Sari la conținut
Forum Roportal
ro_mihaela

Arhiva YM

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca ma conectez de pe mai multe cal cu yahoo messenger (nu in acelasi timp), este posibil sa vad arhiva de pe toate? Nu stiu daca m-am facut inteleasa. Am nervoie sa vad de pe un cal, toate conversatiile avute, chiar daca m-am conectat din mai multe parti. Este posibil asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ma conectez de pe mai multe cal cu yahoo messenger (nu in acelasi timp), este posibil sa vad arhiva de pe toate? Nu stiu daca m-am facut inteleasa. Am nervoie sa vad de pe un cal, toate conversatiile avute, chiar daca m-am conectat din mai multe parti. Este posibil asa ceva?

 

In mod normal nu . Poate daca folosesti programul recomandat de roportal. Altfel, nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand instalezi yahoo-ul arhiva nu este activata,decat daca o activezi tu,deci daca esti intr-un internet cafe(banuiesc ca la asta te referi) nu vei putea sa vezi nici macar cu acest program pentru. ca yahoo-ul nu a salvat discutiile implicite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
C:/Program Files/Yahoo!/Messenger/Profiles/nicca-ul tau de pe messenger/Archive/Messages

[snapbacca]25301[/snapbacca]

Multumesc, intre timp am aflat si eu.Numai ca sunt fisiere tip *.dat.Cum le pot decoda?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta fiind valabil, in cazul in care tu nu ai "disabled" archiving in messenger - preferences-archive (adica, casuta nu este bifata)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt criptate in asa fel in cat sa le citeasca numai messengerul avand userul respectiv logat. Pentru fiecare user se foloseste alta criptare dupa o regula matematica, sau te lasa sa citesti dar cu erori in cazul schimbarii locatiei fisierului. Am incercat sa botez arhiva unui user cu userul meu si sa inlocuiesc arhiva mea. Era o adunatura de caracatere de neinteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×