-o aud si p-asta! mareeee-i gradina..........

 

sincera sa fiu cam este, pt ca mie mi s-a intamplat de 5 ori, daca pun si cainele la socoteala :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca citesti ce-am scris mai sus cu ceva mai multa atentie, poate si pricepi :crazy:

sincera sa fiu cam este, pt ca mie mi s-a intamplat de 5 ori, daca pun si cainele la socoteala :crazy:

chiar daca ar fi intrat in casa ,si tot nu as crede :P

au fost situatii,cind eram pe jumatate mort si ma-m intors...si nu cintase nimeni .asa ca ata e parerea mea! :yahoo:

..iar daca ai patii ceva ,mi-ar parea rau sincer,esti mai speciala asa ,...in felul tau. :crazy: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×