Sari la conținut
Forum Roportal
zanapadurilor

La pomul laudat......

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Orice femeie isi doreste sa fie frumoasa, si eu nu fac exceptie de la regula. Asa ca, m-am pus sa string banuti, si mi-am cumparat si eu produse L"Oreal!...

 

Vopseaua mi-a golit buzunarul, si nici macar nu a reusit sa prinda pe par! Fondul de ten, si mai costisitor,a fost o mare deziluzie. Desi se numeste Accord parfait, se imbrinzeste pe fata, nu intra bine in piele, si da senzatia de machiaj prost.

 

Am fost nevoita sa ma intorc la fondul meu de ten obisnuit, mult mai ieftin, si infinit mai bun!

 

Voi ce experiente neplacute aveti cu produsele cosmetice? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da..un ,givenchy..fals ,si 2mil..8)

asa-mi trbebuie ,daca nu cumpar de la magazin... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da..un ,givenchy..fals ,si 2mil..8)

asa-mi trbebuie ,daca nu cumpar de la magazin... :o:

:doh:

 

Eu, fata desteapta, am prins de picior ocazia vietii mele, tocmai pe strada, si tocmai de la un tiganus de vreo 7 ani! Avea citeva sampoane Elseve,in folie toate. Vroia, chipurile, sa le vinda repede. Eu, fericita, il intreb cit fac cele 5 sampoane. El imi spune pretul din magazin al unui singur sampon! Eu deja behai de fericire! Scot banii, alerg acasa, si directia baie!

 

Si, surpriza! Un cm. sampon, restul apa. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- produsele CLARINS: acum cativa ani fusei intr-o vizita-n danemarca si de acolo mi-am cumparat niste creme clarins. Pt ca am fost incantata foarte de rezultat, mi-am zis sa repet gestul si sa fac o achizitie de alte produse cu aceeasi marca din romania. Ce va pot spune este ca erau de-o "noncalitate" ceva de speriat si pareau a fi facute pe vreo nava clandestina din china. Pretul? Cu mult mai mare decat cele luate din strainatate, aproape obraznic de mare! Ulterior am constatat ca orice cosmeticala de-a lor este extrem de proasta--- de la fard de pleoape la creionul contur buze etc.

 

- produsele RIMMEL: cu ele nu stiu de or fi toate facute aiurea sau nu mi s-or potrivi mie pt ca n-am un termen de comparatie, dar mai bine-mi cumpar o plasa de covrigi calzi decat sa mai arunc banii pe produsele lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreti sa stiti care e cel mai bun creion de ochi?

 

Creionul - contur ADA, la 10 mii de lei, vechi, bucata!

 

Am vrut insa sa fiu " lady", si mi-am luat si eu, din magazin unul cu 100 de mii.... Care e bun sa faci injectii cu el, ca doar inteapa, nu si scrie....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sclifositii astia de vanzatori snobi pot jura ca n-au auzit de creionul ADA, dar o sa-l caut cu siguranta.

Asa e! Este foarte bun dermatograful asta, il folosesc si eu, si mai e si ieftin, un chilipir. Daca esti din Bucuresti si treci pe la Obor, pe langa cofetaria Ines, vis-avis de metrou este un supermarket care se numeste "PRODAS". Acolo gasesti dermatografe ADA. Da-s 11500 (lei vechi) :o: 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa e! Este foarte bun dermatograful asta, il folosesc si eu, si mai e si ieftin, un chilipir. Daca esti din Bucuresti si treci pe la Obor, pe langa cofetaria Ines, vis-avis de metrou este un supermarket care se numeste "PRODAS". Acolo gasesti dermatografe ADA. Da-s 11500 (lei vechi) :doh: :(

 

 

Eu il iau cu 10 mii, sicccc!.. :P

 

Acum, ca sa te "oftici" de tot, eu mai folosesc si contur de buze ADA! 15 mii, bucata! :o::sorry: :cry: :doh: :no: :) :( :(

 

:o: 8) :) Eu ma adresam Diclonei, dar am citat-o Anida....

 

Mama, ce pseudonime v-ati ales si noi...

 

Nu puteati si voi sa fiti Zina-zinelor si Craiasa Zapezii?

 

Am vrut sa corectez mesajul anterior, si ma anuntau ca trebuie sa renunt la un "zimbet"!

 

Pai nu vreau! Asa ca, inainte de " Anida" sa va imaginati, rogu-va, un "pe"!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×